Pozemek Osoblaha

Prodej stavebního pozemku 2. 834 m².

 

Popis nemovitosti

Zprostředkují Vám prodej dvou rovinatých pozemků které spolu sousedí vedených na katastru nemovitostí jako jiná plocha a zahrada v Osoblaze o celkové rozloze 2.834 m².

Na pozemku stál dům který byl zbořen, zbyl po něm zachovaný sklep se studnou, je vidět na fotkách. Další studna je v půli pozemku.

Pozemek je rovinatý nacházející se 10 minut vlažní chůze od centra Osoblahy.

Nabízené pozemky jsou vedeny v územním plánu města Osoblahy k zastavění. Může se na pozemku stavět. Nebo na pozemek dovést Mobilheim a bydlet, nebo využít k rekreačnímu bydlení.

U pozemku obecní kanalizace i elektrické vedení. Plyn zde není.

Dá se rozdělit na dva pozemky. Dobrá investiční nabídka. 

 

Cena k jednání 230.000,- Kč.

 

Fotogalerie

Osoblaha - Wikipedia

Město Osoblaha sousedí na severovýchodě a východě s gminami Slezské Raclavice a Hlubčice v Polsku, na jihu s Bohušovem, na jihozápadě s Dívčím Hradem a na západě s Hlinkou. Od okresního města Bruntál je vzdáleno 36,5 km a od krajského města Ostrava 64 km.

Geomorfologicky patří Osoblaha k provincii Středoevropská nížina, subprovincii Středopolské nížiny, oblasti Slezská nížina (geomorfologický celek Opavská pahorkatina, podcelek Osoblažská nížina); jen nejzápadnější cíp katastru, v okolí Osoblažského lesa patří k provincii Česká vysočina, subprovincii Krkonošsko-jesenické (Sudetské), oblasti Jesenické (Východosudetské) (geomorfologický celek Zlatohorská vrchovina, podcelek Jindřichovská pahorkatina). Zde také dosahuje území Osoblahy nejvyšších nadmořských výšek (přes 290 m n. m.); jinak je nejvyšším kopcem nad Osoblahou Červenice (285 m n. m.).

Území Osoblahy patří do povodí Odry, resp. řeky Osoblahy, která městem protéká z jihu na sever. Samotné město se nachází na soutoku řeky Osoblahy s Lesným potokem. Severněji, v části Studnice, se do řeky vlévá ze západu říčka Prudník.

Území města pokrývá z 80 % zemědělská půda (68 % orná půda, 10 % louky a pastviny), z 10 % les a z 8 % zastavěné a ostatní (např. průmyslové) plochy.

Zdroj - Wikipedia.org

Osoblaha - Kudy z Nudy

Osoblahu, která leží v Osoblažském výběžku téměř na hranicích s Polskem, známe jako cílovou zastávku úzkokolejky, začínající v Třemešné ve Slezsku. Leckdo se ale projde pouze po nádraží a hned se vrací zpátečním vlakem – a to je rozhodně škoda.

Osoblaha: překrásné historické město?

Na informačních panelech se dočtete, že Osoblaha bývala památkově nejhodnotnějším městem Slezska s velmi zachovalou židovskou čtvrtí, ale náměstí a jeho okolí zaplňují domy z druhé poloviny 20. století. Co se stalo? Městu několikrát vypleněnému nájezdníky, zničenému požáry, morem a povodněmi, které se vždy vzchopilo k dalšímu rozkvětu, zasadila drtivý úder druhá světová válka. Osoblaha sice byla osvobozena jako první město na území Čech už v březnu 1945, bohužel 90 % budov bylo nenávratně poničeno. Většina lidí odešla, v roce 1960 Osoblaha přišla o titul města a později byly odstřeleny i zbytky kostela.
 

Výlet úzkokolejkou

Starou Osoblahu tak připomínají jen historické fotografie a obrazy, současná zástavba je většinou novodobá. Němým svědkem proměny města byla úzkokolejná dráha, uvedená do provozu v roce 1898. Měří 20 km a vlaky po ní jezdí nanejvýš rychlostí 40 km/hod, na klasickou železnici se trať napojuje ve stanici Třemešná ve Slezsku severozápadně od Krnova. Vedle motorových souprav tu v létě jezdívají i turistické vlaky tažené parní lokomotivou, oblíbenou akcí je jízdenka parním vlakem tam a zpátky, kombinovaná s volnou vstupenkou na osoblažské koupaliště.
 

Hřbitov, bludný balvan a Džungle

Z městečka, kde před válkou bylo například pět mlýnů, cukrovar, pivovar, krajkářská škola a muzeum, byl zachráněn jen židovský hřbitov z konce 14. století a kostel sv. Mikuláše na hřbitově za obcí, vidět můžete i nepatrný zbytek středověkých městských hradeb. V parku na návrší nad turistickým kempem trůní bludný balvan, severně od Osoblahy se nacházejí dvě přírodní rezervace: Velký Pavlovický rybník, oblíbená zastávka tažných ptáků a hnízdiště vodních ptáků, a Džungle, území se zbytkem luhu se starými stromy a mokřady. Nedaleko u Bohušova objevíte v lese zříceninu hradu Fulštejn.
 
Zdroj - Kudy z Nudy

Průvodce realitami.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal;
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz
FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

V realitách jsem od roku 2013. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Příklad úspěšného prodeje najdete zde.: http://www.fotojim.com/bidli/2018/ruda_nov/

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Mé osobní profesní stránky najdete pod tímto odkazem.: https://vlastimildrimal.cz

Můj profesní web u Reality 11 má tuto adresu.: https://www.reality11.cz/drimal

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Rád se s vámi potkám při prohlídce této nemovitosti a nebo u kávy.

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Kontaktní formulář