Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Bezva dům

Prodej, RD, obytná plocha 378

 

INP 4+2, IINP 3+kk

 

pozemek 1.453

Popis nemovitosti

Nabízím vám ke koupi větší rodinný dům, dvou generační bydlení, nacházející se v centru malebné obce Písečná v sousedství Lázeňského města Jeseník.

Celo podsklepený zděný dům s garáží o obytné ploše 378 se nachází na rovinatém pozemku o velikosti 1.453 v těsném sousedství obecního úřadu se nachází, škola, školka, pošta, sportoviště, zdravotní středisko, kostel a zastávka autobusu.

Dům je dispozičně INP 4+2, IINP 3+kk.

V domě je přiveden plyn, který slouží pro vaření. Vytápění řešeno kotlem na tuhá paliva s rozvodem do radiátorů. Voda z vlastní studny, odpady svedené do obecní kanalizace. Teplá voda s elektrického bojleru. Elektřina 230 V i 400 V.

Obecní vodovod je u domu, lze připojit. Na domě střešní krytina s pálených tašek.

Měsíční náklady na provoz domu jsou 3.000,- Kč, elektřina, topení 2.000,- Kč, plyn 150,- Kč, stočné 100,- Kč.

V těsném sousedství domu je Evropsky významná lokalita, což znamená že vám nikdo v sousedství nic nepostaví, klidné místo pro život v Jeseníkách. Pro svou polohu je dům vhodný i k podnikání, do vybudovat bydlení v půdních prostorách a tak lze přebudovat na malý rodinný penzion.

Cena za nemovitost včetně právního servisu a služeb 4.400.000,- Kč. 

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

 

PRODÁN.

Videoprohlídka

3D scan

Oficiální web obce Písečná

Historie a současnost

 

Pohled na ves

Název Písečná nese od roku 1948, předtím byla označována jako Sandhýbl, což byla podoba německého Sandhübel, tj. písečný vrch, kopec.
V roce 1924 byly k Sandhýblu připojeny osady Studený Zejf (něm. Kaltenseifen - ve smyslu studeného potoka a rýžoviště zlata) a Chebzí (Hollunder - k označení černého bezu). 
Písečná leží v údolí řeky Bělé 7 km severovýchodně od Jeseníku (střední nadmořská výška 405 m.n.m.), asi v polovině cesty z tohoto města na hraniční přechod s Polskem Mikulovice-Głuchołazy. 
 
Pokračování na stránkách obce Písečná, zde klikněte zde.
 

Wikipedia.org

Obec Písečná sousedí na severu s obcí Supíkovice, na jihozápadě s obcí Česká Ves, na jihu a východě s obcí Mikulovice a na severovýchodě s obcí Hradec-Nová Ves. Od okresního města Jeseník je vzdálena 7 km a od krajského města Olomouc 75,5 km.

Geomorfologicky patří Písečná k provincii Česká vysočina, subprovincii krkonošsko-jesenické (sudetské), oblasti jesenické (východosudetské) na rozhraní geomorfologického celku Rychlebské hory (podcelek Sokolský hřbet) a geomorfologického celku Zlatohorská vrchovina (podcelky Bělská pahorkatina a Rejvízská hornatina). Na jihu dosahuje katastr obce největší výšky (720 m n. m.) na svahu Sporného vrchu, na severu (630 m n. m.) na svahu Křemenáče, oba vrcholy jsou však v jiných obcích.

Území Písečné patří do povodí Odry, resp. Kladské Nisy. Písečnou protéká říčka Bělá, která přitéká z jihu a lomí se směrem na východ. Do ní vtékají i jiné drobné toky na území obce: ze západu do ní ústí Žlebník a z jihu ve Studeném Zejfu potok Chebzí, protékající stejnojmennou osadou. V Písečné je několik nádrží v zaplavených dolech, zejména nádrž Florián.

Území obce pokrývá z 56,5 % zemědělská půda (18 % orná půda, 35 % louky a pastviny) a z více než 27 % les.

Zdroj - Wikipedia.org

 

Písečná, okres Jeseník - Města a obce online

Písečná

Kraj: Olomoucký krajokres: Jeseník
Ve správním obvodu obce s rozšířenou působností Jeseník
Ve správním obvodu obce s pověřeným obecním úřadem Jeseník

Města a obce online – MOOL 
vismo – úřední deska a weby měst a obcí

Zdroj - města a místa

 

Místoposy.cz

Základní informace
Kraj: Olomoucký
Okres: Jeseník
Správní obvod: Jeseník
GPS souřadnice: 50.273028N, 17.253730E
Nadmořská výška: 403 m n. m.
První pís. zmínka: rok 1373 (650 let)
Katastrální výměra: 844 ha
Počet obyvatel: 987
PSČ: 790 82
Adresa URL: www.pisecna.cz

Źdroj - Místopisný průvodce

 

 

Na výlet.cz

Kam na výlet v Písečné a okolí ?

Klikněte zde.

goat.cz - Písečná

Skalní oblast je tvořena masivem z krystalického vápence a poskytuje lezení v převážně kolmých stěnách. Výška skalek je do 15 metrů. Jedná se o typické lokálky využitelné převážně pro místní lezce. Škoda, že vrcholek Pamětní skály je zarostlý, mohl odtud být hodně pěkný výhled po okolí.

Cesty jsou řídce jištěny starými rezavými nýty a doplněny o pár nových borháků. Cvičná stěna je poměrně nízká a žádné jištění tu nenajdete.

Zdroj - goat.cz

 

Písečná - Sdružení měst a obcí Jesenicka

Název Písečná nese od roku 1948, předtím byla označována jako Sandhýbl, což byla podoba německého Sandhübel, tj. písečný vrch, kopec. V roce 1924 byly k Sandhýblu připojeny osady Studený Zejf (něm. Kaltenseifen - ve smyslu studeného potoka a rýžoviště zlata) a Chebzí (Hollunder - k označení černého bezu). 

Písečná leží v údolí řeky Bělé 7 km severovýchodně od Jeseníku (střední nadmořská výška 405 m.n.m.), asi v polovině cesty z tohoto města na hraniční přechod s Polskem Mikulovice-Głuchołazy. Bývalé osady jsou umístěny od Písečné směrem k jihu, v údolí řeky Bělé, Studený Zejf (484 m.n.m.) a potom v údolí stejnojmeného potoka Chebzí (520 m.n.m.).

Při posledním sčítání v roce 1991 žilo v Písečné 1073 osob v 226 domech, z toho v části Studený Zejf 158 lidí v 39 domech a v části Chebzí jen 15 lidí v 5 domech. Dnešní Písečná leží přibližně ve středu původní rozsáhlé vsi v údolí Bělé, zvané Waltersdorf (Waltherovice), která se připomíná již roku 1284 a která pravděpodobně zanikla před rokem 1420.

Pokračování - Písečná - Sdružení měst a obcí Jesenicka

 

Jeseníky.info

Obec Písečná sousedí na severu s obcí Supíkovice, na jihozápadě s obcí Česká Ves, na jihu a východě s obcí Mikulovice a na severovýchodě s obcí Hradec-Nová Ves. Od okresního města Jeseník je vzdálena 7 km a od krajského města Olomouc 75,5 km. 

Písečná leží v údolí řeky Bělé 7 km severovýchodně od Jeseníku (střední nadmořská výška 405 m.n.m.), asi v polovině cesty z tohoto města na hraniční přechod s Polskem Mikulovice-Głuchołazy.                                                   

V Písečné je železniční stanice, pošta, základní škola s 1.- 5. Ročníkem, mateřské škola (od roku 1949), zdravotní středisko, 3 obchody, 3 pohostinství, 2 sportovní střelnice. V blízkosti obce jsou historicky významné Jeskyně na Špičáku (2 km), letiště v Nové Vsi (5 km). Přes Písečnou vede cyklotrasa, která je součástí mezinárodní cyklotrasy vedoucí z Polska přes celou Moravu a dále do Rakouska.         

Písečná je členem Mikroregionu Zlatohorsko, který se rozkládá v severovýchodní části bývalého okresu Jeseník. Tento svazek obcí vznikl v roce 2001 a přijal svůj název po názvu největší obce mikroergionu, města Zlatých Hor. V současné době má sdružení 6 členských obcí - Zlaté hory, Mikulovice, Písečná, SupíkoviceHradec-Nová Ves a Velké Kunětice. Obec je také členem Sdružení měst a obcí Jesenicka (SMOJ), které tvoří obce bývalého okresu Jeseník a Euroregionu Praděd.Více zde: https://www.jesenikyinfo.eu/mesta-a-obce/pisecna/

 

Písečná kdysi patřila k průmyslovým centrům údolí Bělé

Písečná na Jesenicku patří k větším vesnicím v údolí řeky Bělé a v minulosti byla také jedním z tamních průmyslových center. Najdeme zde však i pozoruhodné památky, které rozhodně stojí za návštěvu.

Hledáme-li vesnici Písečná na starých mapách, je nutné slovy klasika říci: „Je to marný, je to marný, je to marný.“ Do roku 1948 se totiž vesnice jmenovala Sandhýbl, nebo spíše německy Sandhübel. V překladu to znamená „písečný vrch“ nebo „písečný kopec“ a dokládá to skutečnost, že přesypy písku zde existovaly již odpradávna.

Také historie Písečné je letitá, byť poněkud nejistá. K roku 1284 je v údolí Bělé uváděna existence rozsáhlé vesnice Waltersdorf. Měla zasahovat i do oblasti Písečné. Další vesnice, která už dnes neexistuje, nese jméno Wüstekirche – Pustý Kostel a je jmenována v roce 1373. Obě historické obce zanikly na počátku 15. století. Sto let na to je zde vysazena nová osada. Ta už nese jméno Sandhübel.

Zdroj - Český rozhlas Olomouc

Hrady.cz

Kostel Stětí sv. Jana Křtitele.

K románsko-gotickému kostelu s obdélnou lodí a poloválcovou apsidou z konce 13. stol. v l. 1751-1752 přistavěl stavitel Johann Georg Prämer novou loď s hranolovou věží v průčelí. Další úpravy v letech 1776, 1779, 1901 a 1905. Chrám od r. 1782 slouží jako římskokatolický farní kostel.
 
Dominantou a hodnotnou kulturní památkou obce Písečná (do roku 1948 Sandhýbl, německy Sandhübel) je barokní kostel sv. Jana Křtitele s jádrem zřejmě ze 14. století. U kostela fungovala fara, která zde však již není. Kostel stojí na hranici chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Severozápadně od kostela se nachází přírodní památka Písečná-mokřad a jeskyně Na Špičáku.
Luděk Vláčil, 6. 10. 2020
 
Zdroj - Hrady.cz
 

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres_1


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF