Došly peníze na cihly, rozestavěných domů na prodej přibývá.
15. 06. 2022

Došly peníze na cihly, rozestavěných domů na prodej přibývá.

To jsou příklady nabídek, které se teď objevují na portálu Sreality. Rozestavěných domů a domů ve výstavbě totiž poslední dobou začalo v nabídkách realitních kanceláří přibývat.

Třikrát více než v minulosti.

„Jako příklad z nedávné doby mohu uvést prostorný dvougenerační dům ve Strančicích u Prahy. Majitel plánoval nemovitost, která byla v zanedbaném původním stavu, zrekonstruovat. Počítal s čtyřmilionovou investicí, která pohodlně vyřeší generační situaci v rodině. Nejprve dlouhé měsíce sháněl vůbec nějakého dodavatele stavebních prací a poté obdržel rozpočet na šest milionů korun. Rozhodl se proto nemovitost prodat, což se podařilo za 8,4 milionu, a pořídit místo něho dům o poznání menší, nicméně hotový a bez nutnosti dalších investic,“ popisuje příklad Jan Martina, oblastní manažer pro Prahu společnosti M&M Reality.

 
 

V této kanceláři podobné nabídky zatím sice zůstávají v řádech nižších desítek nemovitostí, ale na přelomu roku už byla jejich nabídka oproti dřívějším rokům trojnásobná.

„Velký výprodej rozestavěných domů je jev nevyhnutelně patřící k této fázi cyklu. Téměř 30 procent domů se v Česku staví formou „na koleni“, kdy si stavebník postupně najímá jednotlivá řemesla. Tyto stavby v naprosté většině charakterizuje na počátku velmi idealistický pohled na budoucí cenu stavby. Poslední dva roky byly ale pro tento typ stavění velmi nepříznivé. A tím nastal i velký rozdíl mezi idealistickým počátečním pohledem a realitou. Kvalitní řemeslo nebylo a když ano, tak bylo extrémně drahé. Materiály nejsou v dostatečné míře ani pro velké firmy. Malý stavebník je tím pádem naprosto bez šance za rozumné ceny materiály koupit,“ dodává k tomu i David Mencl majitel a generální ředitel Ekonomické stavby.

 

Index dostupnosti bytů: Po mírném poklesu průměrné splátky opět vzrostly.

VČERA 17:02

Dražší materiály, dražší stavební práce nebo horší ekonomická situace rodiny jsou změnami, které radikálně změní výpočty, podle kterých by si rodina na nové bydlení měla ušetřit. A lidé, kteří měli už tak našponované rozpočty, postupně zjišťují, že si nebudou moci navýšit hypoteční úvěry kvůli opět zpřísněným podmínkám ze strany bank a navýšení úrokových sazeb. Právě úrokové sazby jsou teď i důvodem, proč někteří odkládají i samotnou výstavbu. „Pociťujeme aktuální snahu držet cash na termínovaných vkladech,“ dodává Martin Kulštejn ze stavební firmy b&b.

Spekulanti, stavby na klíč i jednotlivci.

Rozestavěné rodinné domy a domy ve výstavbě však dnes rozhodně neprodávají pouze jednotlivci, kterým došly peníze. Podle Petra Vaněrky, generálního ředitele stavební firmy Pro-Doma můžou být za prodejem rozestavěného domu hned tři aspekty.

„Stavební firmy mohou domy stavěné na klíč prodávat v jiné fázi, než tomu třeba bylo dříve, pak tu mohou být spekulanti, kteří prodávají proto, že násobně vyrostla cena pozemku jejich stavby a pak tu mohou být ti, kterým skutečně došly peníze,“ dodává Vaněrka s tím, že vždy záleží na lokaci. Hrubá stavba podle něj sice vyjde meziročně zhruba o 30 procent dráž, zároveň s tím však vyrostla právě i cena pozemků, na kterých nemovitost stojí.

 

Nemovitosti nakonec inflaci přetlačí, říká šéf Fondu českého bydlení.

3. 6. 18:29

Bude líp?

Počty nabízených „staveb“ ale stoupají. „Nabídka nedokončených staveb se zvyšuje průběžně od začátku pandemie covidu, kdy došlo k výraznému zdražení stavebního materiálu. Současná situace s inflací a drahými energiemi tento problém ještě podporuje,“ dodává Dagmar Schejbalová tisková mluvčí RE/MAX.

„Pokud se podíváme na nabídku tuzemských nemovitostí, tak na největším českém realitním portálu Sreality.cz je aktuálně na prodej více jak tisíc dvě stě bytů a zhruba šest set šedesát domů ve výstavbě,“ říká Hana Kontriš, manažerka týmu inzertních služeb Sreality.cz

Podle Davida Mencla však firmy čekají obrat. „Od října očekáváme pokles úrokových sazeb, a tím zlevnění hypoték. Dobrou zprávou také je, že se dynamika růstu cen v posledních dvou měsících zastavila. V dalších měsících již neočekáváme velké růsty cen domů,“ dodává.

Zdroj - Seznam zprávy.

 

Vlastimil Dřímal
Autor: Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


trzni_oceneni_022023

Chcete znát skutečnou hodnotu své nemovitosti v dnešní době?

Zdarma a nezávazně vám vypracuji tržní ocenění vašeho nemovitého majetku.

Kontaktujte mne.