Zdražování bytů se v novém roce zmírní. V kurzu budou chaty a chalupy.
07. 01. 2021

Zdražování bytů se v novém roce zmírní. V kurzu budou chaty a chalupy.

„Nízké úrokové sazby budou dle dostupných dat i v první polovině roku 2021. Tento zájem o byty bude stále hnát ceny nahoru, již ale mírně. Očekávám maximálně pětiprocentní růst cen bytů za celý rok 2021,“ řekl generální ředitel realitní kanceláře Next Reality Robert Hanzl. 

Pokud se ve druhé polovině roku sazby hypoték zvednou, odrazí se to i v nemovitostech. „V horších lokalitách nebo u horších typů nemovitostí typu panelových bytů před revitalizací může nastat mírný pokles cen, protože při klesající poptávce si kupující budou více vybírat. Dobré lokality, zajímavé nemovitosti a novostavby porostou i nadále,“ předpovídá generální ředitel realitní sítě Re/Max Česká republika Jan Hrubý. Ceny bytů v Praze a v Brně podle manažera porostou dále, ačkoli tempo růstu bude mírnější než v předchozích letech.

Makléři se shodují rovněž na tom, že v kurzu budou i nadále rekreační nemovitosti. „S příchodem jara se ještě více umocní zájem o nákupy rekreačních objektů, rodinných domů, které v roce 2020 zaznamenaly díky omezení cestování opravdový boom. Aktuálně se zájem přesouvá na nemovitosti na horách, které v případě uzavření penzionů nabízejí jako jediné možnost ubytování v lokalitách se zimními sporty,“ dodal šéf Next Reality. 

Stejně jako v roce 2020 budou podle odborníků pokračovat investiční nákupy bytů k dalšímu pronájmu. Movití investoři se tím jistí proti inflaci. Současně se ale kvůli poklesu nájmů zejména v hlavním městě musejí smířit s nižšími výnosy. 

„Za předpokladu, že se na trh ve větších městech, a zejména v Praze dostanou i poslední nájemní byty, jejichž majitelé a provozovatelé doufali v obnovení trhu krátkodobého pronajímání, bude se výnos z obchodovaných bytů i nadále snižovat,“ uvedl šéf realitního týmu v poradenské společnosti EY Petr Kozojed. 

Průměrná cena bytů prodaných v listopadu byla 49 125 korun za metr čtvereční, vyplývá z dat realitního start-upu Reas. Meziročně to byl nárůst o osm procent. Počet prodaných bytů ale klesl o 18 procent na 3655 jednotek.

 

Zdroj - Daniel Novák

Vlastimil Dřímal
Autor: Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2013. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Příklad úspěšného prodeje najdete zde.: Dům Ruda pod Pradědem.

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Můj profesní web u Reality 11 má tuto adresu.: https://www.reality11.cz/drimal

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

 

Vlastimil Dřímal;
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

Stáhněte si zdarma

7 chyb při prodeji nemovitosti

zpracováním osobních údajů