Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Chata Mikulůvka

Prodeji chaty, 5+2 

 

Podlahová plocha přes 200

 

Pozemek o velikosti 7 819

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji samostatně stojící patrový dům, 5+2 s garáží, lodžií, balkonem na polosamotě v obci Mikulůvka na Valašsku. Dům o podlahové ploše přes 200 k domu náleží pozemek o velikosti 7 819 m².

Dům zkolaudován v roce 2000. Na střeše pálené tašky Tondach. Voda z vlastní vrtané studny, hloubka 29 m, studna vybudována v roce 2000, dostatek vody i v suchém období díky vydatnému prameništi. Plyn zde není. Elektřina 230V i 400V.

V I NP vstupní hala, kotelna, technické zázemí s vodárnou, vinotéka a skladové prostory a wc.

V II NP obývací hala s krbem, kuchyně jídelnou rozdělenou barovým pultem, samostatné wc, koupelna o velikosti 15 s vanou, sprchovým koutem, umyvadlem a připojením na automatickou pračku. S jídelny přístup na krytou terasu která je situována na jih s grilem a posezením o užitné ploše 30 m², oplocení terasy je dostatečně vysoké aby malé děti přes zábradlí nepřepadly.

III NP 3 neprůchozí pokoje, s toho dva propojené lodžií. Samostatné wc pro pokoje v patře.

Ve vzdálenosti 15 minut vlažné chůze vzdáleno vyhřívané koupaliště.

10 minut chůze zastávka autobusu, v obci obchod, zdravotní středisko, restaurace.

Nemovitost se prodává včetně vybavení tak jak je zachyceno na fotografiích.

Cena za nemovitost včetně právního servisu 4.700.000,- Kč.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

Videoprohlídka

3D scan

Fotogalerie

Mikulůvka - Wikipedie

Z roku 1505 existuje zpráva, ve které je uváděna ves Mikulková, ležící na dnešním katastru obce, jako pustá. Až později, v 1. polovině 17. století, je znovu území osidlováno poddanými z Pržna. Za Mikuláše Pázmányho, majitele vsetínského panství, byla z usedlostí vytvořena samostatná obec, která je pod názvem Mikulášov poprvé uváděna v roce 1652.

V minulosti měla obec převážně zemědělský charakter. V roce 1815 byla založena Josefem Löbelem a jeho synem manufaktura na výrobu keramiky. Svou činnost ukončila v roce 1866. Na rozdíl od okolních manufaktur, byly výrobky z Mikulůvky byly určeny převážně na vývoz do Uher.

Na obecní pečeti je zobrazena husa rozepínající křídla na návrší. Tato pečeť pochází z roku 1748. Tento motiv se objevuje i na znaku, který byl obci udělen v roce 2000. Je však doplněn o pštrosí péra pocházející ze znaku Pázmányů a o biskupskou mikulášskou mitru.

Zdroj - Wikipedia.org

 

Místopisy

Základní informace
Kraj: Zlínský
Okres: Vsetín
Správní obvod: Valašské Meziříčí
GPS souřadnice: 49.413516N, 17.925058E
Nadmořská výška: 335 m n. m.
První pís. zmínka: rok 1502 (520 let)
Katastrální výměra: 1 312 ha
Počet obyvatel: 811
PSČ: 756 24
Adresa URL: www.mikuluvka.cz

Zdroj - Místopisy.cz

 

Mikulůvka – oblíbené místo T. G. Masaryka

Mikulůvka leží v malebném údolí na východním úpatí Hostýnských vrchů. Obcí protéká stejnojmenný potok, který se vlévá do Vsetínské Bečvy. Celý katastr obce je z velké části tvořen lesy. Okolní kopce jsou mírné, což předurčovalo oblast k osídlení a zemědělskému využití. Půda se převážně využívala k pěstování travin a k pastvě. Lesy, které Mikulůvku obklopují, jsou převážně jehličnaté s velkým podílem smrku. Byly vysázeny v 19. století na místě pasek, které přestaly být využívány k salašení.

Malebná příroda byla už dávno v minulosti využívána k procházkám a relaxaci. Nejen náš první prezident oceňoval její krásu. První koupaliště zde vybudoval Tomáš Baťa. Koupaliště najdete v Mikulůvce i dnes. Můžete se koupat v malém i velkém bazénu, zahrát si plážový volejbal, vypůjčit si slunečník a lehátko nebo se občerstvit v bufetu. Každoročně se zde konají oblíbené akce Pstruhobraní a Kaprobraní s bohatým doprovodným programem.

Pokračování - Cyklostezka Bečva.

 

Turistika

Mikulůvka leží severozápadně od města Vsetín. Obec je rozložena v dlouhém údolí tvořeném stejnojmenným potokem Mikulůvka. Mikulůvka je podhorská obec, kterou najdeme v severovýchodních svazích Hostýnských vrchů. Část obce je rozeseta po stráních okolních kopců. V okolí obce a v lesích, které obec obklopují jsou chaty a chatové osady. Nejvýše položeným míste nad obcí je severozápadním směrem vrchol Čarabovská ( 669 m.n.m.).

V obci jsou postaveny dva vodní mlýny, najdeme je u ústí potoka Oznička do potoka Mikulůvka. Ve mlýnech je památník dějin obce. V Mikulůvce bylo postaveno vyhřívané Koupaliště. Okolí obce je vhodné jak pro pěší turistické výlety, tak pro výlety na kolech. Vydáme-li se východním směrem z obce Mikulůvka dojedeme do obce Bystřička a dále ke stejnojmenné nádrži Bystřička. Vodní nádrž slouží k rekreačním účelům a je možné se v vykoupat.

Půjdeme-li severovýchodním směrem z obce podél Vsetínské Bečvy dojdeme na Jarcovskou kulu. Jedná se o přírodní památku, pískovcovou skálu. Skála je 8 metrů vysoká a pověst o ní říka, že se jedná o Čertovo dílo. Severním směrem od obce pojedeme přes osadu Juriňáci, dále kolem vrcholu Čarabovská na vrchol Kuželek ( 568 m.n.m.). Západním směrem z Mikulůvky pojedeme údolím potoka Mikulůvka a dojedeme do osady Lázy, tady najdeme rozcestí značených turistických tras. Jižním směrem z obce po lesní cestě přes osadu U Mikšů do osady Václavsko. Západním směrem z osady v nedalekém lese jsou Sirné prameny.

Pokračování - Turistika

Mlýn Mikulůvka

Bývalý vodní mlýn Jana Mikuly v Mikulůvce (dříve Pržně) je jednou z mála zajímavých technických památek v našem regionu.

Chráněn je sice jako památka kulturní, ale podstatná je jeho funkce a velmi dobře dochované mlýnské zařízení, které je i dnes schopné provozu.

Zdoj - mlýn Mikulůvka

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF