Jak se změní pronájem nebytových prostor
27. 01. 2021

Jak se změní pronájem nebytových prostor

Ačkoliv ceny nemovitostí neklesají, zažívá trh nemovitostí několik změn. Jednou z nich je pokles zájmu o pronájem nebytových prostor a zároveň pokles cen nájemného. Co můžeme čekat do budoucna?

Zdražování bytů se v novém roce zmírní. V kurzu budou chaty a chalupy.
07. 01. 2021

Zdražování bytů se v novém roce zmírní. V kurzu budou chaty a chalupy.

Pokud někdo v roce 2021 sází na pokles cen bytů, nedočká se. Zvyšování cen bydlení už však nebude mít takovou sílu jako v minulých letech. Poroste dále poptávka po chatách, chalupách a po horských apartmánech. Shodují se na tom realitní profesionálové oslovení serverem E15.cz. 

Nečekejte, jednejte. Nabídněte nemovitost k prodeji co nejdříve
30. 12. 2020

Nečekejte, jednejte. Nabídněte nemovitost k prodeji co nejdříve

U některých majitelů nemovitostí je vidět váhání, zda nabídnout nemovitost k prodeji právě teď. Ano! Existuje riziko, že se ceny nemovitostí budou snižovat. Je třeba využít aktuální zvýšené poptávky po nákupu nemovitostí.

Jak vybrat místo k životu
29. 12. 2020

Jak vybrat místo k životu

„Můj dům, můj hrad,“ říká staré přísloví. I proto chce většina lidí své bydlení vlastnit. U vlastního domu či bytu stejně jako u hradu ale záleží i na tom, kde se nachází. Jak vybrat ideální místo k životu?

 

Růst cen nemovitostí v posledních letech vede lidi ke snížení nároků na své bydlení. Odcházejí buď do menších bytů, nebo do vzdálenějších lokalit. Vybrat ale tu správnou není triviální. Jedním z vodítek může být Index kvality života zpracovaný poradenskou společností Deloitte.

Nemovitosti zatížené věcným břemenem
26. 11. 2020

Nemovitosti zatížené věcným břemenem

Slyšeli jste už někdy tento pojem? Občanský zákoník dělí věcná břemena na tzv. služebnosti a reálná břemena. Jaké druhy služebností existují, k čemu služebnosti slouží a jaká bývá jejich nejčastější využitelnost v praxi. A myslíte si, že vám se to nemůže stát? Nikdy neříkejte nikdy! Protože pokud si hodláte koupit nemovitost, můžete se při hledání bytu či domu setkat s případy, kdy je nemovitost zatížena věcným břemenem.

Dědické řízení se může protáhnout.
24. 11. 2020

Dědické řízení se může protáhnout.

Jak probíhá a kolik zaplatíte notáři?

Ačkoliv smrt blízké osoby často přichází nečekaně a člověka nepříjemně zasáhne, posledním rozloučením těžkosti většinou nekončí. Je totiž nutné absolvovat pozůstalostní řízení, během kterého dojde k rozdělení dědictví a případných dluhů. Na následujících řádcích vám vysvětlíme, co takové řízení obnáší, jak se oceňuje majetek zemřelého a kolik peněz si bude za své služby účtovat notář.

Proč je tak důležitá spolupráce s odborníky.
06. 11. 2020

Proč je tak důležitá spolupráce s odborníky.

Dne 3. 3. 2020 nabyl účinnosti Zákon o realitním zprostředkování, který v § 2 písm. d) vymezuje pojem realitní smlouva, kdy se pro účely tohoto zákona rozumí realitní smlouvou smlouva o nabytí

  1. vlastnického práva k nemovité věci, nebo
  2. práva, jež obsahuje nebo s nímž je spojeno oprávnění užívat nebo požívat nemovitou věc, byt nebo nebytový prostor, ledaže se jedná o ubytování.


Většina klientů realitních kanceláří neumí příliš rozeznat různé typy smluv, které se při prodeji nemovitosti přes realitní kancelář uzavírají. Realitní zákon všechny tyto smlouvy výrazně zjednodušil a vymezil prakticky pouze dva typy smluv, a to smlouvu o realitním zprostředkování, která upravuje vztah mezi klienty a realitním zprostředkovatelem, a realitní smlouvu, jež upravuje vztah mezi prodávajícím a kupujícím nebo pronajímatelem a nájemcem. Není to ale v žádném případě o tom, stáhnout si někde z internetu nějakou vzorovou realitní smlouvu, upravit si ji podle sebe a říkat si, jak jsem ušetřil za provizi realitce. Mnohdy však bývá opak pravdou a nebývá to pak příliš levná zkušenost.

Koronavirus a trh nemovitostí
28. 10. 2020

Koronavirus a trh nemovitostí

Stojíte před prodejem bytu nebo domu? Chystáte se sjednat hypoteční úvěr a vybrat první nemovitost? Pak vás jistě zajímá, jak realitní trh promění mimořádná opatření v souvislosti s nákazou koronavirem.

Klient hledá byt v Jeseníku a okolí.
06. 10. 2020

Klient hledá byt v Jeseníku a okolí.

Dobrý den.

Pro svého významného klienta hledám ke koupi byt v Jeseníku a v okolí.

Platba v hotovosti, právní servis hradí kupující, neplatíte žádné poplatky, vše hradí kupující.

Váš tip vedoucí ke koupi odměním finanční částkou.

Kontaktujte mne a dozvíte se víc.

Kontakt a víc o mě najdete zde.

Stáhněte si zdarma

7 chyb při prodeji nemovitosti

zpracováním osobních údajů