Off-grid mobilní domy.
09. 02. 2024

Off-grid mobilní domy.

Systém na vodu

V těchto domech se hodně hospodaří s vodou. K domům jsou zakopávané velké retenční nádrže na dešťovou vodu. Domy jsou napojené na vlastní studnu s přečerpávacím systémem. Většina domů pak odpadní vody řeší, vlastní čističkou odpadních vod nebo kořenovou čističkou. Zbytek domů je napojen na jímku a je odkázán na dostupnost odsávacího vozu.

Domácí solární elektrárna

Solární systémy na tyto domy jsou silně předimenzované s velkým bateriovým uložištěm, kvůli zimním měsícům. Některé domy jsou též vybavené záložním generátorem aby v případech špatného počasí byly schopní kompenzovat deficit na bateriích. Bohužel solární elektrárna je často značnou položkou pořizovací ceny těchto domů

Ceny off-grid domů

Ceny těchto domů se liší jako u většiny podle velikosti a vybavení. Bohužel skrz daleko větší náklady na pořízení jednotlivých nezávislých systémů začínají kolem 4 milionů a končí u nesmyslů za větší projekty. U menších Off-grid mobilních domů kolem 40m2 začínají ceny u 1,9 milionů a končí u 3,5 milionu

Slovo na závěr

Plně soběstačné domy se hodí všude tam kde je nedostupnost sítí. Tyto pozemky jsou často daleko hezčí a na krásných místech. Navíc většinou skrz nedostupnost sítí za daleko nižší ceny. Je to ale vykoupeno vyšší pořizovací cenou takového bydlení. Je dobré navíc dopředu zvážit veškeré aspekty pozemku a poradit se s odborníkem.

Zdroj - https://dumdomega.cz/off-grid-mobilni-domy/

 

Vlastimil Dřímal
Autor: Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres_1

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


trzni_oceneni_022023

Chcete znát skutečnou hodnotu své nemovitosti v dnešní době?

Zdarma a nezávazně vám vypracuji tržní ocenění vašeho nemovitého majetku.

Kontaktujte mne.