Chata Zálesí u Javorníku

 

Prodej chaty 120 m²

 

 

Popis nemovitosti

Nabízíme prodej chaty v Zálesí u Javorníku, okres Jeseník. Stojící na pozemku 181 m².

Jedná se o samostatně stojící rekreační chatu v blízkosti, slepé obslužné komunikace. Rekreační chata je přízemní s částečným podsklepením, se sedlovou střechou s plným využití podkroví.

Základy tvoří betonové pasy s vodorovnou a svislou izolací proti zemní vlhkosti. Svislé konstrukce suterénu jsou kamenné s vnitřní cihelnou vyzdívkou v tl. cca 50 cm. Podezdívka je z lomového kamene. Svislé konstrukce přízemí jsou zděné z pálených cihel v tl. 30 cm. Stropy nad suterénem jsou z betonových stropních desek. Stropy nad přízemím jsou dřevěné trámové, s vodorovným podhledem.

Krov je vaznicový sedlový. Střešní krytina je z osinkocementových šablon na bednění. Klempířské konstrukce jsou z pozinkovaného plechu, úplné. Venkovní omítky jsou vápenocementové hladké. Vnitřní omítky jsou vápenné štukové. Podlahy v suterénu jsou z betonové mazaniny. Podlahy v přízemí, vstupní chodba, obývací pokoj s krbem, koupelna, WC jsou z keramické dlažby. Vnitřní obklady koupelny, WC a kuchyně jsou keramické.

Podlahy v podkroví jsou dřevěné. Okna jsou plastová s izolačním dvojsklem. Vstupní dveře jsou plastové. Vnitřní dveře jsou plné hladké a prosklené do ocelových zárubní. Schody do suterénu jsou betonové , do podkroví dřevěné s podstupnicemi. Vnitřní vybavené kuchyně - kuchyňská linka s dřezem, el. sporák. Vybavení koupelny - umyvadlo, sprcha. Záchod splachovací samostatný.

Rozvod vody studené a teplé, zdroj teplé vody el. bojler. Vytápění lokální el. přímotopy a krb v obývací místnosti.

Staří nemovitosti cca 47 let. V roce 2015 provedeny opravy prvků krátkodobé životnosti výměna oken, keramické podlahy, kuchyně, schodiště z masivu. Voda - přípojka z vlastní studny el. Čerpadlem Elektro - nadzemní přípojka 230/400V.

V domě prodávající zanechá pro nové majitele elektro kotel k vytápění.

Kanalizace - dešťová na vlastní pozemek, splašková z WC, kuchyně a koupelny do žumpy na vyvážení.

Možnost parkování na vlastním pozemku před chatou, nájezd přes lávku.

Cena za nemovitost 1.500.000,- Kč. Včetně právního servisu.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

 

ZAREZERVOVÁNO

Videoprohlídka

Fotogalerie

Wikipedia.org

Zálesí vzniklo za druhé, raně novověké kolonizace prováděné vratislavskými biskupy v 16. století; je zmiňováno poprvé roku 1562 (pod jménem Waldeg) a roku 1585 zde již bylo 25 selských a 5 zahradnických usedlostí. Až do konce patrimoniální správy roku 1850 patřilo k panství Jánský Vrch vratislavského biskupství. Ve vsi existovalo fojtství (šoltézství), ale nikoli lenní jako v řadě jiných vsí na Jesenicku. Roku 1637 byli zdejší obyvatelé osvobozeni od robot. V roce 1751 byl v obci vystaven kostel sv. Barbory, u něhož byla roku 1785 zřízena i římskokatolická farnost.[3] Poté, co se obec ocitla roku 1742 na státní hranici s Pruskem, počet jejích obyvatel se do 19. století nezvyšoval. Místní se živili vedle málo výnosného zemědělství především dřevařstvím a domácím předením lnu. Roku 1831 navštívila vesnici epidemie cholery.

V 19. století existovaly v Zálesí dvě vápenky, které však po roce 1900 zanikly. Lom na vápenec přestal být využíván za první republiky, čedičový lom v 50. letech 20. století. Pokusy o těžbu železné rudy na začátku 20. století nebyly úspěšné. Avšak v létě 1957 bylo na úpatí Prostředního vrchu nalezeno ložisko smolince, které začal v roce 1958 těžit podnik Jáchymovské doly-závod Javorník. Postupně byly vybudovány tři úvodní štoly otvírající tři horní těžební patra a slepá jáma na hlubší 4. a 5. patro. Ložisko bylo po deseti letech těžby vyhodnoceno jako nebilanční a těžba byla v roce 1968 ukončena. Celkově zde bylo vytěženo 405,3 tun uranové rudy.

Pohraniční poloha Zálesí brzdila jeho rozvoj již od roku 1742, a tím spíše za komunistického režimu. Po druhé světové válce bylo jen málo dosídleno a podléhalo postupné zkáze. Namísto 91 domů napočtených roku 1811 a 108 domů roku 1930 jich je nyní (2001) ve vsi jen 25. Již roku 1950 byla dosud samostatná obec přičleněna jako osada k obci Travná a spolu s ní roku 1960 připojena k Javorníku. V letech 1976-2002 - době největší redukce obyvatelstva - nebylo Zálesí uváděno ani jako jeho místní část.[4] Tečkou za zanedbáním obce bylo roku 1989 zboření barokního farního kostela sv. Barbory.[5] Nyní slouží ves především k rekreaci.

Zdroj a pokračování - Wikipedia.org

rychleby.cz

Ves se jmenovala až do roku 1949 Valdek (německy Waldek), což znamená vlastně lesní kout (Waldecke), český název Zálesí pak bylo zvoleno podle polohy ve vztahu k Javorníku.

Dříve samostatná obec střední velikosti je dnes téměř čistě chatovou oblastí, ukrytou v mělkém údolí krásného prostředí Rychlebských hor.

Zdroj a pokračování - rychleby.cz

Borůvková hora, RYCHLEBSKÉ HORY

Je 25 metrů vysoká, vyhlídková věž je otevřena od září 2006 na Borůvkové hoře nedaleko Javorníku na Jesenicku. 

Městu Javorník se po pětiletém úsilí podařilo získat prostředky na stavbu rozhledny na Borůvkové hoře a navázat tak na tradici lázeňské rozhledny na Borůvkové hoře (898 m n. m.), která se začala psát v 70. letech 19. století.   Z vyhlídkové plošiny ve výšce 25 m se návštěvníkům nabízí nádherné výhledy na Rychlebské hory a roviny v sousedním Polsku. Vedle věže se nachází i malá kamenná chata pro turisty. 

Zdroj a pokračování - městoJavornik.cz

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Můj profesní web u Reality 11 má tuto adresu.: https://www.reality11.cz/drimal

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2020_okres


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář