Konzultace zdarma či zařízení dotace. Nejen to by měla kvalitní instalační firma fotovoltaiky nabízet.
13. 09. 2023

Konzultace zdarma či zařízení dotace. Nejen to by měla kvalitní instalační firma fotovoltaiky nabízet.

Jakých pravidel by se měli lidé pří výběru instalační firmy držet? Určitě neuškodí razit heslo „důvěřuj, ale prověřuj“.

Pokud si zájemce potenciální dodavatele na internetu či pomocí jiných zdrojů „proklepne“, tedy zjistí si něco o jejich historii a referencích, rozhodně tím nic nezkazí.

Například na webu Refsite lze u některých společností dohledat recenze od předchozích zákazníků.

Věrohodná firma, která se instalacemi fotovoltaik zabývá, by pak měla zákazníkovi zajistit stoprocentní servis.

To v praxi znamená nejen vytvoření vhodného řešení (např. umístění solárních panelů či rozhodnutí o instalovaném výkonu) s ohledem na roční spotřebu domácnosti, ale také vyřízení různých žádostí, ať už jde o připojení k síti, nebo o dotaci, například z programu Nová zelená úsporám.

Pozor by si lidé měli dát také při nacenění celé zakázky. Některé firmy totiž mohou v nabídce uvést pouze cenu za technologii a nikoliv i za práci. Konečná cena pak může nemile nabobtnat, varuje jedna z instalačních firem S-Power Energies.

Holding Malina chce dokončit rozdělané zakázky.

 

„V S-Power Energies vždy uvádíme kompletní cenu a tu držíme za všech podmínek. Bez ohledu na inflaci nebo jiné události klient vždy platí přesně to, na čem se při podpisu smlouvy domluvíme,“ uvedl jednatel firmy Jaroslav Šuvarský.

Zákazník by měl při výběru firmy brát v potaz i skutečnost, že instalace FVE je dlouhodobou investicí, a tak se jako jistější varianta jeví výběr firmy, jež na trhu už nějakou dobu působí.

„Fotovoltaika má sloužit minimálně 25 let. Za tu dobu bude potřebovat aspoň občasnou údržbu a je otázkou, jestli firma, která vznikla v největším boomu před dvěma lety, tu bude i za dalších pět deset let,“ dodal Šuvarský.

Chronologické seřazení zásad a postupů, kterými se instalační firmy při jednání s (potenciálním) zákazníkem řídí, uvádí na svém webu Solární asociace, která sdružuje přes 600 institucí, firem a jednotlivců zabývajících se instalací, provozováním či servisem fotovoltaických systémů.

V 28 bodech si zájemce o FVE může přečíst vše podstatné o tom, jak se zákazníkem firmy pod hlavičkou asociace jednají.

Jednou z firem, která tyto zásady dodržuje, je Acetex. Jednatel společnosti René Milota Novinkám popsal, jak celý proces od oslovení zákazníkem až po samotné zhotovení FVE v případě jeho firmy probíhá.

Vše začíná nezávaznou konzultací zdarma, kdy zájemce osobně navštíví obchodně-technický zástupce firmy. Ten na základě informací od domácnosti ohledně její spotřeby a požadavků vypracuje konkrétní nabídku včetně dotace.

Celý proces zabere ideálně dva měsíce.

„Pokud ji zájemce nechce akceptovat, má možnost tak učinit bez jakékoli sankce. Pokud mu vyhovuje, uzavřeme smlouvu. Následně na základě plné moci podáme žádost o dotaci,“ vyjmenoval Milota jednotlivé kroky.

„Po jejím schválení následuje přípravná fáze (tu si případně udělá klient sám dle našich pokynů) a termín instalace, která dle velikosti a rozsahu systému trvá dva až šest dní,“ pokračoval Milota.

„Po instalaci je na řadě revize a revizní zpráva. Následuje doložení revizní zprávy na distributora a vyřízení prvního paralelního připojení, tedy výměna elektroměru,“ dodal.

Jakmile je celý systém FVE předán majiteli nemovitosti, dojde ze strany zákazníka k doplacení zbývající částky, neboť po podpisu smlouvy se platí „jen“ záloha v maximální výši 60 procent z celkové ceny.

Klient pak čeká na vyplacení státní dotace, na což firma dohlíží. Pak už jen zbývá záruční a pozáruční servis, který je spojený s monitoringem zařízení a možností vzdálené optimalizace a nastavení. Celý proces realizace trvá v ideálním případě přibližně dva měsíce.

Objevují se ale i případy, kdy k realizaci nedojde, protože firma odmítne instalaci FVE provést. V Acetexu se to děje zhruba u tří procent poptávek. Nejčastějším důvodem, proč firma instalaci odmítne, je nevyhovující stav střechy nebo rozvodů.

„Zájemci doporučíme, co a jak opravit či vyměnit, ale je jen na něm, zda se rozhodne tu investici udělat. A pokud ne, tak my musíme zakázku pro nevyhovující technické podmínky odmítnout,“ uzavřel Milota.

Co obnáší mít na střeše domu fotovoltaiku?

 
Vlastimil Dřímal
Autor: Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


trzni_oceneni_022023

Chcete znát skutečnou hodnotu své nemovitosti v dnešní době?

Zdarma a nezávazně vám vypracuji tržní ocenění vašeho nemovitého majetku.

Kontaktujte mne.