Lukáš Morávek: Rychlebské hory – „hory ticha a zastavení“.
11. 03. 2023

Lukáš Morávek: Rychlebské hory – „hory ticha a zastavení“.

Přesto - existuje určitá naděje, že se postup extenzivní civilizace podaří zastavit a nastane vědomá snaha většiny společnosti svůj rozvoj co nejvíce ladit podle dlouhodobějších cílů, než je krátkodobý profit. Minimálně v oblasti letmého průzkumu voxu populi na Facebooku to vypadá, že velká část lidí už nechce další monstr-atrakce v přírodě, přeplněná parkoviště, nové lanovky a mizení cenné přírody.

Rychlebské hory v tomto ohledu zatím zůstávají stranou zájmu developerů a velkých investic. Krom fenoménu Rychlebských stezek, kde se podařilo vybudovat zcela přírodní systém trailů a provozovat stezky v duchu blízkém měkkému turismu - např. přírodní kemp, komunitní udržování stezek, respektování místních podmínek, filozofie “musíš si to zasloužit” manifestovaná vyloučením elektrokol, se do Rychleb zatím nedostal velký kapitál, který by nějak významně ovlivnil povahu tohoto unikátního přírodního území. A místní lidé, jak se zdá, zatím nevolají po budování sjezdovek, velkých hotelů, obřích lanových parků a visutých “stezek v oblacích”.

Před několika lety vznikla na jednom z Ranních klubů, které probíhaly na Javornicku, myšlenka propagovat Rychleby jako “hory ticha a zastavení”. Na setkání ranních klubů přicházeli občané, byli tam zváni i zástupci místních samospráv, a slogan hor ticha a zastavení byl postupně představen a jeho význam s místními aktéry prodiskutováván.

V diskuzích se ukázalo, že myšlenka Rychlebských hor jako klidného a civilizací nepolíbeného koutu naší země je lidem blízká a vystihuje současnou povahu tohoto hornatého výběžku Jesenicka. Je to právě tato kvalita - relativně malý počet turistů, odlehlost, divokost a neexistence těžké turistické infrastruktury, kterou se tyto hory mohou pyšnit. Takových míst již u nás nezbývá mnoho a podobné kvality se stávají čím dál více jedinečné a vyhledávané, a to ne jen “baťůžkáři” a tuláky, ale i běžnými mainstreamovými turisty či dovolenkáři.

Aby tyto jedinečné kvality zůstaly zachovány, je potřeba, aby byly vnímány jako takové všemi skupinami obyvatel, od místních samospráv, občanů až po podnikatele v turistickém ruchu. Toto je, myslím, ještě důležitější, než případné vytvoření CHKO Rychlebské hory, které je díky kvalitám a hodnotě oblasti nabíledni a odborně připravená, nicméně pro něj zatím nebyla dostatečná společenská poptávka a politická podpora.

Tlaky na ukrajování přírodního bohatství Rychleb tu jsou a jistě ve větší míře budou stále přicházet - důležité pro tento region bude obecné povědomí o kvalitách, které ho činí jedinečným a které je potřeba hájit a ochraňovat. Věřme, že tyto hory ticha a zastavení najdou oporu mezi většinou vrstev zdejších obyvatel a odolají snahám je nějakým zásadním způsobem učinit z hlediska budoucnosti destruktivně “atraktivním”.

Zdroj - Ekolist.cz

 

Vlastimil Dřímal
Autor: Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres_1

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


trzni_oceneni_022023

Chcete znát skutečnou hodnotu své nemovitosti v dnešní době?

Zdarma a nezávazně vám vypracuji tržní ocenění vašeho nemovitého majetku.

Kontaktujte mne.