Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej bytu 2+1, 56 m²

Útulný byt s výbornou lokalitou.

Popis nemovitosti

Prodej bytu 2+1.

Útulný byt 2+1, 56 m² s Výhodnou Lokalitou a Širokým Spektrem Aktivit ve Světlé Hoře!

Hledáte dokonalé místo pro bydlení, relaxaci nebo investici, která vám přinese finanční výnosy? Máme pro vás ideální nabídku.

Tento byt 2+1 s praktickou dispozicí o rozloze 56 m² se nachází ve Světlé Hoře a je v osobním vlastnictví. Umístěný na 2. patře 3-podlažního bytového domu nabízí ideální kombinaci pohodlí a prostoru.

Vybavení bytu:

Výhody:

Pro milovníky dostihů:

Pro zimní nadšence:

Nyní je ta pravá chvíle posunout váš životní styl na vyšší úroveň! Kontaktujte nás pro domluvení si prohlídku tohoto prostorného bytu, který může být vaším novým domovem.

Byt bude volný k nastěhování v květnu 2024.

Nabízíme vám jedinečnou příležitost získat tento byt, který není pouze domovem, ale i branou k aktivnímu životnímu stylu. Zvedněte telefon nebo nás kontaktujte online a domluvte si prohlídku, abyste osobně prozkoumali všechny výhody, které tento byt přináší. Vaše nové domovské dobrodružství začíná právě zde.

Cena za nemovitost včetně právního servisu je 1.290.000,- Kč.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

 

Videoprohlídka

3D scan

Světlá Hora, Wikipedia.org

První písemná zmínka o vsi Světlá (tehdy Lichtewerden) pochází z roku 1267[5]. Od listopadu 1944 do ledna 1945 ve Světlé existoval jeden z pobočných táborů Auschwitz na výrobu nití, kde pracovalo kolem 300 žen. Obec Světlá Hora vznikla k 12. červnu 1960 sloučením obcí Světlá a Andělská Hora. Název Světlá Hora byl vybrán pravděpodobně z ideologických důvodů. Světlá byla jako místní část úředně přejmenována na Světlou Horu I, Andělská Hora na Světlou Horu II. Oba nové názvy se však nikdy nevžily.[6]. Ke 14. březnu 1964 byly k Andělské Hoře připojeny také Suchá Rudná a Dětřichovice. K 1. lednu 1980 se součástí Světlé Hory stala také Rudná pod Pradědem. Po Sametové revoluci došlo k 23. listopadu 1990 k obnovení samostatnosti Andělské Hory a Rudné pod Pradědem, částí obce Světlá Hora.

Od roku 1987 se ve Světlé Hoře nachází dostihové závodiště s 1200 m dlouhou dráhou. Jednou ročně se v obci konaly koňské dostihy, které pravidelně navštěvovalo několik tisíc lidí. Začátkem 80. let koupil místní statek koně Železníka, tehdejšího outsidera veškerých dostihů a vytrénoval jej do té formy, že čtyřikrát vyhrál Velkou pardubickou, nejtěžší překážkový závod v kontinentální Evropě.

Zdroj - Wikipedia.org

 

Obec Světlá Hora.

Obec Světlá Hora leží v podhorské oblasti Hrubého Jeseníku. Nachází se v Moravskoslezském kraji poblíž města Bruntál (8 km) ve směru na Vrbno pod Pradědem. Leží v průměrné výšce 595 metrů nad mořem a první zmínku o obci nalezneme v historických pramenech z roku 1267.

Obec protíná hranice chráněné krajinné oblasti Jeseníky. V jejím okolí se nacházejí turistická centra Karlov, Malá Morávka, lázně Karlova Studánka. Oblast je rájem turistů, cyklistů a vyznavačů zimních sportů. Naleznete zde množství značených turistických stezek, cyklostezek i tras pro běh na lyžích, pro příznivce sjezdového lyžování jsou k dispozici sjezdovky nejen na nejvyšší hoře Moravy Pradědu, ale také např. na nedalekém Annabergu. Pro milovníky běžecké stopy jsou pak k dispozici ze Suché Rudné ve směru na Malou Morávku, Karlovu Studánku nebo Vrbno pod Pradědem značené a udržované běžecké trasy.

Světlá Hora je však také známým pojmem pro ty, kterým učaroval jezdecký sport a koně vůbec. V souvislosti se Světlou Horou stačí pak zmínit především jedno jediné jméno - Železník. Tato legenda, trojnásobný Kůň roku a čtyřnásobný vítěz Velké pardubické v sedle s další legendou, žokejem Josefem Váňou, žil od roku 1982 až do roku 2004 právě ve Světlé Hoře. K dalším koňským legendám patří např. i dvojnásobná vítězka Velké pardubické steeplechase v letech 2003 a 2004 klisna Registana.

Světlá Hora se dělí na pět částí, konkrétně to jsou Světlá, Stará Voda, Suchá Rudná, Podlesí a Dětřichovice. V současné době zde žije přibližně 1 450 obyvatel. Pro využití volného času je v obci k dispozici sportovní hřiště a nové víceúčelové hřiště. Dále bychom v obci našli obecní úřad, poštu, knihovnu, kostel, hřbitov, dvě prodejny Hruška, jednu večerku, prodejnu masa a uzenin. V obci je ordinace zubního lékaře a dům s pečovatelskou službou pro zhruba 30 osob. Spádovou školou pro obec je nedaleká Andělská Hora.

Zdroj - Obec Světla Hora.

 

Světlá Hora, facebook

Vítejte na oficiálním Facebook profilu obce Světlá Hora. Postupně zde najdete fotografie, upozornění, ohlasy a postřehy z různých akcí.

https://www.facebook.com/svetlahora/?locale=cs_CZ

 

Kudy z Nudy.

Obec se nachází v turistické oblasti Jeseníky. První zmínku o obci nalezneme v historických pramenech z roku 1267. Obec protíná hranice chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Světlá Hora se dělí na pět částí, konkrétně to jsou Světlá, Stará Voda, Suchá Rudná, Podlesí a Dětřichovice. 

V jejím okolí se nacházejí turistická centra Karlov, Malá Morávka, lázně Karlova Studánka. Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle. Rodiny s dětmi ocení zážitky na farmě U Stromovouse.

Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Oblast je rájem turistů, cyklistů a vyznavačů zimních sportů. Naleznete zde množství značených turistických stezek (např. naučná stezka Zdraví a příroda), cyklostezek i tras pro běh na lyžích, pro příznivce sjezdového lyžování jsou k dispozici sjezdovky nejen na nejvyšší hoře Moravy Pradědu, ale také např. na nedalekém Annabergu. Světlá Hora je však také známým pojmem pro ty, kterým učaroval jezdecký sport a koně vůbec. Pro využití volného času je v obci k dispozici sportovní a víceúčelové hřiště. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.


Zdroj - https://www.kudyznudy.cz/kam-pojedete/oblasti/jeseniky/svetla-hora

 

Tipy na výlet ve Světlé Hoře a okolí.

Obec Světlá Hora leží v podhorské oblasti Hrubého Jeseníku, poblíž města Bruntál ve směru na Vrbno pod Pradědem.

Trvalé bydliště má v obci 1382 obyvatel. Více informací o obci na MÍSTOPISY.cz.

Také zde najdete přehledně atrakce a tipy na výlety Světlá Hora - Jeseníky.


Vyberte si, co Vás v okolí Světlé Hory zajímá.

Zdroj - e-chalupy.cz

 

Kam na výlet ve Světlé Hoře a okolí.

https://www.navylet.cz/cs/atrakce/svetla-hora

Soupis památek

https://www.soupispamatek.com/okres_bruntal/foto/svetla/svetla_historie.htm

Světlou Horu založili na místě světliny v hustém horském pralese

Velký katastr současné Světlé Hory sahá od Karlovy Studánky až k hranicím Starého Města u Bruntálu. Je však složený z více obcí, které pod dnešní Světlou Horu patří. Samotná Světlá Hora patří k nejstarším osídleným lokalitám v našich horách.

V roce 1927 zde v obci objevili pazourkový nástroj, který vyrobili neolitičtí obyvatelé zdejšího kraje. Už tehdy se tedy v horách pohybovali lidé.  Historická zmínka praví, že bruntálský fojt Bertold předal v roce 1267 Jindřichovi z Waldau 52 lánů lesa, který se nazýval Lichtewerden. To je také první jméno dnešní Světlé Hory a znamená něco jako světlé místo či světlý ostrov v lese. Pozemek Jindřich dostal, aby místo vymýtil a založil zde novou vesnici. Za to se stal dědičným rychtářem v nové obce a práva stejná, jaká měl každý jiný leník bruntálského panství.

Mimochodem Jindřich z Waldau není v listinách osobou neznámou. Znovu se toto jméno objevuje v roce 1290 jako leník vratislavského biskupa spravující Trnávku a Vilémovice. Zda jde o téhož člověka či jeho příbuzného však není možné prokázat.

Zdroj - Český rozhlas/Olomouc.

Průvodce Světlá Hora.

https://www.ceskehory.cz/pruvodce/svetla-hora.html

Místopisy.cz

Základní informace
Kraj: Moravskoslezský
Okres: Bruntál
Správní obvod: Bruntál
GPS souřadnice: 50.046092N, 17.399882E
Nadmořská výška: 595 m n. m.
První pís. zmínka: rok 1267 (757 let)
Katastrální výměra: 4 245 ha
Počet obyvatel: 1 382
PSČ: 793 31
Adresa URL: www.svetlahora.cz
 

Části obce Světlá HoraDětřichovicePodlesíStará VodaSuchá RudnáSvětlá

Zdroj - Mistopisy.cz

 

Dostihy, Světlá Hora.

https://www.dostihy.cz/svetla-hora

Turistika.

Světlá Hora leží severozápadním směrem od města Bruntál. Severozápadním směrem od obce se rozkládá lázeňské městečko Karlova Studánka a jihozápadním směrem vyhledávané rekreační středisko v letním i zimním období a to Malá Morávka. Obec Světlá Hora se rozkládá u východního okraje chráněné krajinné oblasti Jeseníky.

Obcí protéká Černý potok. V okolí obce se zvedají zalesněné stráně kopců. Světlá hora je rovněž rekreační obcí najdeme tu několik penzionů. V severní části obce je ranč s chovem koní a s možností projížděk na koních. Obcí prochází železniční trať spojující město Bruntál s Malou Morávkou. Severním směrem od Světlé hory leží obec Andělská hora a nedaleko jejího severního okraje je vybudovaná sjezdová trať s lyžařským vlekem. Obcí prochází značená cyklistická trasa po které se můžeme vydat přes Karlovu Studánku na vrchol Praděd a nebo zavítat do rekreační oblasti obce Malá Morávka.

Nedaleko železniční stanice ve Světlé Hoře je výchozí bod červené turistické trasy směřující severním směrem z obce. Po červené značce se vydáme přes obec Andělská Hora na vrchol kopce Anenský vrch ( 860 m.n.m.). Na východním svahu tohoto vrcholku je vybudovaná sjezdová trať a z vrcholku kopce je malebný výhled na okolní panorama kopců či do obcí rozkládajících v okolí. Cestou na vrchol kopce budeme procházet kolem kostela svaté Anny. U tohoto kostela je rozcestí turistických tras. Půjdeme-li odtud severovýchodním směrem po žluté značce dojdeme ke zřícenině hradu Freudenstein.

Zdroj - Turistika.cz

 

Světlá Hora skiareály, sjezdovky - možnosti lyžování.

https://www.skiarealy-sjezdovky.cz/svetla-hora/

Zimní středisko | Annaberg | Andělská Hora

Areál SKI Annaberg se nachází ve východní části Jeseníků. Svojí polohou disponuje nejen dobrými sněhovými podmínkami, ale i snadnou dostupností.

Annaberg leží nedaleko stejnojmenného městečka Andělská Hora. Z okresního města Bruntál je to do areálu jen pár kilometrů.

https://www.annabergski.cz

 

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres_1


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF