Plánujete rekonstrukci? Pozor na tyto chyby
19. 02. 2021

Plánujete rekonstrukci? Pozor na tyto chyby

Velkoformátová okna jsou dnes standardem, pozvou do domu spoustu slunce. Jestliže právě přemýšlíte nad materiálem, nevybírejte plastová, protože dilatace plastu je obecně platná vlastnost tohoto materiálu. Pro tento typ oken je lepší zvolit dřevěnou, hliníkovou nebo dřevohliníkovou variantu.

Jestliže bojujeme s pocitovým nedostatkem denního světla, řešení jsou: lze podniknout větší stavební zásahy v podobě výměny oken za větší či instalace světlovodu. Pomohou ale i nenáročné triky: třeba moderní luxfery umějí prosvětlit místnost, k rozptýlení světla pomohou i zrcadlové plochy, které se hodí na vestavěné skříně.

A samozřejmě platí, že při světlejších barvách budeme potřebovat nižší míru osvětlení než při tmavých.

 

Pozor na zatížení

Stavební pouzdra a sádrokarton jsou skvělí pomocníci, ale pozor, zda architekt zároveň s tím nenavrhl závěsný nábytek. Ten, včetně poliček, není technicky možné kotvit do stěny v místě zabudovaného stavebního pouzdra.

Další omezení přináší sádrokartonové interiérové příčky, které samy o sobě nemají nosnou funkci.

Před instalací závěsných skříněk do příčky ze sádrokartonu je třeba tuto příčku v místě budoucího kotvení nábytku nejprve vyztužit např. železnou traverzou nebo dřevěným rámem.

Příprava elektroinstalace

Jestliže plánujete v interiéru zakomponovat i designové osvětlení pomocí LED pásků, ujistěte se, že je s tím počítáno i z hlediska elektro přípravy: tedy umístění zdroje a přívodního kabelu.

Ve standardní elektrické síti je střídavé napětí 250 V, kdežto LED pásky používají stejnosměrné napětí 12 nebo 24 V. Z tohoto důvodu není logicky možné LED pásky zapojit přímo do elektrické sítě domu, jako je tomu u běžných zdrojů světla.

LED pásky tedy potřebují zdroj, který sníží napětí a změní jej ze střídavého na stejnosměrné. Samotný zdroj produkuje teplo, a proto musí být umístěný na odvětrávaném místě, ne blíže spotřebičům.

Je nutné počítat s chlazením LED pásků, které se také zahřívají. Není tedy možné je umístit přímo na nábytek: musí být nalepené na speciální hliníkové konstrukci (podle normy pro instalaci LED pásků na dřevo).

V koupelně nejdřív nábytek

Koupelnu svépomocí šikovný kutil zvládne, ale je rozhodně nutné pohlídat si a promyslet pořadí jednotlivých stavebních kroků. Častou chybou je, že si lidé nejdříve nechají od instalatéra vyvést odpad, a až poté vybírají nábytek.

Může se přitom lehce stát, že nábytek nebude na odpad pasovat a jediným řešením bude skříňka na míru.

Zkrátka: musíte nejdříve znát rozměry nového koupelnového nábytku. Totéž platí i pro zrcadlové galerky: vyberte konkrétní typ, teprve potom řešte elektrické rozvody.

Nelze projít zdí

Velkorysá prostorová řešení lákají majitele k pořízení rozměrných nábytkových prvků, jako jsou např. vestavěné skříně. Jde o nábytek na míru, který se montuje na místě.

I když bude nutné nábytek dostat do interiéru po částech, i tak nemusí jít o malé plochy. Proto na to předem pamatujte a změřte průchodnost přístupových cest.

 

Zdroj - Novinky.cz

Vlastimil Dřímal
Autor: Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2013. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Příklad úspěšného prodeje najdete zde.: Dům Ruda pod Pradědem.

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Můj profesní web u Reality 11 má tuto adresu.: https://www.reality11.cz/drimal

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2020_okres

Stáhněte si zdarma

7 chyb při prodeji nemovitosti

zpracováním osobních údajů