Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Penzion

  

Jeseníky.

 

 

Popis nemovitosti

Penzion se nachází v centru Lázeňského města Lipová-lázně, - mezi Jeseníkem a Ramzovou, na rozcestí na Javorník. Sousedící s parkem památníku Frývaldovské stávky a v těsné blízkosti lázní.

Zázemí penzionu je 3-pokojový byt s kanceláři, skladové prostory, kotelna, dvojgaráž, dům po celkové rekonstrukci. Penzion nabízí ubytování ve dvou, čtyř a pětilůžkových pokojích 20 osob.

Kuchyně je plně vybavená. Pokoje jsou vybaveny sprchovacím koutem, umyvadlem, WC, televizí. Každý pokoj má vlastní chladničku. Společenské prostory, jídelna.

Další možnost stravování - v restauracích v těsné blízkosti, například, Na Rychtě, Lázeňský vrch. V blízkosti lyžařské. centra Ramzová 8 km, Ostružná, Petříkov, Branná. Ski centrum Miroslav. Červenohorské sedlo - 22 km. Možnost pěších tůr, nebo cyklistika. Jeskyně na pomezí, Šerák, hřebenové tůry. 

 

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

Videoprohlídka

Fotogalerie

Lipová-lázně - Wikipedia.org

Obec Lipová-lázně sousedí na severu s obcemi Česká Ves, Vápenná a Skorošice, na jihozápadě s obcí Ostružná, na jihovýchodě s obcí Bělá pod Pradědem a na východě s městem Jeseník. Na západním okraji katastru se bodově dotýká státní hranice s Polskem. Je vzdálena 4 km západně od okresního města Jeseník a 41 km severně od krajského města Olomouc.

Geomorfologicky patří Lipová-lázně k provincii Česká vysočina, subprovincii krkonošsko-jesenické, oblasti jesenické, na rozhraní geomorfologického celku Rychlebské hory (podcelky Hornolipovská hornatina a Sokolský hřbet) a geomorfologického celku Hrubý Jeseník (podcelek Keprnická hornatina). Nejvyšším vrcholem v severní části patřící k Rychlebským horám je Smrk (1125 m n. m.), dále též Studený (1042 m n. m.), Klín (983 m n. m.), Kopřivný (823 m n. m.), Smrčník (799 m n. m.), Strážný (728 m n. m.), na jižní, hrubojesenické straně je to Šerák (1351 m n. m.), dále např. Mračná hora (1272 m n. m.), Obří skály (1082 m n. m.).

Území Lipové-lázní patří do povodí Odry, resp. Kladské Nisy. Hlavním tokem je na východ tekoucí potok Staříč pramenící pod horou Smrk, který přijímá řadu menších toků, zejména zleva Ramzovský potok s Vražedným potokem.

Území obce pokrývá z necelých 18 % zemědělská půda (3 % orná půda, 13,5 % louky a pastviny) a z 75,5 % les.

Zdroj - Wikipedia.org

Kudy z Nudy - Lipová-lázně

Obec na rozhraní Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor v údolí potoka Staříč znají všichni, kteří jezdí přes Ramzovské sedlo do Jeseníku. Známé jsou klimatické lázně Dolní Lipová, fandy železnic přitahuje horská trať Slezský Semmering a malé železniční muzeum na nádraží v Horní Lipové.

Lipová-lázně a Johann Schroth

Život obce se točí kolem lázní Dolní Lipová. Osudy jejich zakladatele, přírodního léčitele Johanna Schrotha (1798–1856), mapuje muzeum s expozicí věnovanou lázeňství a historii obce, ve stejné budově sídlí informační centrum. Památky reprezentuje klasicistní kostel sv. Václavabudova Rychty neboli bývalého fojtství v Dolní Lipové a několik pomníků. Z roku 2014 pochází pravoslavný kostelík s památníkem válečným zajatcům, první pravoslavný chrám na území Slezska.
 

Horská železnice Slezský Semmering

Lipovou-lázněmi vede železniční trať z Šumperku do Krnova. Část z Hanušovic do Jeseníku, nazývaná Slezský Semmering, nabízí zejména mezi stanicemi Branná a Lipová-lázně úchvatné výhledy na Obří skály na úbočí Šeráku či hřebeny Jeseníků a Rychlebských hor. Nejvyšším bodem trati je Ramzová, se 760 metry nadmořské výšky nejvýše položená rychlíková stanice v Česku. Na nádraží v Horní Lipové můžete navštívit malé železniční muzeum, věnované historii Slezského Semmeringu.
 

Z lázní do lázní přes Lesní bar a jeskyně

Zejména okolí obce je od brzkého jara do pozdního podzimu oblíbeným cílem pěších i cyklistických výletů, v zimě lyžařům slouží lyžařské areály Miroslav a Lázeňský vrch, v Horní Lipové pak vlek u Penzionu Kovárna. Raritou je nonstop otevřená hospůdka zvaná Lesní bar na úbočí nejvyšší hory Rychlebských hor Smrku, kde se každý obslouží sám a útratu pak hodí do kasičky. Po svazích nad obcí vede naučná stezka Johanna Schrotha, na kterou kousek od jeskyní Na Pomezí navazuje naučná stezka Schroth-Priessnitz, vedoucí až do lázní Jeseník.
 
Zdroj - Kudy z Nudy

Místopisy.cz - Lipová-lázně

TIPY NA VÝLET LIPOVÁ-LÁZNĚ

Zde naleznete tipy na výlety pro okolí obce Lipová-lázně. Tipy na výlet jsou generovány náhodně z bodů zájmů, které obsahují seznam památek, ale také poklidné výlety s dětmi, rodinné výlety či sportovní a turistické zajímavosti pro náročnější.

Podrobné třízení jednotlivých tipů na výlet můžete provést níže (pod fotogalerií) v sekci "V OKOLÍ OBCE LIPOVÁ-LÁZNĚ SE TAKÉ NACHÁZÍ". Jednotlivé tipy na výlet pro obec Lipová-lázně a její okolí si můžete také zobrazit na podrobné mapě (přiblížením tlačítkem "plus") a výběru zobrazení jednotlivých bodů zájmu - tzn. tipů na výlet.

Zobrazit obec Lipová-lázně na mapě. Kliknutím na logo (štít) bodu zájmu se zobrazí popisek.

Zdroj - mistopisy.cz

Průvodce realitami

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal;
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz
FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

V realitách jsem od roku 2013. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Příklad úspěšného prodeje najdete zde.: http://www.fotojim.com/bidli/2018/ruda_nov/

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Mé osobní profesní stránky najdete pod tímto odkazem.: https://vlastimildrimal.cz

Můj profesní web u Reality 11 má tuto adresu.: https://www.reality11.cz/drimal

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Rád se s vámi potkám při prohlídce této nemovitosti a nebo u kávy.

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Kontaktní formulář