Malý, velký, v centru nebo dál? Jak vybírat bydlení
26. 05. 2020

Malý, velký, v centru nebo dál? Jak vybírat bydlení

Dávno neplatí, že kupujeme jednu nemovitost na celý život. Přesto se jedná o investici na mnoho let. Jinak se rozhodujeme při pořízení startovního bydlení a jinak, když hledáme bydlení ideální pro malé děti. Jaké přednosti a nevýhody mají jednotlivé varianty?

Nejistá budoucnost procentních sazeb hypoték
29. 04. 2020

Nejistá budoucnost procentních sazeb hypoték

V souvislosti s bojem s koronavirovým onemocněním se řada obchodů a transakcí zcela zastavila. Výrazný propad zájmu o nákup nemovitostí zaznamenává i realitní trh. Jak na to budou reagovat banky? Co se stane se sazbami hypotečních úvěrů?

Podle čeho si vybrat realitní kancelář?
28. 04. 2020

Podle čeho si vybrat realitní kancelář?

Podle čeho si vybrat realitní kancelář?

Novostavby za vysoké ceny v Praze nemají kupce
23. 04. 2020

Novostavby za vysoké ceny v Praze nemají kupce

Ačkoliv se prodej bytů zastavil, ceny nemovitostí v Praze výrazně neklesnou. Realitní trh se zaměří na online služby. Analytici odhadují, že reálné dopady koronaviru na reality budou znát příští měsíc.

Zatímco realitní firmy očekávají rekordní zájem o nákup chat a chalup, prodej bytů v hlavním městě se během pandemie koronaviru téměř zastavil. Do prodeje se nedostaly některé plánované developerské projekty a vzhledem k opatřením v nouzovém stavu se nekonají ani prohlídky nabízených bytů. Přes dočasný pokles transakcí však odborníci nepředpokládají, že by ceny v Praze následkem koronavirové krize výrazně klesly. 

Ačkoliv se developeři shodují, že výstavba nových bytů nijak ohrožena není, s některými projekty vyčkávají, až odezní nejpřísnější opatření vlády. „Museli jsme s ohledem na současnou situaci minimálně o měsíc odložit zařazení nového bytového projektu v Praze 8 do prodeje. Jen přímé náklady vyvolané současnou situací nás budou stát mnoho desítek milionů korun,“ říká výkonná ředitelka společnosti Central Group Michaela Tomášková. 

Jak asi se budou chovat ceny nemovitostí po dubnu 2020?
13. 04. 2020

Jak asi se budou chovat ceny nemovitostí po dubnu 2020?

Nemovitosti v ČR zdražovaly před úderem koronaviru dvojnásobným tempem oproti situaci v EU.

Jak se jejich ceny budou vyvíjet nyní?

 
 
Ceny nemovitostí v ČR rostly v posledním loňském čtvrtletí šestým nejrychlejším tempem v celé EU. Meziročně přidaly 8,9 procenta. Rychleji reality zdražovaly v Lucembursku, na Slovensku, v Chorvatsku, v Polsku a v Lotyšsku. V Portugalsku pak rostly stejně rychle jako v ČR.
velikonoce 2020
08. 04. 2020

velikonoce 2020

Jaro je tady!


Pastelkami barev


rozkreslila se příroda,


slepičky vejce ostošest snáší,


chlapci pomlázkou děvčata straší,


návrat slunce radost do života vnáší.


Krásné Velikonoce.

Tržní ocenění nemovitosti.
07. 04. 2020

Tržní ocenění nemovitosti.

Tržní ocenění nemovitosti.

- Zvažujete prodej své nemovitosti a chcete vědět cenu než začnete prodávat svou nemovitost?

- Uvažujete o koupi nemovitosti a chcete znát cenu nemovitosti kterou hodláte kupovat?

- Nebo chcete znát tržní hodnotu nějaké nemovitosti?

= Odpověděli jste si na některou z otázek ANO?

= Vypracuji Vám zdarma tržní ocenění nemovitosti, kontaktujte mne.

Hodnota nemovitosti je často zaměňována s cenou nemovitosti. Tato částka je však pouze ideální, není mezi kupujícími a prodávajícími požadovanou, nabízenou nebo skutečně zaplacenou cenou a určuje se zpravidla odhadem. Vyjadřuje především užitek vlastníka nemovitosti k datu, ke kterému se odhad hodnoty provádí.

 

Pandemie dostupné bydlení nezařídí, říkají experti. Ceny neklesnou a bytů nepřibude
27. 03. 2020

Pandemie dostupné bydlení nezařídí, říkají experti. Ceny neklesnou a bytů nepřibude

I kdyby na pokles základních úrokových sazeb, které ve čtvrtek bankovní rada České národní banky opět snížila, reagovaly stejným způsobem i hypoteční sazby, trhu s hypotékami to nepomůže. Ekonomické dopady pandemie na poptávku totiž budou velké - lidé se budou obávat zadlužovat, domnívají se někteří analytici.

ČNB ve čtvrtek snížila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na jedno procento. Sazby snížila už 16. března, a to o půl procentního bodu. Cílem je zmírnění dopadů situace způsobené epidemií koronaviru na české firmy, podnikatele a domácnosti.

Nižší příjem kvůli koronaviru? Žádejte odklad splátek
26. 03. 2020

Nižší příjem kvůli koronaviru? Žádejte odklad splátek

Česká bankovní asociace doporučila bankám, aby klientům umožnily odklad splátek u hypotečních a ostatních úvěrů. O tříměsíční odklad splátek mohou požádat klienti, kteří přišli o část nebo celý zdroj příjmů. 

páteční zprávy
20. 03. 2020

páteční zprávy

Buďte prosím na sebe opatrní.

Policisté kvůli koronaviru pohlídají řidiče, zbytečné výletníky čeká pokuta

  10:27
Policie bude od pátku sledovat, zda lidé dodržují omezení cest nebo zbytečně vyráží na chalupu či jiný výlet. „Požádal jsem policejního prezidenta, aby na dnešek připravil opatření, které zajistí plnění vládního nařízení,“ řekl Hamáček. Policie se podle něj podívá, zda lidé musí nebo nemusí cestovat.
 
 

Stáhněte si zdarma

7 chyb při prodeji nemovitosti

zpracováním osobních údajů