Prodej, Chata 90 m2, podíl na pozemku 3.834 m2, Zlaté Hory

Hledáte místo z nejčistším vzduchem k životu v České republice?

Můžete vlastnit celoročně obývatelnou chatu ve Zlatých Horách v Jeseníkách.

 

Popis nemovitosti

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji celoročně obyvatelnou a zateplenou chatu ve Zlatých Horách v Jeseníkách o podlahové ploše 90 m2. Prodává se s podílem na pozemku o velikosti 3.834 m2.

Chata se nachází v areálu Ski Příčná Zlaté Hory Jeseníky. Ski areál Příčná je součástí sportovně rekreačního a kongresového centra s hotelem Bohemaland a Sport hotel Bohema Zlaté Hory.

Chata se prodává kompletně vybavená, můžete jí začít okamžitě začít užívat nebo pronajímat.

Chata prošla roce 2010 kompletní rekonstrukcí, nová elektřina, nové rozvody vody a odpadů.

Chata je zateplená izolační minerální vatou. Chata je napojena na obecní vodu i kanalizaci. O vytápění se stará krb, případně elektrické přímotopy.

U chaty se nachází uzamykatelný zahradní domek, venkovní posezení s ohništěm a grilem.

Dobrá investiční příležitost, výnos z pronájmu chaty za rok 2018 byl 120 000,- Kč. 

 

Cena nemovitosti včetně právního servisu 1.860.000,- Kč.

Nedostanete hypotéku, jakou si představujete?

Zaplatíte 620.000,- Kč za nemovitost.

Uvedená cena je jen 30% ceny domu. Splácejte si 70% ceny nemovitosti formou nájmu.

 

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky

Videoprohlídka

Fotogalerie

Zlaté Hory a Bohemaland - Wikipedie

Zlaté Hory 

(1869–1948 Cukmantl,[2] německy Zuckmantel,[3] polskyZłote Góryslezsky Cukmantel, Złote Gůry, latinsky Cucmantel) jsou slezské město ležící na severovýchodě okresu Jeseník při hranicích s Polskem na Zlatém potoce. Žije zde přibližně 3 900[1] obyvatel. Z města vede lokální železniční trať, která se v Mikulovicích napojuje na trať do Jeseníka. Zlaté Hory tvoří přirozené centrum mikroregionu Zlatohorsko. Jde o významné poutní místo a turisticky atraktivní lokalitu.

Rýžování zlata.

O začátcích dolování v okolí Zlatých Hor se nedochovaly žádné písemné zprávy ani archeologické nálezy. Za pravděpodobné lze považovat získávání zlata rýžováním a jílováním podél místních toků v 10. a 11. století.
Po vyčerpání těchto sekundárních zdrojů zlata se ve 13. století přešlo k dolování v pevné hornině v oblasti Marie Pomocné. Následně byly objeveny i bohaté zlatonosné rudy na Starohoří. Tím byl dán základ dvou velkých revírů, v nichž pak probíhala těžba ve 14. století doložena prvními písemnými zprávami.

Největšího rozkvětu dosáhla těžba v 16. století, kdy v prostoru rýžovišť za městem byly v letech 1590 a 1591 nalezeny valouny zlata o hmotnosti 1, 38 kg a 1, 78 kg. Poté následoval úpadek těžby a následné pokusy o její obnovení již nikdy nedosáhly dřívější úrovně.
Na základě geologického průzkumu byla v padesátých a šedesátých letech minulého století obnovena těžba měděných rud. Po dotěžení mědi v 80. letech se pozornost obrátila k polymetalickým ložiskům a v roce 1990 se obnovila těžba zlata.
V současnosti je těžba, jako již několikrát v tomto revíru zastavena. Zůstaly jen zbytky hornických prací, včetně zlatokopeckého náhonu, pozůstatky po těžbě jílováním a také písemné záznamy v kronikách.
 

Sportovně – rekreační areál Bohemaland. 

Leží v jedné z ekologicky nejčistší oblasti České republiky.

V sousedství se nachází dětská léčebna, která poskytuje léčbu dětem s respiračními problémy.

Jedinečností areálu je zdroj vlastní pitné vody, jejíž kvalita splňuje ty nejpřísnější hygienické požadavky, a to bez použití chemických látek.

Součástí areálu Bohemaland je Ski aréna Příčná se sjezdovkou a čtyřsedačkovou lanovkou, nástupním pásem a umělým zasněžováním.

Dále je součástí tenisová hala, která poskytuje i další sportovní možnosti, fotbalové hřiště velikosti UEFA, umělé jezero a mnoho dalšího jako například finská sauna s ochlazovacím bazénkem či venkovní whirlpool.  

Zdroj.:

http://zlatehory.cz

http://www.bohemaland.eu

Kontakty

vlastimil_drimal

Vlastimil Dřímal;
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

 

 

Kontaktní formulář