Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej bytu 2+1 Valašské Meziříčí

Popis nemovitosti

Ve výhradním zastoupení majitele si Vám dovolíme nabídnout ke koupi panelový byt 2+1 v osobním vlastnictví o užitné ploše 56 nacházející se v 9 NP a díky tomu máte nádherný výhled do okolí a nikdo Vám nebude koukat do oken.

Byt je v původním stavu vhodný k rekonstrukci podle představ nových majitelů tak jak je zachyceno ve vizualizaci u zakázky.

Díky poloze bytu na ulici Bratří Čapků to máte ve Valmezu všude blízko. Budete bydlet v centru města kterému se říká Valašské Atény.

K bytu náleží uzamykatelná sklepní kóje. V bytě elektřina 230V, plyn zaveden. Dům je po celkové vydařené revitalizaci včetně nové střechy. Byt lze po domluvě ihned užívat.

Budete bydlet na dobré adrese která se cení.

Měsíční náklady na provoz domácnosti se pohybují kolem 3.500,- Kč.

Cena za nemovitosti včetně právního servisu 2.650.000,- Kč. K jednání.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

Nemovitost prodána.

Videoprohlídka

3D scan

Wikipedia.org

Valašské Meziříčí (německy Wallachisch Meseritsch) je město v okrese Vsetín ve Zlínském kraji, 15 km severně od Vsetína na soutoku Rožnovské a Vsetínské Bečvy. Žije zde přibližně 22 tisíc[1] obyvatel.

Svou polohou představuje vstupní bránu Moravskoslezských Beskyd a významný dopravní uzel. Někdy se Valašskému Meziříčí také říká Valašské Atény nebo jen zkráceně Valmez. Historické jádro města bylo v roce 1992 prohlášeno městskou památkovou zónou.

Poprvé se Meziříčí připomíná v roce 1297, městem je nazýváno od roku 1377. Původně se nazývalo jen Meziříčí, přívlastek Valašské dostalo teprve v 18. století, ojediněle se objevuje roku 1718, do té doby bylo nazýváno Meziříčí nad Bečvou nebo Meziříčí pod Rožnovem. Vzniklo na levém břehu Rožnovské Bečvy. Na pravém břehu byla založena obec Krásno, roku 1491 povýšená na městečko. Přestože Meziříčí a Krásno měly po několik staletí společnou vrchnost, k jejich spojení v nynější Valašské Meziříčí došlo až v roce 1924; Valašské Meziříčí se tak stalo největším městem na Valašsku. V obou obcích kvetl obchod a řemesla, ale ničily je války, morové epidemie a požáry.

Významným šlechtickým rodem zde byli Žerotínové, kteří nad Bečvou vybudovali renesanční zámek, jenž je v současné době jednou z nejrozsáhlejších kulturních památek v okrese. V druhé polovině 16. století bylo obehnáno kamennými hradbami. Za třicetileté války bylo několikrát poničeno útoky obou stran tak, že některé domy na předměstí, ale i uvnitř hradeb, již nebyly nikdy obnoveny. Hradby byly rozbořeny v polovině 19. století. Náměstí i s přilehlými ulicemi je však pouze torzem někdejšího původně středověkého města. Toto území je ohraničeno dnes již neexistujícími městskými hradbami a od 10. září 1992 je vyhlášeno městskou památkovou zónou (MPZ). Budova radnice pochází z roku 1677, od roku 1850 v ní bylo sídlo okresního úřadu a soudu.

Od roku 1850 bylo Meziříčí sídlem okresního hejtmanství. Zatímco ve 2. polovině 19. století však vznikaly v Krásně n. B. průmyslové podniky, sklárny, továrny na hospodářské stroje, výrobu kůží, textilu, keramiky, klobouků atd., byly v Meziříčí zřizovány střední a průmyslové školy; k nejstarším patřil Spolek katolických tovaryšů 1855. V roce 1863 přišel do Meziříčí advokát dr. Alois Mikyška. Jeho veřejná a politická práce ovlivňovala čtyřicet let veškeré dění města a celého Valašska. V roce 1871 bylo založeno gymnázium, o tři roky později byla zřízena odborná škola pro zpracování dřeva. Jistou zvláštností v meziříčském školství bylo dívčí gymnázium. Jako sídlo prvních českých středních škol na severovýchodní Moravě, muzeí a řady spolků bylo nazýváno Valašskými Athénami. Od konce 19. století navštěvoval město za svých letních pobytů v Podlesí „Na Žabárně“ Tomáš Garrigue Masaryk se svou rodinou, který se stal později poslancem za Valašsko ve Vídeňské říšské radě. Jeho hojně navštívená přednáška z 30. března 1907 zde v tomto roce vyšla i knižně (O klerikarismu a socialismu). V roce 1908 zde Rudolf Schlattauer založil první gobelínovou školu na českém území. Dnes se jmenuje Moravská gobelínová manufaktura. Velký význam hospodářský, kulturní a společenský měly pro život města a celého Valašska také tiskárny.

Po roce 1945 se město stalo jedním z center chemického a sklářského průmyslu. Na přelomu února a března 1954 zde propukla epidemie břišního tyfu. V roce 1960 byl zrušen okres Valašské Meziříčí a Valašské Meziříčí tak přestalo užívat status okresního města, kterým se mohlo pyšnit 110 let.[3] Během 60. až 80. let 20. století se ráz města do velké míry proměnil díky rozsáhlé asanaci, jež zničila podstatnou část městské historické zástavby.

Zdroj - Wikipedia.org

Kudy z nudy

Město, kterému se přezdívá Valašské Athény,se nachází na soutoku Vsetínské a Rožnovské Bečvy. Tvoří vstupní bránu do Beskyd i Vsetínských vrchů.

V historickém centru si prohlédnete dva zámky a náměstí s radnicí a řadou pěkných domů, najdete tu také zajímavou dílnu, kde se vyrábějí gobelíny, krytý aquapark a v okolí celou řadu pěkných míst.

Zdroj - Kudy z nudy

Turistické informační centrum

V listině, kterou roku 1377 udělil Oldřich Kortelangen Meziříčí právo na odúmrť, již je Meziříčí nazýváno městem. Od roku 1396 byl majitelem města Lacek z Kravař.

Lacek z Kravař byl majitelem Meziříčí až do roku 1416. V roce 1446 byl městu povolen sklad soli. Roku 1498 bylo městu uděleno právo vybírat mýto.

V roce 1502 získalo Meziříčí městský les. O dva roky později koupili město páni z Kunštátu a v okolí založili rybníky. V roce 1538 tehdejší majitel Jan z Pernštejna zahájil stavbu městských hradeb a renesanční zámecké budovy. O deset let později panství prodal Vilémovi staršímu z Žerotína. Žerotínové také stavbu zámku dokončili.

Na konci 16. století byl postaven renesanční hřbitovní kostel Svaté Trojice. Snad ze 16. století pochází také kostel Sv. Jakuba Většího.

Roku 1607 vypukl ve městě velký požár, při kterém shořelo asi 80 domů, kostel i radnice. Další katastrofa přišla krátce poté v podobě moru, při kterém zemřelona 2.000 obyvatel. Během třicetileté války Meziříčí velmi trpělo, bylo několikrát zničeno procházejícími vojsky a pustlo. Naposledy bylo vypáleno Švédy roku 1648. Po skončení války mělo Meziříčí jen polovinu obyvatel. Roku 1673 propustil Bernard F. ze Žerotína město z poddanství.

Zdroj - info-vm.cz

Místopisy

Valašské Meziříčí, přezdívané též Valašské Athény, patří k hlavním kulturním centrům Valašska. Návštěvníkům mohou nabídnout řadu zajímavých památek, krásnou přírodu, bohatý kulturní život i množství příležitostí sportovního vyžití.

V současnosti se ve městě nachází veřejný vodovod i plynovod, kanalizace s napojením na čističku odpadních vod, 6 pošt, banky, policie, 9 mateřských škol, 7 základních škol, základní umělecká škola, 4 střední odborné učiliště, 4 střední odborná škola, gymnázium, vyšší odborná škola, 5 speciálních škol, jazyková škola, 10 veřejných knihoven, 2 kulturní zařízení, středisko pro volný čas mládeže, kino, muzeum, 4 galerie, hvězdárna, přírodní amfiteátr, ZOO zahrada, zdravotnické zařízení, lékárny, nemocnice, záchranná služba, dětský domov, azylový dům, dům na půl cesty, noclehárna, denní stacionář, domov pro seniory, chráněné bydlení, 2 nízkoprahová denní centra, dům s pečovatelskou službou, 17 tělocvičen, 38 víceúčelových hřišť, 2 stadiony, 2 koupaliště, krytý bazén a celá řada prodejen, služeb a pohostinství.

Centrem společenského života je kulturní zařízení působící v prostorách zámku Žerotínů. K dispozici je velký sál, klub a divadelní kavárna, nedaleko odtud sídlí kino s galerií. Další prostory vhodné k pořádání přednášek či jiných akcí menšího rozsahu nabízejí sály v kulturním domě v místní části Hrachovec a ve hvězdárně. Veřejnosti přístupná hvězdárna z roku 1929 je nejstarší na severní Moravě a ve Slezsku.

Významnou kulturní institucí je rovněž Muzeum Valašské Meziříčí, které je součástí Muzea regionu Valašsko ve Vsetíně. Nabídku turistických atraktivit doplňuje muzeum valašských strašidel s kolekcí figur nadpřirozených bytostí, známých ze starých legend, mýtů a pohádek valašského regionu.

K nejvýznamnějším akcím města patří přehlídka amatérských divadel (Festival malých jevištních forem), mezinárodní recitační soutěž (Mezinárodní folklorní festival Babí léto) nebo festival cimbálu. V budově sokolovny byla obnovena loutková scéna. Další významné akce představují Moravský festival poezie, tradiční Valašské kulturní léto, multižánrový mezinárodní hudební festival Valašský Špalíček a festival hudby a dobrého jídla Gulášfest.

Zdroj - Místopisy

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF