Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Pozemek Lipová-lázně

 Prodej stavebního pozemku Lipová-lázně v Jeseníkách 629

Popis nemovitosti

Unikátní stavební pozemek v Lipová-lázně – Vaše budoucí domovské útočiště v Jeseníkách!

- Kamenný podklad pro Vaše bydlení.

Zahajte svou cestu k vytvoření vlastního snového domova na tomto půvabném stavebním pozemku o rozloze 629 m² v srdci obce Lipová-lázně. S terénem přímo vybroušeným pro vaši vizi, se můžete těšit na jednoduchou a efektivní výstavbu. Tato rovinatá plocha otevírá nekonečné možnosti pro realizaci vašich nápadů a snů o bydlení.

- Ideální lokalita pro rodinný dům.

Dle platného územního plánu je tento pozemek určen pro "plochy smíšené obytné", což znamená, že je připraven pro výstavbu rodinného domu, který bude dokonale zapadat do okolní venkovské zástavby. Tento pozemek není jen o bydlení; je o vytvoření skutečného domova.

- Výjimečné výhody:

- Klidná a harmonická lokalita: Lipová-lázně nabízí záznam klidu, který oceníte při relaxaci na terase nebo ve svém zeleném dvorku. Toto místo je ideální pro ty, kteří touží po odpočinku daleko od rušného městského života.

- Přírodní krása na dosah: Jesenická krajina je známá svou nádhernou přírodou a mnoha turistickými zajímavostmi. Tady můžete objevovat nové obzory a těšit se z venkovských procházek a outdoorových aktivit.

- Občanská vybavenost: Lipová-lázně nezůstává pozadu, co se týče občanské vybavenosti. Obec nabízí základní služby, jako je obecní úřad, škola, školka, obchody a kulturní dům. Všechno, co potřebujete, je v pohodlné blízkosti.

- Ekonomický pohled na investici:

1/ Lázeňský charakter obce Lipová-lázně: Jak již název naznačuje, Lipová-lázně jsou známé pro svůj lázeňský charakter. To znamená, že budete mít přístup k léčivým minerálním pramenům a tradičním lázeňským procedurám přímo ve vašem okolí.

2/ Blízkost okresního města Jeseník: Lipová-lázně jsou jen kousek od lázeňského města Jeseník, což znamená, že budete mít přístup k veškerým potřebným službám a zábavě. Navíc, blízkost k Polsku otevírá dveře k výhodným nákupům a kulturním zážitkům na druhé straně hranice.

3/ Perspektiva rozvoje regionu: Jesenický region má obrovský potenciál pro růst a rozvoj jako lázeňská a turistická destinace. S celoročním využitím a novými investicemi do infrastruktury, může být tato lokalita skvělým místem pro bydlení a investici.

4/ Uchování ceny nemovitosti: Investice do pozemku v této atraktivní lokalitě má potenciál růstu hodnoty v dlouhodobém horizontu. Uchováte si hodnotu své investice a můžete jištěně vykročit do budoucnosti.

5/ Skvělá investice v nejisté době: V nejistých časech je nemovitost jednou z nejspolehlivějších forem investice. Nákup tohoto pozemku je skvělou příležitostí pro dlouhodobé zhodnocení vašich finančních prostředků.

Nyní máte možnost změnit svůj sen o vlastním domově v realitu. Dejte nám vědět, jak Vám můžeme pomoci s touto jedinečnou příležitostí. Těšíme se na Vás a na možnost sdílet více informací o tomto úžasném pozemku a jeho potenciálu. Nezanedbatelnou výhodou je to, že cena zahrnuje provizi RK a právní služby, což Vám usnadní cestu ke splnění vašich snů o vlastním domově v Lipová-lázně.

- Kontaktujte nás pro prohlídku

Cena za pozemek včetně právního servisu je 1.943.000,- Kč.

Videoprohlídka

Lipová-lázně, Wikipedia.org

Lipová-lázně (do roku 1960 Dolní Lipová, německy Nieder Lindewiese,[4] Nieder-Lindewiese, Niederlindewiese) je obec, která se nachází v okrese Jeseník Olomouckém kraji. Žije zde přibližně 2 100[1] obyvatel.

Obec je charakteristická svým netypickým názvem. Za samotné pojmenování sídla je spojovníkem připojeno obecné jméno popisující jeho charakter. Podobně tvořený název mají dále tyto obce či jejich části: Brno-město, Kaplice-nádraží, Mšené-lázně, Pačejov-nádraží a Ústí nad Labem-centrum.

Zdroj - Wikipedia.org

 

Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové

Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové jsou malebným místem na rozhraní Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor v samotném centru oblíbené turistické oblasti.

Tradiční lázeňská léčebně rehabilitační péče, dnes již moderního lázeňského zařízení, je zachována. Je založena na využití přírodních léčivých klimatických podmínek, unikátních lipovských bylinných směsí v kombinaci s klasickými a nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami.

Je zaměřena převážně na léčbu neinfekčních kožních chorob (především lupénky), nemocí z poruch látkové výměny, nemocí dýchacího ústrojí a duševních poruch. Novinkou v poskytované léčbě je peloidní terapie - aplikace peloidu (slatiny).

Zdroj - Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové.

 

Lipová-lázně – Tipy na výlet i dovolenou

lázní do lázní přes Lesní bar a jeskyně. Zejména okolí obce je od brzkého jara do pozdního podzimu oblíbeným cílem pěších i cyklistických výletů, v zimě i v létě, celoročně.

Obec na rozhraní Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor v údolí potoka Staříč znají všichni, kteří jezdí přes Ramzovské sedlo do Jeseníku. Známé jsou klimatické lázně Dolní Lipová, fandy železnic přitahuje horská trať Slezský Semmering a malé železniční muzeum na nádraží v Horní Lipové.


Zdroj - Kudy z Nudy.

 

Mapy.cz

https://mapy.cz/zakladni?source=muni&id=393&x=17.1018096&y=50.2172011&z=13

Lipová - lázně - České hory

Lipová – lázně je malebná horská obec ležící na rozhraní pohoří Rychlebských hor a Hrubého Jeseníku. Správně je přičleněna pod Olomouckým kraj, okres Jeseník a historicky patří do území Slezska, přičemž západní hranice katastru tvoří hranici mezi Moravou a Slezskem.
Tato lázeňská obec je známa svým překrásným hornatým okolím, které skýtá bohaté možnosti turistiky, cykloturistiky, běžeckého i sjezdového lyžování.

Lipová je horská obec, čemuž odpovídají i značně se lišící nadmořské výšky – od 458 m n.m. až po vrchol Šerák (1.351 m n. m.). V západním cípu území obce se rozkládá hora Smrk (1125 m n.m.), která je nejvyšším vrcholem Rychlebských hor. V Dolní Lipové se nacházejí klimatické lázně s celoročním provozem, kde se léčí lupenka, ekzémy a poruchy metabolismu.
Obec je střediskem letní i zimní turistiky, čemuž odpovídá i značný počet ubytovacích zařízení, většinou penzionů, hotelů, ale i ubytování v soukromí. V létě je zde možnost absolvování mnoha turistických a cykloturistických tras.

Z přírodních zajímavostí lze uvést například blízké Jeskyně Na Pomezí, sedačkovou lanovku vedoucí z nedaleké Ramzové až na vrchol Šeráku. V zimě láká návštěvníky hlavně sjezdové lyžování (lyžařské areály Lázeňský vrch a Miroslav, lyžařský vlek v Horní Lipové) a také četnost běžkařských tras.

 
Zdroj - České hory
 

Informační centrum Lipová-lázně a zároveň i Muzeum Johanna Schrotha.

http://www.ic-lipova.cz/

Lyžařský areál Lázeňský vrch | Lipová-lázně

Lyžařský areál Lázeňský vrch se nachází v pohoří Hrubého Jeseníku nad obcí Lipová - lázně. Tato obec nabízí velké množství různých ubytovacích kapacit.

Na severních svazích lázeňského vrchu najdete lyžařské vleky a sjezdové tratě pro pokročilé i začátečníky. Areál je vzdálený pouhých 200 m od hlavní silnice a parkoviště je přímo u nástupiště na lyžařské vleky.

Ski areál Lázeňský vrch přímo navazuje na areál lázní - SCHROTHOVY LÉČEBNÉ LÁZNĚ DOLNÍ LIPOVÁ.

Zdroj - Lyžařský areál Lázeňský vrch.

 

SKI CENTRUM Miroslav, ubytování Jeseníky, Lipová-lázně

Lyžařský areál Miroslav – lyžování v Jeseníkách se nachází v lázeňské obci Lipová lázně v chráněné krajinné oblasti Jeseníků. Chata Miroslav je umístěna na výletním místě v Jeseníkách, přímo pod sjezdovkami. Penzion pod Sněhulákem se nachází 500m pod vrcholem Miroslav. Přímo u chaty je postavena dvousedačková lanová dráha a 2 lyžařské vleky.

Chata je umístěna na samotě v klidném prostředí 600m od obce, je zde restaurace s kuchyní kde se vaří jak minutková jídla tak i hotová jídla každý den. Na bývalé terase vedle restaurace je vybudován zastřešený bar s bufetem pro rychlé občerstvení, bar je zastřešen.

Místo je zvlášť vhodné pro rodinné lyžování. Ubytování je možné v pokojích s TV, vlastní koupelnou + WC. Pro ty nejnáročnější je zde připraven apartmán, který má vlastní vchod, 2 ložnice, kuchyň, koupelnu+WC, saunu a obývací místnost s výhledem přímo na sjezdovky.

Nabízíme ubytování v Jeseníkách za rozumné ceny pro každého. V blízkém okolí je možnost odpočinku v sousedním wellness zařízení (500m), město Jeseník je vzdáleno cca 7km. Ubytovaní hosté v chatě Miroslav mohou parkovat přímo v areálu před chatou. Pro lyžaře s denním dojezdem je v obci u hlavní silnice vybudováno velké záchytné parkoviště bez poplatku, ze kterého jezdí kyvadlově zdarma skibus (500m).

Zdroj - Ski centrum Miroslav.

 

Lázně Dolní Lipová | Turistika Jeseníky

Lázně Dolní Lipová jsou klimatické lázně s celoročním provozem.

Jejich lázeňský charakter je dán podhorským, mírně dráždivým klimatem (nadmořská výška 487 m nad mořem) Hrubého Jeseníku.

V současnosti jsou Lázně Dolní Lipová odborným léčebným lázeňským ústavem, zaměřeným na léčení chronických neinfekčních kožních chorob, hlavně psoriázy a atopického ekzému, onemocnění žláz s vnitřní sekrecí a metabolických poruch.

Léčba obezity, v současnosti realizovaná podle nejnovějších poznatků moderní medicíny, zůstala tradiční indikací lázní.

Zdroj - Lázně Dolní Lipová.

 

Základní škola a mateřská škola J. Schrotha, Lipová-lázně.

https://www.zslipova.cz/

Lipová Lázně, Jeseníky, Turistika.cz

Lipová Lázně, píše se i lázně s l, vznikla sloučením Horní Lipové a Dolní Lipové. Horní Lipová si uchovala jistou samostatnost.

Počátky Dolní Lipové sahají k roku 1290. První zmínky o obci jsou ale z 15. století. V 17. století obec zasáhly nechvalně známé čarodějnické procesy.

Roku 1840 zde Johann Schroth založil lázně. Lipovou protéká řeka Staříč.

Lipová Lázně leží na železniční trati Šumperk - Jeseník. Vede odtud také lokálka do Javorníku ve Slezsku. Z Lipové vedou turistické značky na vrcholy Jeseníků a Rychlebských hor. Bohužel tudy také vede hlavní silnice zHanušovic do Jeseníku. Provoz bývá značný.

Zdroj - Turistika.cz

 

Jedeme do Lázní

Klimatické lázně Dolní Lipová leží v podhorské krajině Jeseníků a Rychlebských hor – v oblasti, která se v rámci České republiky vyznačuje nadprůměrně čistým ovzduším.

Lázně proslavil jejich zakladatel Johann Schroth, když v roce 1829 přišel s univerzální léčebnou metodou, zvanou Schrothova léčebná kúra – ta zaznamenala takový úspěch, že se do místních lázní sjížděli významné osobnosti z celého tehdejšího Rakousko-Uherska, ale i z řady dalších evropských míst.

Zdroj - Jedeme do Lázní.

 

Tipy na výlety Lipová-lázně a okolí

Projděte si přehledný seznam tipů a inspirací v kategorii tipy na výlety.

Navštivte obec Lipová-lázně a zjistěte jaké možnosti vyžití se vám naskytnou na téma tipy na výlety. Ať se vydáte s rodinou nebo přáteli, užijete si krásný den.

Zjistíte, že v lokalitě Lipová-lázně (Olomoucký kraj) nejsou jen turistické cíle v kategorii tipy na výlety, ale čeká vás zde mnohem zajímavých míst co navštívit.

Prozkoumejte co dělat v kategorii tipy na výlety v obci Lipová-lázně.

Náhodně jsme pro vás našli: Hora Smrk – nejvyšší vrchol Rychlebských horObří skályZOO Faunapark Horní Lipová.

Zdroj - Region Tourist.

 

LIPOVÁ-LÁZNĚ - Hrubý a Nízký Jeseník - O městě

Horská obec leží v Chráněné krajinné oblasti Jeseníků, v malebném údolí řeky Staříč mezi horskými masivy. Skládá se ze dvou katastrálních území někdejších samostatných obcí Dolní a Horní Lipové. Dříve, než došlo ke sloučení obou obcí, patřila pod Horní Lipovou i horská osada Ramzová. K Dolní Lipové ještě patří osada Bobrovník. Ke sloučení obou obcí došlo teprve roku 1960.

Svou polohou je ideálním místem pro celoroční rekreaci. Zajímavosti je, že po hranici katastru se sousední obci Ostružná probíhá evropské rozvodí tvořící hranici mezi úmořím Černého moře (povodí Dunaje) a Baltského moře (povodí Odry). Celá Lipová tedy spadá do povodí Odry.

Celé území obce je značně hornaté a je charakteristické širokými zaoblenými hřbety s příkrými svahy a hlubokými údolími. Horský terén je velmi bohatý na různé menší i větší skalní útvary. Jak je patrné z názvu nabízí i tato obec lázeňské služby v lázních založených Johannem Schrothem v roce 1829 v části Dolní Lipová. Jedná se o klimatické lázně s celoročním provozem, specializované na léčení chronických neinfekčních kožních chorob, onemocnění žláz s vnitřní sekrecí a metabolických poruch. Léčba obezity, v současnosti realizovaná podle nejnovějších poznatků moderní medicíny, zůstala tradiční indikací lázní.

Zdroj - Info Česko.

 

Oficiální internetové stránky Obce Lipová-lázně

Lipová-lázně je malebná horská obec ležící na rozhraní pohoří Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. Nejbližší okolí nabízí zachovalou přírodu, jižní část obce je součástí Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Celé území je značně členité, čemuž odpovídají i značně se lišící nadmořské výšky - střed obce 498 m n.m., vrchol hory Šerák 1.351 m n.m. Mezi další významné vrcholy patří Mračná hora (1.272 m n.m.) a Smrk (1.125 m n.m.), který je nejvyšší horou Rychlebských hor.

V obci Lipová-lázně trvale žije téměř 2.200 obyvatel, správně je přičleněna pod Olomoucký krajokres Jeseník a historicky patří do území Slezska, přičemž západní hranice katastru tvoří rozhraní mezi Moravou a Slezskem. Na západě se v bodě zvaném Smrk-hraničník dotýká státní hranice s Polskou republikou.
Tato lázeňská obec je známa svým překrásným hornatým okolím, které skýtá bohaté možnosti turistiky, cykloturistiky, běžeckého i sjezdového lyžování.

Zdroj - Lipová-lázně.

 

Lesní bar – samoobslužný bar v lesích

Slouží  pro zpříjemní cesty cyklistům a turistům. Především se snažíme ulehčit vám vaše namáhavé  výlety do kopců pomocí vkusných odpočívadel a přístřešků.

Základní Lesní bar je vybaven množstvím posezení, ohništěm a speciálními žlaby, kde je možné osvěžit se pramenitou vodou, či nápoji, které jsou zde k dispozici. Připravit si zde můžete kávu i čaj a k občerstvení jsou zde k dispozici drobné pochutiny.

K dispozici jsou zde i regionální vyhlášené Staroměstské trubičky, které jsou vyráběné v nedaleké obci Branná. Z důvodu čerstvosti není vždy samozřejmostí zásobení Lesního baru těmito trubičkami- zejména v mimosezóně se bohužel může stát, že trubičky nebudou zásobeny. Vždy se však snažíme, aby byly k dispozici o víkendech, svátcích a jiných významných dnech.

Zajděte si na výlet i k Hornímu baru (vzdálenému 800m – pro pěší a 4,5km pro cyklisty od Lesního baru) a užijte si speciální “horskou sprchu” a krásné výhledy z našich panoramat (uvidíte Ramzovou, Obří skály, Šerák, Keprník).

Zdroj - Lesní bar.

 

Kam na výlet Lipová-lázně a okolí

https://turistickamapa.cz/mesto/lipova-lazne/

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF