Prodej rodinný dům 360 m2, pozemek 2 010 m2, Mirotínek.

Mirotínek je vesnice nedaleko města Rýmařov s přibližně šestnácti obyvateli, v létě povětšinou osidlována chataři. Spadá pod obec Tvrdkov. Leží na rozhraní Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

Vesnicí protéká potok Dražůvka.

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji rodinný dům v obci Tvrdkov místní část Mirotínek. Jedná se o dům určený k rekonstrukci. V I NP se nacházejí dvě samostatné bytové jednotky dispozičně 2+1 a 1+1.

V II NP rozsáhlá půda kde se dají vybudovat další bytové jednotky nebo rozsáhlé apartmány.

Dům je podsklepen. V domě voda s vlastní studny. Odpad sveden do septiku. Plyn zde není. Elektřina 230 V i 400 V. Dům se v současné době neobývá. V blízkosti obce Mirotínek se nachází Rešovské vodopády, hrad Sovinec, zřícenina hradu Rabštejn, Pradědova galerie v Jiříkově, hornický skanzen v Horním městě s funkčními replikami důlních strojů.

Mirotínek je vesnice nedaleko města Rýmařov s přibližně šestnácti obyvateli, v létě povětšinou osidlována chataři. Spadá pod obec Tvrdkov. Leží na rozhraní Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Vesnicí protéká potok Dražůvka.

Cena za nemovitost je 749.000,- Kč včetně právního servisu při platbě v hotovosti.

 

Nedostanete hypotéku, jakou si představujete?

Možno koupit na splátky.

Zaplatíte 225 000,- Kč za nemovitost.

Uvedená cena ve výši 225 000,- Kč je jen 30% ceny domu. Splácejte si 70% ceny nemovitosti formou nájmu.

 

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky

Videoprohlídka

Fotogalerie

Wikipedie

Mirotínek (1869–1910 Měrotín, německy Merotein[1]) je vesnice nedaleko města Rýmařov (cca 15 km jihozápadním směrem) s přibližně šestnácti obyvateli,[zdroj?] v létě povětšinou osidlována chataři. Spadá pod obec Tvrdkov. Leží na rozhraní Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Vesnicí protéká potok Dražůvka.

V lesích, jež obklopují údolí, probíhaly za druhé světové války boje mezi Němci a Poláky.[zdroj?] I proto se zde nachází hřbitov, na němž jsou pohřbeni němečtí válečníci. Střed obce tvoří tzv. „horní a dolní náměstí“, což jsou jediné dvě křižovatky v Mirotínku. Na „horním náměstí“ lze nalézt starou základní školu, nyní využívanou k bydlení, poštovní schránku, opuštěnou autobusovou zastávku a nevyužívanou vývěsní desku. Na „dolním náměstí“ se nachází kontejnery na smíšený a tříděný odpad.

Obec měla také svého kovboje, který se staral o svůj „ranč“ a o nedaleký kravín, ale již[kdy?] se odstěhoval. V obci není žádný obchod. V minulých letech[kdy?] byl tento problém řešen pojízdnou prodejnou se základními potravinami a potřebami, která byla provozována jedním z chatařů. Nejbližšímu obchod je vzdálen 3 km chůze do kopce v Tvrdkově. Podobně je tak tomu s dopravou, za kterou je nutno do Tvrdkova.

Zdroj Wikipedie.

Kontakt

vlastimil_drimal

Vlastimil Dřímal;
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

Kontaktní formulář