Chata Ludvíkov

Prodej chaty 120 m² obytná plocha.

 

Prodána za 1.600.000,- Kč.

Popis nemovitosti

Zprostředkují Vám prodej poloviny chaty se zastavěnou plochou 66 m² stojící na pozemku o velikosti 856 m² v Ludvíkově, okr. Bruntál.

Za chatou kamenné ohniště s grilem a posezením, dřevárna a skladové prostory. Nad chatou ve svahu sauna s ochlazovacím bazénkem. Pozemek je celkově zatravněný v mírném svahu, není oplocený. V blízkosti pozemku se nachází lesní porost se skalnatými prvky. Chata je připojena na elektřinu 230/400 V. Voda z obecního vodovodního řádu. O ohřev teplé vody se stará plynová karma, plyn z propan butanové láhve. Odpady svedeny do septiku s přepadem do trativodu. Podlahy v chatě dřevěné, v koupelně a na wc keramické obklady. Vytápění v chatě řešeno krbem, kamny, nebo elektrickými přímotopy.

Chata se prodává včetně vnitřního vybaveni zachycené na fotografiích. Nemovitost je přístupná z veřejné komunikace která je v zimě udržovaná ve sjízdném stavu. V okolí je nedotčená příroda, lesy, pastviny v malebném a klidném podhůří Jeseníků, ale i mnoho příležitostí pro sport, cyklistiku, lyžování i zábavu.

Obec Ludvíkov leží mezi Vrbnem pod Pradědem a lázněmi Karlova Studánka. Celé území patří do Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Zastavěná část obce se rozkládá v horském údolí podél řeky Bílá Opava. Střední nadmořská výška je 620 m. n. m. a okolní hřebeny dosahují výše až 1000 m. V součastnosti žije v obci 350 obyvatel.

V těsné blízkosti Ludvíkova jsou lázně Karlova Studánka. Vhodné pro milovníky přírody a rekreačních pobytů, horských tůr, lyžování, cyklo turistiky.

Prodává se samostatná pravá polovina chaty která je v bloku spojená s druhou polovinou chaty.

Hledáte li klidné místo k rekreaci nebo aktivnímu odpočinku? Již nehledejte, právě jste jej našli.


Výborná investiční příležitost.

Prodána za 1.600.000,- Kč.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

Videoprohlídka

Fotogalerie

Ludvíkov - Wikipedia.org

Obec vznikla v údolí Bílé Opavy při železárnách, které byly zřízeny v roce 1672 řádem německých rytířů. Provoz železáren si žádal velké množství dřeva a to musel někdo vytěžit a zpracovat, proto v letech 1687-1732 nastal příliv nových osadníků. Jako zakladatel obce je označován velmistr řádu Franz Ludwig, falckrabě z Neuburgu. Franz Ludwig zde nechal postavit jednu vysokou pec, dva železné hamry, jednu kovárnu, jeden dům pro hamrovního správce, jeden dům pro hamrovního písaře a ještě 15 domů, které byly podmíněně postoupeny dělníkům. Roku 1701 jsou založeny dvě slévárny, tři hutě a hamr s pohonem vodním kolem. K roku 1819 se připomíná jedna tavící pec, dva hamry na železo, přibyl jeden hamr na plech a kovárna. Roku 1795 zde bylo vyrobeno během 22 týdnů 550 tun surového železa. Roku 1823 to bylo 875 tun surového železa a roku 1833 684 tun surového železa a 109 tun výrobků z litiny. Litina se zde začala vyrábět od roku 1818. Na této výrobě se podílel i známý sochař z Horního Údolí Bernard Kutzer. Byly zde vyráběny kříže, medaile, plakety, litinové vany, umyvadla, kotle, nářadí pro laboratoře a lékárnictví, kování fvěří, mříže, ozdobná zábradlí, těžítka, domovní znamení, zdobné vázy i hřbitovní plastiky [3] Roku 1734 měla obec 30 stavení, roku 1780 62 stavení, roku 1805 82 stavení a 485 obyvatel a roku 1879 100 stavení a 847 obyvatel. [4] K roku 1850 měly železárny dvě pece a těžila se zde železná ruda, k roku 1855 zde bylo 120 zaměstnanců. Roku 1879 železárny zanikly a byly nahrazeny dřevoprůmyslem. K roku 1930 měla pila a dřevoprůmysl 280 zaměstnanců. K roku 1910 a 1939 se připomíná výroba kovového zboží a roku 1925 výroba razítek. [5].

Firma Adolf Grohmann a syn z Vrbna pod Pradědem zde roku 1880 vyrábí drát, lana, řetězy, hřebíky a začíná zde i výroba pletiv. Začátkem 20. století bylo provedeno několik pokusů o obnovu těžby rud, ale malá výtěžnost další pokračování nornické činnosti ukončila. [6] Ludvíkov byl původně přifařen pod město Andělská Hora od roku 1723 pod Vrbno. V okolí obce se těžilo i zlato. V 19. století se od jeho těžby pro nerentabilnost upustilo. Při hledání zlata byly objeveny měděné rudy. Ve střední části údolí se necházejí šachty, štoly a zářezy po jejich těžbě. Tato těžba zde probíhala až do roku 1918 s výtěžkem kolem 20 tun ročně. Těžbu dnes připomíná hornická naučná stezka Vysoká – Hláska, která se nachází na svazích Vysoké hory a vrcholu Hláska. Zde se nachází důlní pole, šachty, štoly a pinky. [7] Od roku 1892 zde byla pošta, v letech 1872  1879 konzum (znovu k roku 1930) a v roce 1852 bratrská pokladna, která zanikla roku 1884 zřejmě z důvodu zániku hutí. K roku 1853 obecná škola, která měla k roku 1900 dvě třídy. [5]

K roku 1860 se připomínají dodnes funkční železité minerální prameny. Až do roku 1945 byla obec převážně německá (pod názvem Ludwigsthal – česky Ludvíkovo údolí). Obsazena Rudou armádou 8. května 1945. [5] Po odsunu německého obyvatelstva sem přicházeli lidé z jiných oblastí, a to především ze Slovenska. Od roku 1961 do 23. listopadu 1990 byl Ludvíkov částí obce Vrbno pod Pradědem.

Zdroj - Wikipedia.org

Ludvíkov - tipy na výlet

Zde naleznete tipy na výlety pro okolí obce Ludvíkov. Tipy na výlet jsou generovány náhodně z bodů zájmů, které obsahují seznam památek, ale také poklidné výlety s dětmi, rodinné výlety či sportovní a turistické zajímavosti pro náročnější.

Podrobné třízení jednotlivých tipů na výlet můžete provést níže (pod fotogalerií) v sekci "V OKOLÍ OBCE LUDVÍKOV SE TAKÉ NACHÁZÍ". Jednotlivé tipy na výlet pro obec Ludvíkov a její okolí si můžete také zobrazit na podrobné mapě (přiblížením tlačítkem "plus") a výběru zobrazení jednotlivých bodů zájmu - tzn. tipů na výlet.

Zobrazit obec Ludvíkov na mapě. Kliknutím na logo (štít) bodu zájmu se zobrazí popisek.

Zdroj - Místopisy.cz

Průvodce realitami

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal;
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz
FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

V realitách jsem od roku 2013. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Příklad úspěšného prodeje najdete zde.: http://www.fotojim.com/bidli/2018/ruda_nov/

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Mé osobní profesní stránky najdete pod tímto odkazem.: https://vlastimildrimal.cz

Můj profesní web u Reality 11 má tuto adresu.: https://www.reality11.cz/drimal

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Rád se s vámi potkám při prohlídce této nemovitosti a nebo u kávy.

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

 

Kontaktní formulář