Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Apartmánový dům

 Prodej Apartmánového domu 620 m², pozemek 2.790m².

Popis nemovitosti

Prodej Apartmánového domu 620 , pozemek 2.790 .

Vítejte v Apartmánovém domě "Za Humny" které se může stát vašim novým útočištěm v srdci přírody.

Uvažujete o dobré investici z návratností cca 8 let?

Chcete dobře uložit prostředky?

Chcete mít krásnou nemovitost kde můžete bydlet?

Chcete vlastnit nemovitost kde se vejde celá vaše rodina i přátelé?

K nemovitosti náleží pozemek s dalším stavebním místem pokud by jste chtěli si postavit další dům.

Nově zrekonstruovaná krása: Očekávejte to nejlepší! Apartmánový dům "Za Humny" je nově zrekonstruovanou usedlostí, která prošla celkovou proměnou a rekonstrukcí v letech 2021-2022. Moderní topení, nové okna, elektroinstalace a další vybavení vytvářejí dokonalý ráj pro váš klidný pobyt. Topení zajištěno kondenzačními plynovými kotly s rozvodem v mědi do radiátorů. Nebo kotlem na tuhá paliva.

Oáza klidu v srdci Velkých Kunětic: Nechte se unést atmosférou malé vesnice Velké Kunětice, kde se nachází naše ubytování. Rozlehlá zahrada s ohništěm, posezením a možností parkování přímo u domu vytváří oázu klidu a relaxace.

Ideální lokalita pro aktivity: Pro milovníky outdoorových dobrodružství je na dosah ruky Rychlebské stezky, Jesenické Lázně, Ranč Orel a Otmuchovská jezera. Zimní nadšenci ocení snadný přístup k sjezdovkám a běžkařským trasám.

Pohled do Rychlebských hor poskytuje nezapomenutelný pohled na krásy přírody

Stylové apartmány v srdci přírody:

Výhody naší lokalizace:

Apartmánový dům "Za Humny" je nejen místem k odpočinku, ale i základem pro nezapomenutelný pobyt v srdci krásného Jeseníku. Přijďte a prožijte pohodu v Jeseníkách.

Rychlebské Hory: Otevřete okno a nechte se unášet výhledem na malebné Rychlebské hory. Procházky, horská kola a krásné scenérie jsou v dosahu.

  1. Jesenické Lázně: Relaxujte v nedalekých Jesenických Lázních, kde si můžete dopřát lázeňskou péči a užívat si wellness. Lázně Jeseník vzdáleny 14 kilometrů, 20 minut jízdy osobním automobilem.

  2. Ranč Orel: Příznivci jízdy na koni se mohou vydat na Ranč Orel a prozkoumat okolní krajinu v jedinečném stylu. Vzdálen 9 kilometrů.

  3. Otmuchovská Jezera: Milovníci vodních radovánek ocení 25 kilometrů vzdálené Otmuchovské jezera na Polské straně, ideálních pro plavání, rybaření a relaxaci u vody.

  4. Rychlebské Stezky: Pro cyklisty a pěší turisty je tu sítě Rychlebských stezek, nabízejících neuvěřitelné výhledy a dobrodružství v každém kroku. Vzdáleny 11 kilometrů.

  5. Historické Centrum Velké Kunětice: Prozkoumejte malebné historické centrum Velké Kunětice, kde se čas zdá být zpomalený a každý koutek nabízí kousek historie.

  6. Otmuchov: Navštivte Otmuchov, malebné město poblíž, s bohatou historií, architekturou a tradiční atmosférou. Vzdáleno 24 kilometrů.

Místní Gastronomie: V blízkém okolí najdete tradiční hospody a restaurace, kde si můžete vychutnat místní speciality a regionální kulinářské lahůdky.

Snadná Dostupnost: Díky strategické poloze poblíž obce Velké Kunětice je snadné dostat se do okresního města Jeseník, které nabízí další kulturní a společenské možnosti.

Apartmánový dům "Za Humny" není jen místem k přespání, ale vstupem do fascinujícího světa přírody a kulturního bohatství, které okolí nabízí. Přijďte a objevte skryté poklady!

Obytná plocha apartmánů a příslušenství je cca 620 m².

Nabízená cena za tuto nemovitost, včetně právního servisu, je 7.700.000,- Kč.

Prodávající jsou plátci DPH. Možnost odpočtu DPH.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

Videoprohlídka

3D scan

Velké Kunětice, oficiální web obce.

O obci

HISTORIE OBCE VELKÉ KUNĚTICE
Spíše německý název Kunzendorf napovídá, že šlo původně asi o Konrádovu ves; pravděpodobné je však také spojení s českým osobním jménem Kuňata. Přívlastek Velké (Gross) se začal užívat postupně k odlišení od Suchých Kunětic (dnes Konradów v Polsku), zejména po rozdělení Slezska roku 1742. K obci patřily osady Strachovičky (německy Strachwitzthal) a Františkov (Franzberg) a o samotě ležící dřívější celnice Výhled (Gucke). Celá obec byla v roce 1976 připojena k Supíkovicím, ale v roce 1990 se opět osamostatnila.
 
Původním znamením obce bylo srdce, z něhož vyrůstaly tři květiny; později rytec připojil ještě dvě dole překřížené ratolesti. Velké Kunětice jsou umístěny severně od Jeseníku, při státní hranici s Polskem, do roku 1945 s Německem. Ves se táhne od jihu k severu kolem místních komunikací, které vedou od Písečné přes Supíkovice k státním hranicím, kde je přetíná téměř kolmo silnice z Mikulovic do Vidnavy.
 
Dříve zástavba v postatě plynule pokračovala přes státní hranice k severu. Osada Strachovičky leží při silnici jihozápadně, kdežto osada Františkov jihovýchodně od Velkých Kunětic; dnes z ní zůstalo jenom několik domů. Katastr o rozloze 981 hektaru se v severní části při státní hranici pozvolna sklání do roviny podél řeky Nisy, kdežto do jeho jižní části zasahují poslední severní svahy výběžku Rychlebských hor, tzv. Sokolského hřbetu mezi Jeseníkem a Žulovou. Střední nadmořská výška obce je 340 m. Počet obyvatel Velkých Kunětic se od druhé poloviny 19. století až do roku 1945 stále zvyšoval. V roce 1900 bylo v celé obci napočítáno 1344 obyvatel a 197 domů, z toho ve Františkově 169 osob a 32 domů a ve Strachovičkách 171 osob a 29 domů. Vrcholu bylo v tomto směru dosaženo po první světové válce, takže v roce 1930 tu žilo již 1448 obyvatel; tehdy se v této dříve jednoznačně německé obci objevila nepatrná česká menšina (celkem 17 Čechů).
 
Po odsunu německého obyvatelstva a novém osídlení se počet obyvatel radikálně snížil na 635 osob ve 233 domech v roce 1950. Izolace od sousedního státu se po zrušení pohraničních přechodů prohloubila a ani dodatečné snahy po dosídlení nevedly k patřičnému výsledku. V roce 1991 bylo v této obci zjištěno jenom 575 osob a 138 domů, osady již nebyly považovány za samostatné části. Kunětice se sice objevují prvně z listiny z roku 1284, ale byly založeny zcela zřejmě již mnohem dříve. Byly zde asi dva dvory, které se později staly základem dvou relativně samostatných částí Kunětic. Ves patřila již v této době vratislavskému biskupství a podle počtu vysazených 60 lánů byla poměrně velká; značný majetek, včetně jednoho dvora, měli místní fojti.
 
O významu vsi svědčila i zdejší fara, známá již koncem 13. století, a samozřejmě kostel. Stávalo se často, že držitelem biskupského i fojtského statku byla jedna a táž osoba a od konce 14. století k nim patříval i další majetek v Borkendorfu (dnes Burgrabice v Polsku). V závěru 15. století zde byly lomy na vápenec a v okolí byla zřejmě dolována železná ruda; to vše pro vápenku a hamry nedaleko Borkendorfu. O sto let později připojil vratislavský biskup kunětický a borkendorfský statek ke svému zboží v Supíkovicích. Hamry tehdy již neexistovaly, ale o to více se zde pálilo vápno. Na počátku 17. století se poddaní vzbouřili proti nesnesitelnému zvýšení robot a jejich vůdce Fabian Tunkel byl v roce 1608 v Nise popraven. Za třicetileté války byla ves velmi zpustošena.
 
Zdroj - https://www.velkekunetice.cz/index.asp
 

Wikipedia.org

Obec Velké Kunětice sousedí na severu s Polskem (gminy Otmuchów a Głuchołazy), na západě s obcí Stará Červená Voda, na jihu s obcí Supíkovice a na východě s obcemi Hradec-Nová Ves a Mikulovice. Od okresního města Jeseník je vzdálena 10,5 km a od krajského města Olomouc 80,5 km.

Geomorfologicky patří Velké Kunětice k provincii Česká vysočina, subprovincii krkonošsko-jesenické (sudetské), na rozhraní oblasti jesenické (východosudetské) (geomorfologický celek Rychlebské hory, podcelek Sokolský hřbet, a geomorfologický celek Zlatohorská vrchovina, podcelek Bělská pahorkatina) a oblasti Krkonošsko-jesenické (Sudetské) podhůří (geomorfologický celek Vidnavská nížina). Nejvyšším bodem je Kamenný vrch (459 m n. m.).

Území Velkých Kunětic patří do povodí Odry, resp. Kladské Nisy. Obcí protéká severním směrem potok Kunětička (v Polsku zvaný Mora). Na západě katastru pramení potok Luže.

Území obce pokrývá z 69 % zemědělská půda (63,5 % orná půda, 2 % louky a pastviny) a z 23 % les.

Zdroj - Wikipedia.org

 

Tipy na výlet ve Velkých Kuněticích a okolí.

Obec Velké Kunětice je umístěna severně od Jeseníku, při státní hranici s Polskem. Trvalé bydliště má v obci 499 obyvatel. Více informací o obci na MÍSTOPISY.cz. Také zde najdete přehledně atrakce a tipy na výlety Velké Kunětice - .
Vyberte si, co Vás v okolí Velkých Kunětic zajímá: https://www.e-chalupy.cz/velke-kunetice/tipy-na-vylet

 

Zámek s hospodářským dvorem.

POPIS PAMÁTKOVÉ HODNOTY.

V jesenickém regionu se jedná o poměrně urbanisticky zachované drobné panské sídlo s pozůstatky velkostatku, jakých zde bylo dřív mnohem více.

Předpokládá se zachované jádro někdejší tvrze, hodnotná je renesanční klenba s hřebínky a novobarokní dispozice s klenbami. Zámecký areál ve Velkých Kuněticích se vztahuje k životu a dílu významné osobnosti Josefa Aloise Schindlera, který založil první vodoléčebný ústav v Čechách a zasloužil se jako nástupce Vincence Priessnitze o další rozkvět lázní Jeseník (Gräfenberg), jejichž „zimní pobočkou“ byly jím vedené lázně ve Velkých Kuněticích v 19. století. Důležitým specifikem hospodaření velkostatku je propojení s těžbou místního vápence.

Zdroj - https://pamatkovykatalog.cz/zamek-s-hospodarskym-dvorem-24460753

 

Regionální informační servis.

https://www.risy.cz/cs/vyhledavace/uzemi/569453-velke-kunetice

Obce.cz

https://mesta.obce.cz/zsu/vyhledat-17907.htm

soupispamatek.com

https://www.soupispamatek.com/okres_jesenik/foto/velkekunetice/velkekunetice.htm

Turistika.cz

Obec Velké Kunětice leží severovýchodním směrem od města Jeseník, pod východními vrcholky Rychlebských hor a v těsné blízkosti hranice s Polskem.

Velké Kunětice jsou protáhlá obec, rozkládající se podél toku říčky Kunětičky a s 650 obyvateli. Na jižní okraj Velkých Kunětic navazuje obec Supíkovice a několik lomů na mramor. Podle archeologických průzkumů bylo uzemí dnešní obce osídleno již v pravěku, první zmínka o obci Velké Kunětice je z roku 1284. S těžbou mramoru se v okolí obce započalo již v 15. století.

V obci se dochovaly šachtové vápenické pece z druhé poloviny 19. století. V severní části obce stojí kostel svaté Alžběty pocházející ze 13. století. V obci, nedaleko hraničního přechodu je výchozí bod zelené turistické trasy.

Zdroj - https://www.turistika.cz/mista/velke-kunetice/detail

 

Místopisy.

https://www.mistopisy.cz/pruvodce/obec/5687/velke-kunetice/

Lyžování ve Velkých Kuněticích a okolí.

https://www.navylet.cz/cs/lyzovani/velke-kunetice

Bibliografie dějin Českých zemí.

https://biblio.hiu.cas.cz/records/9675a650-1ead-4df0-9f50-3a6e7abb32e3

Kam na výlet ve Velkých Kuněticích a okolí?

https://www.navylet.cz/cs/atrakce/velke-kunetice

Vápenka Velké Kunětice - Oficiální stránky města Javorník.

Ve Velkých Kuněticích na Jesenicku, kousek od obecního úřadu naleznete dvě vysoké staré Vápenky. Na Vápence jezaznamenán rok 1861.

Zdroj - https://www.mestojavornik.cz/turistika/turisticke-cile-1/vapenky-na-jesenicku/vapenka-velke-kunetice/

 

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres_1


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF