Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej chalupy Nová Červená Voda

 

 

Popis nemovitosti

Hledáte klidné místo k odpočinku? Hledáte relax? Jedno pro vás v Jeseníkách mám.

V blízkosti Rychlebských cyklo stezek, s možností, turistiky, houbaření, relaxu v přírodě.

V obci Nová Červená Voda se nachází chalupa o podlahové ploše 120 m², stojící na oploceném pozemku o velikosti 1 416 m².

Chalupa je částečně podsklepená a určená k rekonstrukci.

V přízemí dva pokoje, kuchyně a vstup do sklepa, v patře další pokoj a prostorná půda k vybudování dalšího pokoje.

Voda z obecního vodovodu, suché wc. Elektřina 230V i 400V. Dům je napojený na plyn. U domu nová tlaková kanalizace. Vytápění tuhými palivy v kamnech nebo elektrické přímotopy.

Chalupa je vhodná k trvalému nebo i rekreačnímu bydlení.

Cena za nemovitosti včetně právního servisu 1.700.000,- Kč.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

Videoprohlídka

3D scan

Wikipedia.

Nová Červená Voda byla založena krátce před rokem 1560 z podnětu vratislavského biskupství na jih od Staré Červené Vody v dosud zalesněné krajině na horním toku Červeného potoka. V průběhu 15. století totiž ves Červená Voda, jako řada dalších vesnic v okolí, částečně zpustla a biskupové se snažili osídlení postupně obnovit.

V nové vsi bylo založeno i nové rytířské fojtství s Horním dvorem, které bylo nejdůležitější institucí ve vsi, i když většina půdy a poddaných zůstala přímo v majetku biskupství jako součást panství Jánský Vrch. Roku 1625 obdržela statek fojtství nedávno založená jezuitská kolej v Nise, která ho držela až do zrušení řádu roku 1773. Studijní fond, kterému jezuitský majetek připadl, prodal roku 1810 novočervenovodské fojtství hrabatům ze Šternberka. Od nich získali statek roku 1867 Latzelové, kteří jej drželi do roku 1945.

Nová Červená Voda byla jen mírně menší než Stará Červená Voda. Roku 1779 získala vlastní školu. Po zrušení patrimoniální správy a zavedení obecního zřízení roku 1850 byla spojena se Starou Červenou Vodou a výsledná obec nesla zprvu logicky jméno Červená Voda (něm. Rothwasser), ale na konci 19. století převládlo jméno její větší části – Stará Červená Voda. Se Starou Červenou Vodou sdílela i další osudy.

Zdroj - Wikipedia.

 

Místopisy.

Zde naleznete tipy na výlety pro okolí obce Nová Červená Voda. Tipy na výlet jsou generovány náhodně z bodů zájmů, které obsahují seznam památek, ale také poklidné výlety s dětmi, rodinné výlety či sportovní a turistické zajímavosti pro náročnější.

Podrobné třízení jednotlivých tipů na výlet můžete provést níže (pod fotogalerií) v sekci "V OKOLÍ OBCE NOVÁ ČERVENÁ VODA SE TAKÉ NACHÁZÍ". Jednotlivé tipy na výlet pro obec Nová Červená Voda a její okolí si můžete také zobrazit na podrobné mapě (přiblížením tlačítkem "plus") a výběru zobrazení jednotlivých bodů zájmu - tzn. tipů na výlet.

Zobrazit obec Nová Červená Voda na mapě. Kliknutím na logo (štít) bodu zájmu se zobrazí popisek.

Zdroj - Místopisy.

Tipy kam na výlet

Nová Červená Voda - Jeseníky, tipy na výlet - kam v okolí?

 Obec Stará Červená Voda se nachází v Rychlebských horách za pohořím hrubého Jeseníku směrem na Polsko. Katastr je dále tvořen místní částí Nová Červená Voda.   Trvalé bydliště má v obci 606 obyvatel. Více informací o obci na MÍSTOPISY.cz. Vyberte si, co Vás v okolí Nové Červené Vody v Jeseníkách zajímá.

Zdroj - Kam na výlet.

Živé obce

Český i německý název Červené Vody (Rothwasser) vznikl stejně jako u Černé či Bílé Vody od barvy toku či dna zdejšího potoka. Přívlastky Stará, Nová a Dolní vznikly postupně, ale byly použity úředně až od 18. století k odlišení jednotlivých částí a osad.

Celá administrativně správní jednotka se po roce 1848 skládala z několika katastrálních obcí a osad.

První katastrální i sídlištní jednotku tvořila Stará Červená Voda, druhou Nová Červená Voda a třetí Dolní Červená Voda s osadou Johanka (německy Johannaburg) a dalšími třemi osadami Vidnavské Fojtství, Nová Malá Kraš a Stachlovice, které však byly v roce 1924 připojeny k Vidnavě a jejich osudy jsou uvedeny u tohoto města.

Původním pečetním znamením Staré Červené Vody byla květina, na konci 18. století pak tři květy, které vyrůstaly z jednoho stonku.

Pokračování - Živé obce.

Seznam

Nová Červená Voda (něm. Neu Rothwasser, Neu-Rothwasser, Neurothwasser, pol. Nowa Czerwona Woda) je osada (místní část) obce Stará Červená Voda.

Na Starou Červenou Vodu navazuje na jejím jižním konci a pokračuje proti toku Červeného potoka směrem k Sokolímu vrchu v nejjižnější části katastru.

Zdroj - Seznam

Památky

Farní kostel Božího těla

 z 13. století je jednou z nejvýznamnějších nemovitých kulturních památek celého regionu. Nachází se na mírném návrší uprostřed vsi - na křižovatce okresních silnic, kde kdysi stával hřbitov. Nejstarší, přední část kostela pochází z 13. století. Přistavěná loď s věží z roku 1753 je dokladem bohaté barokní architektury patřící k niskému okruhu.

zasvěcený původně Nanebevzetí P. Marie pochází (podle analýzy stavby) z 13. století a výslovně se připomíná roku 1305. Oproti tomu fara se poprvé zmiňuje až roku 1579, ačkoli pravděpodobně existovala i ve středověku. V té době držel její patronát vratislavský biskup, avšak s poznámkou, že původním patronem byl opat cisterciáckého kláštera v dolnoslezském Jindřichově (dnes Henryków). Na počátku 17. století zde existovaly poutě k obrazu Panny Marie na oltáři, ale ten byl za třicetileté války ukraden a chrám znesvěcen. V 17. století bylo zasvěcení změněno na kostel Božího těla.

Zdroj - Soupis památek.

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres_1


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF