Prodej chalupy Zlaté Hory

  

podlahová plocha 120 m², pozemek 453 m²

 

 

Popis nemovitosti

Prodej romantické chalupy 4+1, obytné ploše 120 m² nacházející se v centru Zlatých Hor, na ulici Kostelní. V přízemí INP se nachází kuchyně s obývacím pokojem, ložnice, pokoj, koupelna s vanou a samostatné wc. Další pokoj se nachází v IINP. S prostorné půdy se dají vybudovat další pokoj. U domu garáž. Na rovinaté oplocené zahradě ovocné stromky, posezení z ohništěm.

Vytápění domu řešeno závěstným plynovým kotlem s rozvody do radiátorů. V pokoji v IINP kachlové kamna. Voda z obecního vodovodního řádu. Odpady svedeny do obecní kanalizace. Prodává se včetně vnitřního vybavení zachyceného na fotografiích.

Město Zlaté Hory sousedí na severu s Polskem, Glucholazy, na západě s obcí Mikulovice a městem Jeseník, na jihu s obcí Heřmanovice a na východě s obcí Petrovice. Od okresního města Jeseník je vzdáleno cca 25 km a od krajského města Olomouc zhruba 100 km.

Město Zlaté Hory nabízí veškerou občanskou vybavenost, škola, školka, zdravotní středisko, wellness, sportovní areál.

V okolí najdete nespočet turistických aktivit. Zlatorudné mlýny. Nedaleko jsou lyžařská střediska v Příčné a Horním a Dolním údolí.

Hledáte li klidné místo k bydlení, rekreaci nebo aktivnímu odpočinku?

Již nehledejte, právě jste jej našli.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

 

Prodána za  1.950.000,- Kč.

 

Videoprohlídka

3D scan

Fotogalerie

Zlaté Hory - Wikipedia

Město Zlaté Hory sousedí na severu s Polskem (gmina Głuchołazy), na západě s obcí Mikulovice a městem Jeseník, na jihu s obcí Heřmanovice a na východě s obcí Petrovice. Od okresního města Jeseník je vzdáleno 25,5 km a od krajského města Olomouc 100 km.

Geomorfologicky patří Zlaté Hory k provincii Česká vysočina, subprovincii krkonošsko-jesenické (sudetské), oblasti jesenické (východosudetské), geomorfologickému celku Zlatohorská vrchovina, podcelkům Bělská pahorkatina, Rejvízská hornatina a Hynčická hornatina). Nejvyšší horou je Orlík (1204 m n. m.) na katastru Horního Údolí, dalšími významnými vrcholy jsou např. Biskupská kupa (890 m n. m.) s rozhlednou, Zámecký vrch (702 m n. m.) s hradem Edelštejnem, Příčný vrch (975 m n. m.), Zámecký pahorek (868 m n. m.), Zámecký vrch (934 m n. m.) s hradem Koberštejnem, Jelení hora (878 m n. m.), Stará hora (1043 m n. m.), Kazatelny (925 m n. m.), Přední Jestřábí (868 m n. m.), Bílý kámen (613 m n. m.), Strážisko (610 m n. m.).

Území Zlatých Hor patří do povodí Odry, resp. Kladské Nisy a Opavy. Samotným městem protéká severním směrem Zlatý potok (polsky Złoty Potok), do kterého zleva ústí např. Modrý potok, Černý potok a již na polském území Skřivánkovský potok a zprava Jelení potok. Na Černém potoce je Černé jezero, na Skřivánkovském potoce Selský rybník a na Zlatém potoce poblíž státní hranice Zlaté jezero. V Horním Údolí pramení potok Olešnice (polsky Bialka), který dále teče severním směrem skrze Dolní Údolí a Ondřejovice a před Salisovem do něj zprava ústí potok Javorná, protékající stejnojmennou osadou. Většinu rejvízských mokřin, zejména Velké mechové jezero, odvodňuje Vrchovištní potok směřující na západ. Na katastru Horního Údolí pod horou Orlík pramení Černá Opava, která obtéká Zámecký vrch s hradem Koberštejnem, odvodňuje mj. rejvízské Malé mechové jezero a pokračuje jižně na Vrbno pod Pradědem.

Území města pokrývá z 21 % zemědělská půda (5 % orná půda, 14 % louky a pastviny) a z 71,5 % les.

Zdroj - Wikipedia.org

Zlaté hory - Kudy z Nudy

Okolí Zlatých Hor ukrývá kouzlo panenské přírody, tajemství středověkých štol i čarodějnických procesů. Za dobrodružstvím dávných zlatokopů se vydejte do skanzenu zlatorudných mlýnů, projděte se planinami kolem Rejvízu k Velkému mechovému jezírku anebo si vyšlápněte k rozhledně na Biskupské kupě.

Zlaté Hory: město plné zlata

Zlaté Hory vznikly jako hornická osada na rýžovištích zlata, táhnoucích se podél potoků od Příčné hory až za polskou hranici. Připomenou vám města z filmů o Divokém západu, protože domy podél Zlatého potoka vytvořily náměstí dlouhé téměř 1 km; na město pak dohlíží barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. S historií okolního kraje, s kilometry zavalených starých dolů, kde se téměř tisíc let těžilo zlato a s průběhem čarodějnických procesů vás seznámí zlatohorské muzeum.
 

Skanzen, kde prožijete zlatou horečku

Jako z pohádky zní i název skanzenu, který leží asi 2 km od Zlatých Hor směrem na obec Ondřejovice – Údolí ztracených štol. Najdete tu funkční repliky středověkého zlatorudného mlýnu a stoupy, včetně exteriéru a vnitřního zařízení kompletně postavené podle obrázků v knize G. Agricoly Dvanáctero knih o hornictví a hutnictvíVenkovní expozice s naučnou stezkou jsou volně přístupné po celý rok, prohlídka interiéru s ukázkou provozu trvá asi půl hodiny, dokonce si tu můžete zkusit vyrýžovat zlato.
 

Zlatohorskem od rozhledny až do slatí

Ať se vydáte kterýmkoliv směrem, Zlatohorsko vám učaruje. Biskupská kupa je nejstarší kamenná rozhledna v Jeseníkách, na Zámeckém vrchu nad městem najdete zbytky hradu Edelštejn, o kousek dál leží vyhlídkové skalisko Výří skály a vyhledávané slezské poutní místo s kostelem Panny Marie Pomocné. V okolí najdete také dva lyžařské areályBohemaland a Příčná. U penzionu Rejvíz pak začíná cesta k Velkému mechovému jezírku uprostřed rašelinišť, nejkouzelnějšímu koutku přírody v Jeseníkách.
 
Zdroj - Kudy z Nudy.
 

alt="TOPlist" width="1" height="1" />

 
 

Historickasidla.cz

Historické město na severním úpatí Hrubého Jeseníku tvořeného Zlatohorskou vrchovinou s nejvyšší horou – Příčný vrch (975 m n.m.) 2 km od hranice s Polskem.


Kolonizace Jesenicka byla velmi úzce spjata s výskytem zlata. Jako nositelé kolonizačního úsilí vystupovala dvě biskupství – na severu vratislavské a na jihu olomoucké.

Tyto skutečnosti se plně projevily při osidlování Zlatohorska, které se pro svá bohatá naleziště zlata stalo na dlouhá léta předmětem sporů mezi moravskými a slezskými zeměpány.

Dokladem toho jsou častá střídání vlastníků a držitelů této oblasti, trvající od počátku osidlování až do poloviny 15. století, kdy se území na 3 století stává součástí biskupské země Vratislavské (Vratislav – dnes polská Wroclav). Poté se Zlatohorsko stává součástí rakouského Slezska až do roku 1918, kdy vznikla Československá republika.

Z národnostního hlediska byly Zlaté Hory do roku 1945 městem s německy mluvícím obyvatelstvem s nepatrnou českou menšinou. V současnosti město Zlaté Hory spadá do kraje Olomouckého.

Pro pokračování, klikněte zde.

 

Zdroj - Historickasidla.cz

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Můj profesní web u Reality 11 má tuto adresu.: https://www.reality11.cz/drimal

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2020_okres


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář