Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Bezva byt

Prodej DB 2+1,

nyní předělaný na 3+1,

užitná plocha 66 m²,

Letohrad, F. V. Heka.

Popis nemovitosti

Hledáte pohodlné bydlení s krásným výhleden do okolí Letohradu?

Měl bych pro vás prostorný a slunný družstevní byt dispozičně 2+1, nyní předělaný na 3+1 o užitné ploše 66 m². Tento zateplený družstevní byt na ulici F. V Heka se nachází v 8 NP revitalizovaného panelového domu s výtahem.

V roce 2001 nová kuchyně, 2010 výměna oken, 2010 zateplení bytu zevnitř.

Na vstupní chodbě zabudovaná šatna.

Bytové jádro je původní umakartové, v koupelně vana, umyvadlo a prostor na pračku. WC v samostatné místnosti. Na podlahách v chodbě a kuchyni linoleum. V pokojích plovoucí podlahy. V bytě plyn není. K bytu náleží samostatná sklepní koje.

Vytápění a ohřev teplé vody řešeno dálkovým rozvodem.

Byt je možno koupit včetně vnitřního vybavení.

Pokud chcete tento byt převést do osobního vlastnictví tak to stanovy bytového družstva umožňují a již v domě byty do osobního vlastnictví převedeny jsou.

U domu dostatek parkovacích míst.

V těsném sousedství veškerá dostupná očanská obslužnost. ZŠ, MŠ, potraviny, nákupní centra, restaurace, lékař, sportoviště, autobusové a vlakové nádraží.

Cena za nemovitost včetně právního servisu 2.500.000,- Kč. K jednání.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

 

Videoprohlídka

Letohrad - Wikipedia.org

Město Letohrad (německy Geiersberg, česky do roku 1950 Kyšperk, poté krátce Orličné) se nachází v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Město čítá přibližně 6 400[1] obyvatel. Historické jádro tvoří městskou památkovou zónu. Město je členem dobrovolného svazku obcí Sdružení obcí Orlicko.

Město leží v podhůří Orlických hor při soutoku Tiché Orlice a Lukavického potoka v okrese Ústí nad Orlicí, asi 7 km jihovýchodně od města Žamberk, se kterým vytváří konurbaci, 13 km jihozápadně od okresního města Ústí nad Orlicí a od krajského města Pardubice 62 km západně. Sousedními obcemi jsou na západě Písečná, na jihozápadě Hnátnice, na severu Lukavice, na severovýchodě Šedivec, na východě Mistrovice, na jihovýchodě Verměřovice a na jihu Dolní Dobrouč.

Zdroj - Wikipedia.org

 

Kudy z Nudy

Pátrání po dějinách Letohradu se může snadno změnit v detektivku, protože město v podhůří Orlických hor vzniklo teprve v roce 1950 spojením čtyř menších obcí Kyšperka, Orlice, Kunčic a Rotneka. Dnešní cestovatelé často míří do zdejšího muzea řemesel, mezi kuriozity patří světnička Járy Cimrmana.
Největší Muzeum řemesel v České republice sídlí v obrovské barokní sýpce v areálu Nového dvora na okraji Letohradu. Na hlavní prohlídkové trase jsou přehledně seřazeny expozice několika desítek řemesel a živností. Mezi nejzajímavější předměty patří vyřezávaný skanzen řemesel, mechanické dílny a sbírka historických vozidel od saní až po pohřební kočár. Prohlédnout si můžete i sto let starou školní třídu či stálou výstavu tuzemské fauny, k dispozici je i stylová restaurace.
 
Napoleonovy saně a Cimrmanova světnice.
 
Zdroj - Kudyznudy.cz

 

Muzeum řemesel

Muzeum řemesel bylo otevřeno 18 května 2000. Je umístěno v památkově chráněném areálu Nového dvora z roku 1750. Plochou převyšující 2600 m2 je největším muzeem svého druhu v ČR. Zahrnuje 89 ucelených ex­pozic řemesel a živností z období 1840 - 1930. Kromě relativně známých profesí, jako je truhlář či řezbář, prezentuje i práci kovotlačitele, koláře, bednáře, šindeláře a mnoha dalších.

Mezi nejzajímavější exponáty patří vyřezávaný mechanický skanzen řemesel, mechanické dílny, pilnice se třemi funkčními katry a 100 let stará školní třída, zubní a gynekologická ordinace, retro expozice a expozice betlémů. Po prohlídce muzea můžou návštěvníci posedět ve stylové Restauraci Nový dvůr, která je umístěna ve stejné budově s muzeem.

Zdroj - Muzeum řemesel.

 

Zámek Letohrad

Zámek Letohrad byl původně dřevěnou tvrzí, kterou zde v roce 1554 nechal vystavět Zdeněk Žampach z Potštejna, tehdejší majitel panství. Na konci 17. století proběhla přestavba na raně barokní zámek se samostatně stojící věží. Dnešní podobu pak získal především kolem roku 1730, kdy byla věž zbořena a vzniklo spojovací křídlo. To návštěvníky vítá při příchodu z náměstí i v současné době.

V devadesátých letech zámek prošel rozsáhlou rekonstrukcí a nyní v něm mimo expozice najdete také hotel, restauraci, soukromé gymnázium, knihovnu a ZUŠ. V rámci asi půlhodinové prohlídkové trasy můžete prozkoumat vybavení z doby baroka a historismu, ale i secese. Jsou zde vystavena díla Alfonse Muchy, který měl v Letohradě nějakou dobu pronajatý ateliér. Uslyšíte zde také zajímavou hrací skříň neboli polyfon, kterou průvodce spustí jenom pro vás.

Ve sklepení zámku si pak můžete v muzeu a světničce Járy Cimrmana připomenout tohoto velikána. Za návštěvu stojí také přilehlé městské muzeum s expozicí sirkařství a saněmi císaře Napoleona. Zámek obklopuje nádherný park, kde se nejen děti příjemně vystraší ve strašidelné jeskyni s drakem Kyšperákem. Pokud vám to bude málo, přijeďte do Letohradu v letních měsících a zúčastněte se strašidelného nočního putování za bílou paní, třeba ji vysvobodíte právě vy.

Zdroj - Zámek Letohrad.

 

kurzy - Letohrad

Letohrad, základní informace o městě Letohrad, firmy a osoby, administrativní rozdělení, mapa města a katastrální mapa, statistiky. Letohrad je město v okrese Ústí nad Orlicí, kraj Pardubický, PSČ 56151. V Letohradě; Letohradu mají sídlo 292 firmy, v této obci je také 1107 živností. V Letohradě; Letohradu jsou 4 katastrální území.

Zdroj - Kurzy.cz

 

Kam po Česku

LETOHRAD, DŘÍVE KYŠPERK

Městečko s 6 200 obyvateli leží na řece Tiché Orlici v malebném podhůří Orlických hor v nadmořské výšce 372 m. První zmínka o osídlení pochází ze Zbraslavské kroniky z roku 1308, kdy na návrší zvaném Hradisko stával hrad Geiersberg – Supí hora. V jeho podhradí vzniklo městečko, kterému se říkalo podle hradu. Postupným počeštěním vzniklo jméno Kyšperk. V roce 1950 bylo město sloučeno s okolními obcemi, Orlicí, Kunčicemi a Rotnekem a přejmenováno na Letohrad.

Na náměstí se dvěma podloubími stojí barokní zámek, kostel sv. Václava s bohatou štukovou výzdobou, Mariánský morový sloup a budova městského muzea s infocentrem. Návštěvníka, přijíždějícího do města, již z dálky upoutá barokní kaple sv. Jana Nepomuckého, která se vypíná na kopci nad městem.

Mezi další památky patří barokní objekt Nového dvora s Muzeem řemesel a také tvrz na Orlici s unikátní knihtiskařskou dílnou, dobovými interiéry a středověkými sklepy.

Ve městě se každoročně koná slavná Kopečková pouť, Mezinárodní hudební festival, Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích a Setkání klubu autorů literatury faktu.

Letohrad je spojen se jmény úspěšných reprezentantů v biatlonu Ondřejem Moravcem a Michalem Šlesingrem, kteří odtud pocházejí a v současné době žijí. Významným rodákem je také moderátor České televize Václav Moravec.

Zdroj - kampocesku.cz

 

Místopisy

Kraj: Pardubický
Okres: Ústí nad Orlicí
Správní obvod: Žamberk
GPS souřadnice: 50.036022N, 16.500131E
Nadmořská výška: 364 m n. m.
První pís. zmínka: rok 1308 (715 let)
Katastrální výměra: 2 499 ha
Počet obyvatel: 6 198
PSČ: 561 51
Adresa URL: www.letohrad.eu
Facebook: www.facebook.com
 

Části obce Letohrad: Červená, Kunčice, Orlice

Zdroj - Místopisy.cz

 

České hory

Město při Tiché Orlici v Žamberské pahorkatině. Letohrad vznikl v roce 1950 sloučením čtyř samostatných obcí – Kyšperka, Orlice, Kunčic a Rotneka, jejichž historie sahá hluboko do středověku. Hrad Kyšperk se poprvé objevuje ve Zbraslavské kronice v roce 1308.


Mezi hlavní lákadla patří centrum města – Václavské náměstí s morovým sloupem, kostelem, zámkem a městským muzeem, jehož expozice přibližuje historii města. Procházkou zámeckým parkem lze dojít ke kapli sv. Jana Nepomuckého, odkud se turistům naskytne nádherný výhled. Na zámku jsou zatím k dispozici tři místnosti expozice. Nedaleko náměstí, v areálu Nového dvora, se nachází Muzeum řemesel.


Dnešní Letohrad těží zejména z bohaté historie a krásné, nezničené přírody, je východiskem pro zimní i letní turistiku v Orlických horách. Další rozvoj turistického ruchu podpořila nová cyklostezka spojující Letohrad a Ústí nad Orlicí. Podorlický kraj je jako stvořený pro cykloturistiku. Všechny trasy vedou nádhernou přírodou a uspokojí jak začátečníky, tak zkušené cyklisty. Nejen zimním radovánkám je určen nový lyžařský areál na Kunčicích.

 
 

kam na výlet

Kam na výlet v Letohradu a okolí

Zdroj - https://www.navylet.cz/cs/atrakce/letohrad

Tipy na výlety Letohrad a okolí

Projděte si našeho průvodce a načerpáte nevšední tipy kam se vydat v kategorii tipy na výlety. Prozkoumejte okolí lokality Letohrad a uvidíte co se dá zažít na téma tipy na výlety. Ať to jsou sportovní nebo poznávací aktivity, prožijete příjemně strávený víkend.

A nakonec zjistíte, že v lokalitě Letohrad nejsou jen turistické cíle v kategorii tipy na výlety, ale jsou zde další působivá místa, která by měla patřit do vašeho itineráře co navštívit. Prozkoumejte co dělat v kategorii tipy na výlety v obci Letohrad. Namátkou ze všech článků vybíráme: Muzeum řemesel Letohrad.

Zdroj - Regiontourist.cz

 

Letohrad - Sdružení obcí Orlicko

Dnešní Letohrad těží zejména z bohaté historie a krásné, nezničené přírody, je východiskem pro zimní i letní turistiku v Orlických horách.

Letohrad se vyznačuje bohatým kulturním a společenským životem: Kopečková pouť spojená smultižánrovým Pouťfestem, Mezinárodní hudební festival ajeho doprovodné akce – Kaskády výtvarného umění akoncerty folkových acountry kapel naKopečku, letní strašidelné prohlídky zámku aparku, Svatováclavská pouť čitradiční honění kohouta naKunčicích jsou jen stručným výčtem zajímavých podniků.

Několikaletá spolupráce s Klubem autorů literatury faktu vynesla Letohradu přívlastek "Město literatury faktu".

Zdroj - Orlicko.cz

 

Letohrad - Kam za kulturou, památky, s dětmi, na výlet

Informuj.cz

Zdroj - https://www.informuji.cz/mesto/letohrad/

 

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF