Prodej chaty Lipová lázně

  

Cena za nemovitost včetně právního servisu 1.600.000,- Kč.

Popis nemovitosti

Zprostředkují Vám Ve výhradním zastoupení majitele celoročně obývatelnou chatu a vybavenou chatu nacházející se v blízkosti Lázeňského města Jeseník v obci Lipová-lázně.

Dispozice chaty je: Sklep v suterénu, vstupní chodba s šatnou, koupelna se sprchovým koutem wc a umyvadlem, obývací pokoj s krbovými kamny, kuchyně, v podkroví 2 pokoje a terasa. Užitna plocha činí 70 m².

Voda z obecního vodovodu, odpady svedené do septiku. Ohřev teplé vody v elektrickém průtokovém ohřívači, Elektřina 230 V.

Kuchyňská linka včetně spotřebičů je dělaná na míru. Vytápění řešeno v krbových kamnech.

V blízkosti Priessnitzovy léčebné lázně je ideálním místem na rekreaci, výchozí místo na turistické trase směr Šerák. Lyžařské centra Ostružná, Ramzová, Petříkov vzdáleny 11 kilometrů.

U chaty venkovní posezení, sklad na nářadí a udírna. Příjezdová cesta, opatřená závorou, prostorná louka, kolem které jsou vzrostlé listnaté stromy. Krásné, klidné a romantické místo s báječným výhledem do okolní krajiny. 

 

Cena za nemovitost včetně právního servisu 1.600.000,- Kč.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

Videoprohlídka

Fotogalerie

Lipová-lázně, Wikipedia

Obec Lipová-lázně sousedí na severu s obcemi Česká Ves, Vápenná a Skorošice, na jihozápadě s obcí Ostružná, na jihovýchodě s obcí Bělá pod Pradědem a na východě s městem Jeseník. Je vzdálena 4 km západně od okresního města Jeseník a 41 km severně od krajského města Olomouc.

Geomorfologicky patří Lipová-lázně k provincii Česká vysočina, subprovincii krkonošsko-jesenické , oblasti jesenické , na rozhraní geomorfologického celku Rychlebské hory (podcelky Hornolipovská hornatina a Sokolský hřbet) a geomorfologického celku Hrubý Jeseník (podcelek Keprnická hornatina). Nejvyšším vrcholem v severní části patřící k Rychlebským horám je Smrk (1125 m n. m.), dále též Studený (1042 m n. m.), Klín (983 m n. m.), Kopřivný (823 m n. m.), Smrčník (799 m n. m.), Strážný (728 m n. m.), na jižní, hrubojesenické straně je to Šerák (1351 m n. m.), dále např. Mračná hora (1272 m n. m.), Obří skály (1082 m n. m.).

Území Lipové-lázní patří do povodí Odry, resp. Kladské Nisy. Hlavním tokem je na východ tekoucí potok Staříč pramenící pod horou Smrk, který přijímá řadu menších toků, zejména zleva Ramzovský potok s Vražedným potokem.

Území obce pokrývá z necelých 18 % zemědělská půda (3 % orná půda, 13,5 % louky a pastviny) a z 75,5 % les.

Zdroj - Wikipedia

 

Kudy z nudy - Lipová-lázně

Lipová-lázně

Obec na rozhraní Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor v údolí potoka Staříč znají všichni, kteří jezdí přes Ramzovské sedlo do Jeseníku. Známé jsou klimatické lázně Dolní Lipová, fandy železnic přitahuje horská trať Slezský Semmering a malé železniční muzeum na nádraží v Horní Lipové.

Lipová-lázně a Johann Schroth

Život obce se točí kolem lázní Dolní Lipová. Osudy jejich zakladatele, přírodního léčitele Johanna Schrotha (1798–1856), mapuje muzeum s expozicí věnovanou lázeňství a historii obce, ve stejné budově sídlí informační centrum. Památky reprezentuje klasicistní kostel sv. Václavabudova Rychty neboli bývalého fojtství v Dolní Lipové a několik pomníků. Z roku 2014 pochází pravoslavný kostelík s památníkem válečným zajatcům, první pravoslavný chrám na území Slezska.
 

Horská železnice Slezský Semmering

Lipovou-lázněmi vede železniční trať z Šumperku do Krnova. Část z Hanušovic do Jeseníku, nazývaná Slezský Semmering, nabízí zejména mezi stanicemi Branná a Lipová-lázně úchvatné výhledy na Obří skály na úbočí Šeráku či hřebeny Jeseníků a Rychlebských hor. Nejvyšším bodem trati je Ramzová, se 760 metry nadmořské výšky nejvýše položená rychlíková stanice v Česku. Na nádraží v Horní Lipové můžete navštívit malé železniční muzeum, věnované historii Slezského Semmeringu.
 

Z lázní do lázní přes Lesní bar a jeskyně

Zejména okolí obce je od brzkého jara do pozdního podzimu oblíbeným cílem pěších i cyklistických výletů, v zimě lyžařům slouží lyžařské areály Miroslav a Lázeňský vrch, v Horní Lipové pak vlek u Penzionu Kovárna. Raritou je nonstop otevřená hospůdka zvaná Lesní bar na úbočí nejvyšší hory Rychlebských hor Smrku, kde se každý obslouží sám a útratu pak hodí do kasičky. Po svazích nad obcí vede naučná stezka Johanna Schrotha, na kterou kousek od jeskyní Na Pomezí navazuje naučná stezka Schroth-Priessnitz, vedoucí až do lázní Jeseník.
 
Zdroj - Kudy z nudy

Průvodce realitami

vlastimil_drimal

Vlastimil Dřímal;
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz
FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

V realitách jsem od roku 2013. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Příklad úspěšného prodeje najdete zde.: http://www.fotojim.com/bidli/2018/ruda_nov/

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Mé osobní profesní stránky najdete pod tímto odkazem.: https://vlastimildrimal.cz

Můj profesní web u Reality 11 má tuto adresu.: https://www.reality11.cz/drimal

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Rád se s vámi potkám při prohlídce této nemovitosti a nebo u kávy.

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Kontaktní formulář