Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Bezva bydleni

Prodej bytu 2+1 v OV 66

s podílem na domě a zahradě,

dřevěnou chatkou, dílnou, skladem na dřevo a kůlnou.

Popis nemovitosti

Ve výhradním zastoupení majitelů nabízím k prodeji byt v osobním vlastnictví o velikosti 2+1, 66 m².

Byt se nachází v IINP bytového domu na ulici Hlavní v Mikulovicích. Byt se nachází v centru Mikulovic u školy.

K bytu patří, sklep, kůlna, dílna, sklad na dřevo a uhlí, prodává se podíl na domě a pozemku u velikosti 1/8.

Vytápění v krbových kamnech, nebo elektrických přímotopech, voda z obecního řádu, plyn v bytě není.

Velice nízké náklady na bydlení.

V Mikulovicích najdete výbornou občanskou dostupnost, obecní úřad, školu, školku, poštu, zdravotní středisko, síť obchodů, restaurace, do Polska na nákupy 3 km.

Cena za nemovitost včetně právního servisu 1.500.000,- Kč. K jednání.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

 

Videoprohlídka

3D scan

Fotogalerie

Mikulovice (okres Jeseník)

Mikulovice (německy Niklasdorf,[4] polsky Mikułowice) jsou obec, která se nachází v okrese Jeseník Olomouckém kraji. Žije zde přibližně 2 500[1] obyvatel.

Obec Mikulovice sousedí na východě a severu s Polskem (gmina Głuchołazy), na západě s obcemi Velké Kunětice, Hradec-Nová Ves, Písečná a Česká Ves, na jihu s městem Jeseník a na jihovýchodě s městem Zlaté Hory. Od okresního města Jeseník je vzdálena 12,5 km a od krajského města Olomouc 79 km.

Geomorfologicky patří Mikulovice k provincii Česká vysočina, subprovincii krkonošsko-jesenické (sudetské), oblasti jesenické (východosudetské) na rozhraní geomorfologického celku Rychlebské hory (podcelek Sokolský hřbet) a geomorfologického celku Zlatohorská vrchovina (podcelky Bělská pahorkatina a Rejvízská hornatina). Nejvyšším vrcholem jsou Bílé skály (922 m n. m.) v jihozápadním cípu katastru Širokého Brodu, poblíž jsou Zelený vrch (832 m n. m.) a Sporný vrch (756 m n. m.), severní břeh Bělé je rovinatější (Svinský kopec 388 m n. m.).

Území Mikulovic patří do povodí Odry, resp. Kladské Nisy. Hlavním tokem je říčka Bělá, která protéká obcí severovýchodním směrem a přijímá zleva (z jihu) několik menších toků, zejména Lesní potok a potok Olešnici (polsky Bialka). V jihozápadním cípu katastru osady Široký Brod pramení potok Chebzí, protékající stejnojmennou osadou, a nalézá se tu i několik pramenů jesenické lázeňské soustavy (Viktorův pramen, Mexický pramen, pramen Lesní Muž). Osadou Kolnovice protéká Kolnovický potok.

Území obce pokrývá z téměř 46 % zemědělská půda (34,5 % orná půda, 8 % louky a pastviny) a z 44,5 % les.

Zdroj - Wikipedia.org

 

Mikulovice - Místopisy

Základní informace
Kraj: Olomoucký
Okres: Jeseník
Správní obvod: Jeseník
GPS souřadnice: 50.298538N, 17.321550E
Nadmořská výška: 320 m n. m.
První pís. zmínka: rok 1263 (760 let)
Katastrální výměra: 3 333 ha
Počet obyvatel: 2 490
PSČ: 790 84
Adresa URL:

www.mikulovice.cz

 

Zdroj - Místopisy

 

Regionální informační servis

Obecní úřad Mikulovice
Hlavní 5
79084 Mikulovice

Pošta:
Mikulovice u Jeseníku 1
IČ:00303003
Úřední hodiny: Po,St:7-17.00, Út,Čt:7-15.00, Pá:7-13.30
Telefon: 584 459 021
Datová schránka: 9fmbcrk
E-mail:podatelna@mikulovice.cz
Starosta: Roman Šťastný
Telefon:584 459 021
 
Zdroj - RISY

NaVylet.cz

Tipy na výlet Mikulovice (okres Jeseník) a okolí - NaVylet.cz

navylet.cz
https://www.navylet.cz › atrakce › mikulovice-okres-j...
 
100+ nejlepších tipů na výlet v Mikulovicích a okolí. Klikněte a naplánujte - kam na výlet Mikulovice (okres Jeseník) ...
 
 
 

positivje

Jedině Mikulovice jsou obec, která o sobě na Jesenicku může říci "Máme letiště.", takže miliardáři se soukromými letadly mohou přemýšlet o novém domově. Pravdou ale je, že Mikulovice si ve skutečnosti na nic nehrají, a především si hledí toho, aby byly dobrou adresou pro občany hledající klidné místo se základní infrastrukturou a občanskou vybaveností.
Vesnice s asi dvěma a půl tisíci obyvateli stojí na hlavní dopravní tepně směrem na Ostravu anebo do Polska a až se tady naučíme využívat potenciál polského trhu, Mikulovice toho budou přirozenou bránou.
Dnes platí, že bydlet v Mikulovicích znamená najít místo, kde člověk má zajištěny všechny standardní životní potřeby, od doktorů, školek a škol, přes poštu či potraviny a samozřejmě internet :-) Vedení obce si oprávněně myslí, že Mikulovice jsou v dobré kondici a směle mohou aspirovat na to, stát se regulérní volbou klidně pro lidi z celého Jesenicka a stejně tak pro kohokoli z Česka. Kdo chce žít v přírodě, přitom nedaleko města, kdo potřebuje základní servis, ale nemusí to být nákupní centrum, kdo myslí na svoje zdraví a nemusí přitom bydlet vedle fakultní nemocnice..., pro toho jsou Mikulovice možností.

Zdroj - Positivje.cz

 

Jesenikyinfo.eu

Mikulovice (něm. Niklasdorf,pol. Mikułowice) se nachází v okrese Jeseník, kraj Olomoucký. V roce 2011 zde žilo přes 2 700 obyvatel.

Obec Mikulovice sousedí na východě a severu s Polskem (gmina Głuchołazy), na západě s obcemi Velké Kunětice, Hradec-Nová Ves, Písečná a Česká Ves, na jihu s městem Jeseník a na jihovýchodě s městem Zlaté Hory. Od okresního města Jeseník je vzdálena 12,5 km a od krajského města Olomouc 79 km.

Geomorfologicky patří Mikulovice k provincii Česká vysočina, subprovincii krkonošsko-jesenické (sudetské), oblasti jesenické (východosudetské) na rozhraní geomorfologického celku Rychlebské hory (podcelek Sokolský hřbet) a geomorfologického celku Zlatohorská vrchovina (podcelky Bělská pahorkatina a Rejvízská hornatina). Nejvyšším vrcholem jsou Bílé skály (922 m n. m.) v jihozápadním cípu katastru Širokého Brodu, poblíž jsou Zelený vrch (832 m n. m.) a Sporný vrch (756 m n. m.), severní břeh Bělé je rovinatější (Svinský kopec 388 m n. m.).

Území Mikulovic patří do povodí Odry, resp. Kladské Nisy. Hlavním tokem je říčka Bělá, která protéká obcí severovýchodním směrem a přijímá zleva (z jihu) několik menších toků, zejména Lesní potok a potok Olešnici (polsky Bialka). V jihozápadním cípu katastru osady Široký Brod pramení potok Chebzí, protékající stejnojmennou osadou, a nalézá se tu i několik pramenů jesenické lázeňské soustavy (Viktorův pramen, Mexický pramen, pramen Lesní Muž). Osadou Kolnovice protéká Kolnovický potok.Více zde: https://www.jesenikyinfo.eu/mesta-a-obce/mikulovice/

 

Památky obce Mikulovice, politický okres Jeseník (Slezsko).

soupispamatek.com
https://www.soupispamatek.com › okres_jesenik › foto
 
Mikulovice. (Niklasdorf). Osada: Bukovec. Kostel sv. Mikuláše A) B). (1550), V roce 1903 byl přestavěn v historizujícím stylu.
 

Sdružení měst a obcí Jesenicka

Obec Mikulovice sousedí na východě a severu s Polskem (gmina Głuchołazy), na západě s obcemi Velké Kunětice, Hradec-Nová Ves, Písečná a Česká Ves, na jihu s městem Jeseník a na jihovýchodě s městem Zlaté Hory.

Z hlediska členění obce Mikulovice sčítá 5 sídelních jednotek – Kolnovice, Mikulovice, Široký Brod, Terezín, Vysutá a 3 katastrální území – Kolnovice (362,01 ha), Mikulovice u Jeseníka (1 857,88 ha) a Široký Brod (1 108,32 ha). Geomorfologicky patří Mikulovice k provincii Česká vysočina, na rozhraní geomorfologického celku Rychlebské hory (podcelek Sokolský hřbet) a geomorfologického celku Zlatohorská vrchovina (podcelky Bělská pahorkatina a Rejvízská hornatina).

Nejvyšším obce vrcholem jsou Bílé skály (922 m n. m.) v jihozápadním cípu katastru Širokého Brodu, poblíž jsou Zelený vrch (832 m n. m.) a Sporný vrch (756 m n. m.), severní břeh Bělé je rovinatější (Svinský kopec 388 m n. m.). Území Mikulovic patří do povodí Odry, resp. Kladské Nisy.

Hlavním tokem je říčka Bělá, která protéká obcí severovýchodním směrem a přijímá zleva (z jihu) několik menších toků, zejména Lesní potok a potok Olešnici. V jihozápadní části katastru osady Široký Brod pramení potok Chebzí, protékající stejnojmennou osadou, a nalézá se tu i několik pramenů jesenické lázeňské soustavy (Viktorův pramen, Mexický pramen, pramen Lesní Muž). Osadou Kolnovice protéká Kolnovický potok.

Zdroj - http://m.smoj.cz/mikulovice/ms-1211

 

Muna (Mikulovice)

Areál Muna je bývalý zajatecký tábor z druhé světové války, továrna na výrobu munice a muniční sklad v katastru obce Mikulovice nedaleko hranice s Polskem.

V současnosti je téměř zcela zalesněný areál částečně využit jako průmyslový park, částečně jako území neformálního spolku neziskových organizací Městečko neziskových organizací.

Celkem se na ploše cca 200 hektarů nachází 145 budov různé velikosti a stáří, z toho významná část v dezolátním stavu nebo již zdemolovaných.

Zdroj - Wikupedia.org

 

Správným směrem.

Muniční továrna, skladiště a později rovněž zajatecký tábor Muna byl vybudován po roce 1938 v důsledku obsazení československého pohraničí Třetí říší.

Areál se nachází v lese mezi obcí Mikulovice a místní částí Salisov města Zlaté Hory. V průběhu let se velikost, účel i činnosti v areálu výrazně měnily - první fázi výstavby Heeres-Munitionsanstalt Niklasdorf zajistili místní (nuceně nasazení) obyvatelé, zaměstnanci muniční továrny se stali ponejprv britští váleční zajatci.

Po útoku Německa na Sovětský svaz byli však vystříáni zajatci sovětskými, kteří zde za neskonale horších podmínek působili až do konce války.

Do areálu byla přivedena 5,1 km dlouhá železniční vlečka (celková délka s rozvětvením 7,0 km) z nedaleké stanice Ondřejovice na trati Mikulovice - Zlaté Hory. Po vjezdu do areálu vlečka procházela tříkolejným nádražím s dlouhou nákladovou rampou a zakončena byla kolejovou smyčkou o poloměru 200 m, na které se mohly celé vlaky otáčet bez rozpojení soupravy. Vlečka byla snesena v roce 2011.

V průběhu války došlo v zajateckém táboře k několika epidemiím mj. skvrnitého tyfu. V roce 1945 byl areál po osvobození Rudou armádou používán pro shromažďování odsouvaných sudetských Němců před jejich transportem do Německa, kterých Munou prošlo až 52000.

Zdroj - https://spravnym.smerem.cz/Tema/Muna%20Mikulovice

 

MUNA: co skrývá les Bukovec?

Obklopen kopci leží v srdci slezských hor objekt s někdejším označením MUNA. Stojíme na státní silnici spojující dřívější okresní město Jeseník se Zlatými Horami na nynější česko-polské hranici. Po pár kilometrech za Jeseníkem leží ves Mikulovice, zde odbočujeme. Severním směrem se od vsi vine neširoká asfaltovaná silnice směrem k horským hřebenům. Hlavně ke kopci, který se ještě před nedávnem jmenoval Buchberg. Pod ním leží les zvaný Bukovec (Buchenwald).

Po pár metrech opouští silnice vesnici a vede mezi polmi, na kterých tu roste řepka, tu oves. Anebo v zimě nic. Netrvá dlouho a jedete-li autem, přes čelní sklo uvidíte dnes již značně omšelý plot s ostnatým drátem. Jdete-li pěšky, uvidíte jej vlastně také. Ale za delší dobu. Po čase dojdete k vojenské vrátnici. Nalevo vidíte klasické přízemní kasárenské objekty, před sebou pozůstatky něčeho, kde ještě asi nedávno byla zavěšena křídla brány. Ano, správně. Jsme na hranici někdejšího vojenského útvaru, který za tu dobu, co tam stojí, mnohokráte změnil majitele.

Zdroj - Armyweb.cz

 

turistika.cz - MUNA

Od roku 2010 je volně přístupná dříve utajená oblast MUNA.

Je to oblast téměř stejně tajemná jako ta oblast 51 u Rosswellu v Novém Mexiku.

Vždyť v rámci utajení ji neobjevíme např. na vojenské mapě z r. 1987, takže ani sami vojáci (přestože tam byl vojenský útvar o ni nevěděli!).

Zdroj - Turistika.cz

 

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF