Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Dům Nový Hrozenkov

 

Prodej rodinného domu v srdci Valašska

 

Popis nemovitosti

Prodej rodinného domu v srdci Valašska v malebné obci Nový Hrozenkov, dispozičně řešen INP 1+1, IINP 1+0, užitná plocha domu 120 m², pozemek 1 005 m².

Dům je zateplen pěnovým polystyrénem, nová střecha s pogumovaných plechových šablon, nový komín.

V přízemí INP se nachází obývací pokoji, kuchyně, koupelna, technické zázemí, a prostorné zádveří z kterého je přístup do II NP. V IINP prostorná půda a samostatný pokoj, balkón. Vytápění domu je kamny v kuchyni, nebo elektrickými topidly. Voda z obecního vodovodu nebo i z vlastní studny, odpady svedeny do obecní kanalizace, elektřina v mědi 230V i 400V. Dům na plyn není připojen. V udržované dřevěné okna.

Podlahy PVC nebo keramická dlažba. Dům není podsklepen.

U domu samostatně stojící garáž, dílna a sklad. Na rovinatém pozemku za domem několik ovocných stromů.

Obec Nový Hrozenkov se nachází cca 17 kilometrů od okresního města Vsetín a 50 kilometrů od krajského města Zlín.

Ski centrum Kohůtka vzdáleno 7 kilometrů. Přehrada v Karolínce 5 kilometrů.

Obec Nový Hrozenkov poskytne výbornou občanskou vybavenost a velmi pestrý kulturní život. Pokud patříte mezi kutily nebo zahrádkáře, dům a samostatně stojící dílna za domem vám poskytne luxusní zázemí k životu.

Cena za nemovitost včetně právního servisu 4.200.000,- Kč. K jednání.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

Videoprohlídka

Fotogalerie

Nový Hrozenkov - Wikipedie

Nový Hrozenkov je městys, který se nachází v údolí Vsetínské Bečvy v okrese Vsetín ve Zlínském kraji. Žije zde přibližně 2 600[1] obyvatel.

Nový Hrozenkov je rozdělen do několika místních částí: Lušová, Břežitá, Čubov, Babínek, Vranča, Zavodí, Střed, Brodská, Horňansko a Čína.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1644. Do roku 1649 byla součástí obce Hovězí, od které se nejprve oddělilo 41 pasekářských usedlostí. Název obce se měnil a na současné podobě se ustálil počátkem 19. století. V důsledku těžkých životních podmínek koncem 19. století více než tisíc obyvatel emigrovalo do USA, převážně do Texasu. V letech 1861–1863 postavil v obci Samuel Reich sklářskou huť, která se stala prvním významným průmyslovým objektem. V roce 1949 se od Nového Hrozenkova oddělila část Karolinina Huť, která byla později přejmenována na Karolinku.

Nový Hrozenkov byl v roce 1948 poslední obcí v Československu, které byl udělen titul městyse, těsně před tím, než přestaly být v praxi historické statusy reflektovány.[2]

S účinností od 31. října 2006 byl 26. října 2006 obci vrácen status městyse.[3]

Zdroj - Wikipedia.org

městys Nový Hrozenkov

Nový Hrozenkov leží v srdci Valašska a je pro své návštěvníky velmi zajímavý a přitažlivý v každém ročním období.

Milovníci koupání se v parném létě mohou osvěžit ve zdejší vodní nádrži Balaton, kterou obklopuje sportovně – rekreační areál s dětským koutkem vybaveným herními atrakcemi a hřištěm na plážový volejbal.

Balatonu se někdy přezdívá také „Valašské moře“, neboť z jedné strany ho obklopuje písečná pláž a jeho voda patří i v létě k nejčistším v kraji vůbec. Pro komfort návštěvníků je areál vybaven sociálním zařízením, převlékárnami a nechybí ani občerstvení.

Balaton hostí každoročně několik akcí, mezi nimiž je nejznámější triatlonový závod Valachy Man, hexagonál ve vzpírání, nebo podzimní rybářské závody.

Zdroj - Nový Hrozenkov

Nový Hrozenkov

 

Stručná historie obce.

Až do roku 1649 byla obec Nový Hrozenkov pouhou součástí obce Hovězí a patřila do vsetínského panství Mikuláše Pazmányho. Uvedeného roku se oddělilo 41 pasekářských usedlostí a vytvořilo novou obec. Nová dědina, nazývaná také - snad podle Pazmányho manželky Roziny - Rozinka, Rozinkow. Hrozenkov se současného názvu dočkala začátkem 19. století. Prvním hrozenkovským starostou, fojtem, byl v letech 1656 - 58 Jan Zbranek. Jeho nástupcem se stal fojt Michal Orság, prapředek nejrozšířenějšího novohrozenkovského rodu. Jeho synové Martin a Michal získali od nových majitelů vsetínského panství - uherských Illésházyů - rozsáhlé pozemky a stali se nejbohatšími usedlíky. Významné místo v historii Nového Hrozenkova mají neúspěšné valašské vzpoury proti robotě v letech 1765, 1775, 1783 a 1785. V 17. a 18. století museli Hrozenkovští bránit obec proti útokům z uherské strany hranice, kterou tvořil hřeben Javorníků.

Ani smír za vlády Marie Terezie v roce 1774 neměl dlouhého trvání a v roce 1884 došlo z uherské strany dokonce k pokusům o úpravu zemské hranice. Tento spor se týkal i okolních obcí a byl vyřešen v podstatě až úpravou hranice při rozdělení Československa (v lokalitě Kasárna nad Velkými Karlovicemi).

Po revolučním roce 1848 získali hrozenkovští usedlíci do svého vlastnictví množství luk, polí a pastvin. Tehdejší salašnický způsob chovu ovcí a primitivní zemědělství nestačilo uživit obyvatelstvo a počínaje rokem 1885 odjelo postupně více než tisíc občanů hledat práci v USA, především do Texasu (čeština je v Texasu po angličtině a španělštině dosud třetím nejrozšířenějším jazykem).

Prvním významným průmyslovým objektem byla sklářská huť, kterou v letech 1861-63 vystavěl Samuel Reich ve východní části Nového Hrozenkova. Kolem skláren vznikla osada Karolinina Huť. Snaha o využití dřeva z rozsáhlých lesů vedla k budování pil, v blízkém Vsetíně založila firma Thonet továrnu na nábytek.

V té době byl nejrozšířenějším způsobem dopravy koňský povoz a formani veškeré zboží a suroviny pro sklárny, sklářské výrobky dopravovali až do Vídně, Pešti a Terstu. Sláva formanského způsobu dopravy skončila s vybudováním železniční trati Vsetín - Velké Karlovice v roce 1908.

V Novém Hrozenkově má dlouhou tradici školství. Prvním učitelem v obci se roku 1752 stal Jan Vršata, první škola byla vystavěna roku 1790. V roce 1857 byla postavena škola, v jejíž budově je dnes poštovní úřad. Roku 1934 bylo zahájeno vyučování v nové měšťanské škole, která slouží svému účelu po nezbytných úpravách a modernizacích dodnes. Postupně se však otevíraly školy i v okrajových částech obce: 1877 U huti, 1897 ve Vranči, 1903 ve Stanovnici a roku 1925 na Čubově.

Obec v nynější podobě vznikla roku 1949, kdy se od Nového Hrozenkova oddělila Karolinina Huť, přejmenovaná později na Karolinku. V současnosti je domovem pro 2 800 obyvatel.

Zdroj - Východní Morava.

Místopisy

Základní informace
Kraj: Zlínský
Okres: Vsetín
Správní obvod: Vsetín
GPS souřadnice: 49.336969N, 18.197934E
Nadmořská výška: 456 m n. m.
První pís. zmínka: rok 1649 (372 let)
Katastrální výměra: 4 360 ha
Počet obyvatel: 2 565
PSČ: 756 04
Adresa URL: www.novyhrozenkov.cz

TIPY NA VÝLET NOVÝ HROZENKOV

Zde naleznete tipy na výlety pro okolí obce Nový Hrozenkov. Tipy na výlet jsou generovány náhodně z bodů zájmů, které obsahují seznam památek, ale také poklidné výlety s dětmi, rodinné výlety či sportovní a turistické zajímavosti pro náročnější.

Podrobné třízení jednotlivých tipů na výlet můžete provést níže (pod fotogalerií) v sekci "V OKOLÍ OBCE NOVÝ HROZENKOV SE TAKÉ NACHÁZÍ". Jednotlivé tipy na výlet pro obec Nový Hrozenkov a její okolí si můžete také zobrazit na podrobné mapě (přiblížením tlačítkem "plus") a výběru zobrazení jednotlivých bodů zájmu - tzn. tipů na výlet.

Zobrazit obec Nový Hrozenkov na mapě. Kliknutím na logo (štít) bodu zájmu se zobrazí popisek.

Zdroj - Místopisy

České hory

Nový Hrozenkov je malebné městečko ležící na břehu řeky Bečvy, zasazené do překrásné scenérie okolních hor a drsné valašské přírody. Rozkládá se na území Chráněné krajinné oblasti Beskydy.

Nový Hrozenkov je národopisně bohaté městečko s řadou památek dřevěné lidové architektury – roubené valašské chalupy na kamenné podezdívce. Nejstarší zděnou budovou je římskokatolický kostel sv. Jana Křtitele z roku 1789. V obci je dosud živá tradice valašského kroje, zejména místního svátečního orsáckého kroje.

Nový Hrozenkov poskytuje ideální podmínky pro celoroční rekreaci, je dobrým výchozím místem pro putování po valašském kraji. V okolí jsou ideální podmínky pro letní i zimní turistiku. Ve středu obce můžete při aktivním odpočinku využít fotbalové, volejbalové hřiště a tenisový kurt. V létě je možné koupání v přírodním koupališti Na Stanoch, které se v zimě proměňuje v bruslařský areál. V obci jsou výborné lyžařské terény s lyžařskými vleky – lyžařský areál Nový Hrozenkov - Vranča.

 

Koupací jezero „Balaton“

V Novém Hrozenkově najdete krásné, uměle vytvořené koupací jezero, kterému místní neřeknou jinak než Balaton (oficiálně Přírodní koupaliště „Na Stanoch“). Vzniklo zde po těžbě štěrkopísku.

Balaton nabízí travnaté, ale i písečné pláže. Návštěvníci mají k dispozici přímo v areálu hygienické zařízení (převlékárny, sprchy, WC), nechybí ani stánky s občerstvením, dětské hřiště či plocha pro plážový volejbal. V letních večerech jsou pak zde pořádány různé hudební, taneční akce.

V areálu se nachází základna s umělou sjezdovkou pro akrobatické skoky do vody na lyžích a prknech. Do areálu je zákaz vstupu psům a není zde povoleno kempování. V blízkosti areálu se nachází parkoviště o kapacitě 300 parkovacích míst. V bezprostřední blízkosti a na silnici II/487 (trasa Vsetín-Velké Karlovice) je parkování zakázáno.

Balaton je turistickým cílem i pro cyklisty, neboť areálem prochází „Cyklostezka Bečva“ a lze tak pohodlně dojet až na místo a strávit zde pěkný den nebo alespoň nabízí možnost se zde osvěžit před další jízdou.

Umělé jezero je samozřejmě určeno i pro sportovní rybolov a v zimě, kdy plocha zamrzne, areál navštěvují příznivci bruslení a najdou se také otužilci, kteří si do vysekané díry v ledu chodí každoročně v mrazivých dnech zaplavat.

Zdroj - Tlapkame.cz

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2020_okres


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář