Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej chalupy Kolnovice v Jeseníkách

 

chalupa, 210 m², pozemek 3.155 m²

Popis nemovitosti

 

Hledáte klidné místo k bydlení nebo odpočinku? Nabízím rodinný dům o obytné ploše 210 m2 v osadě Kolnovice ležící v podhůří Jeseníků na katastru obce Mikulovice, v níž se nachází škola, zdravotní středisko a obchody otevřené sedm dní v týdnu. Na 3.155 m2 velký pozemek ležící u domu navazuje pastvina ranče s pasoucími se koňmi, pod zahradou teče potok. Nedaleko domu les, možnost turistiky, houbaření a relaxu v přírodě. Z osady snadný průjezd do Polska, v blízkosti Rychlebské stezky a další zajímavá místa Jesenicka.

Rodinný dům je částečně podsklepený, na sklípek navazuje velká garáž. Elektřina 230 V/ 400 V, distribuční sazba D26D (VT+NT), jistič 3 x 25A, nyní u ČEZ. Voda z vlastní studny, nově možno se napojit na obecní vodovod.

Topení ve velkých kachlových kamnech na dřevo, kterého je všude v okolí dostatek. Kachlová kamna se nacházejí ve velké obytné kuchyni v přízemí, do topeniště je zamontován výměník zajišťující přívod tepla do radiátorů v pokojích a ohřev teplé vody v bojleru. Ve všech pokojích je možné zároveň topit lokálními topidly, v jednom z pokojů v patře jsou menší kachlová kamna. Pro větší komfort je v podlaze koupelny a WC zabudováno elektrické podlahové topení. Variantou je také možnost topení elektřinou, neboť do všech místností je zaveden přívod na 380 V (původně byla akumulační kamna). Kolnovice nejsou napojeny na rozvod zemního plynu.

Dům je suchý, bez vlhkosti a bez plísní, při komplexní přestavbě v 80. letech provedena izolace proti zemní vlhkosti zdí i základů. Přízemí a patro zpevňují železobetonové věnce, nová střecha, krovy a krytina položeny v roce 1985. Zateplení vnějšího zdiva domu proběhlo v roce 1998 minerální vatou Rockwool. PVC vchodové dveře a okna značky Sulko.

Zastávka autobusu 500 m, vlakové nádraží v Mikulovicích cca 3 km. Lázeňské město Jeseník ve vzdálenosti cca 14 km, Zlaté Hory 11 km, polské Glucholazy 5 km.

Rodinný dům s nízkými provozními náklady je vhodný k trvalému nebo i rekreačnímu bydlení.

Zastávka autobusu 500 m. Vlakové nádraží v Mikulovicích cca. 3 Km.

Do Lázeňského města Jeseník je to cca. 14 Km.

Zlaté Hory 11 Km.

Polsko 1 Km.

Cena za nemovitost včetně právního servisu 3.100.000,- Kč.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

NEMOVITOST PRODÁNA

Videoprohlídka

3D scan

Wikipedia.org

Původní jméno vesnice bylo Skorošov. To bylo odvozeno od osobního jména Skoroš, domácké podoby jmen Skorohost a Skoromír (v jejich první části bylo skorý - "rychlý"). Význam místního jména byl "Skorošův majetek".

Do němčiny bylo jméno převedeno nejprve jako Korusindorf (doloženo 1310), z roku 1361 je doložen zkrácený tvar Kolnisdorf (se záměnou r > l a částečným přeskupením hlásek). Z konce 15. století je pak doložen dále zkrácený tvar Kohlsdorf, který se udržel až do 20. století.

České jméno bylo úředně stanoveno až v roce 1924 jako Kolnovice úpravou německého jména. Po druhé světové válce na základě domněnky, že v první části německého jména bylo Kohle - "uhlí", bylo navrhováno přejmenování na Uhelná, což nebylo přijato.[3]

Zdroj - Wikipedia.org

 

Místopisy.cz

Základní informace
Část obce: Mikulovice
Kraj: Olomoucký
Okres: Jeseník
Správní obvod: Jeseník
GPS souřadnice: 50.318944N, 17.326089E
Adresa URL: www.mikulovice.cz

zdroj - Místopisy.cz

 

E chalupy.cz

Tipy na výlet v obci Kolnovice a okolí

Mikulovice leží při řece Bělé, rozkládají se podél důležité silnice z Jeseníku na severovýchod k mikulovickému hraničnímu přechodu do Polska. Katastr je tvořený také místními částmi Kolnovice a Široký brod.

Trvalé bydliště má v obci 2490 obyvatel. Více informací o obci na MÍSTOPISY.cz.


Zde najdete přehledně: výlety Kolnovice nebo výlety Jeseníky.


Vyberte si, co Vás v okolí obce Kolnovice v Jeseníkách zajímá.

 

Zdroj - e-chalupy.cz

 

Kolnovice

Historie obce

Kolnovice jsou zmiňovány poprvé roku 1263 pod názvem "villa Scorosonis", avšak s poznamenáním, že byly založeny již za vratislavského biskupa Vavřince (†1232).

Tehdy se o ně před biskupem soudili potomci otmuchovských rychtářů Vítka a Siegfrieda. Jméno pocházelo zřejmě od lokátora jménem Skoroš (jako u blízkých Skorošic), ale pak se podstatně měnilo - "Scorusdorph", "Colensdorf" nebo "Colisdorf" - až se ustálilo na "Kohlsdorf". Český název Kolnovice se objevuje až za první republiky.

Zdroj - Soupis památek.cz

 

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF