Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej chaty Na Muně Mikulovice

Popis nemovitosti

Nabízíme ke koupi nemovitost určenou k přestavbě na chatu. Bývalý muniční sklad ve zrušeném vojenském prostoru Na Muně v Mikulovicích okres Jeseník.

Přístupové cesty jsou v majetku obce a jsou celoročně udržovány. Velikost nemovitosti 231 m² a dvoje samostatná vstupní vrata nabízejí vybudování dvou samostatných jednotek.

Území je vhodné k zástavbě vhodné k rekreaci. Jedná se o stavební pozemek, a okolní pozemek je Lesů České Republiky s těmito je přístup k chatě vyřešen.

Elektřina je v dosahu cca 20 metrů od chaty, vodu a odpady je potřeba vybudovat.

V okolí je již několik přebudovaných skladů na chaty a restauraci.

Po celém areálu jsou vedeny asfaltové komunikace. Nabízená nemovitost umožní novému majiteli mnoho způsobů přebudování a budoucího využití chaty uprostřed překrásných lesů podhůří Jeseníků a Rychlebských hor.

Do Lázeňského města Jeseník 12 km. Zlaté Hory 12 km a od krajského města Olomouc 79 km.

Cena za nemovitost včetně právního servisu 1.200.000,- Kč. K jednání.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

Videoprohlídka

Fotogalerie

Muna (Mikulovice)

V roce 1938 po obsazení československého pohraničí Třetí říší bylo rozhodnuto o vybudování vojenského muničního skladu a továrny v lese mezi obcí Mikulovice a osadou Salisov. První fázi výstavby Heeres-Munitionsanstalt Niklasdorf, jak byla Muna německy pojmenována, zajistili místní (nuceně nasazení) obyvatelé, posléze byli v areálu internováni britští a od roku 1941 pak především sovětští váleční zajatci.[1] Do areálu byla přivedena cca 3 km dlouhá železniční vlečka z nedaleké stanice v Ondřejovicích na trati Mikulovice - Zlaté Hory, končící za nádražím s dlouhou nákladovou rampou kolejovou smyčkou o poloměru 200 m, na které se mohly celé vlaky otáčet. V průběhu války došlo v zajateckém táboře k několika epidemiím mj. skvrnitého tyfu.[2] Od roku 1945 byl areál po osvobození Rudou armádou používán pro shromažďování odsouvaných sudetských Němců před jejich transportem do Německa, kterých Munou prošlo až 52000.[3]

Zdroj - Wikipedia

Vojensko.cz

Rozsáhlý areál (přes 200 ha) muničního skladu a muniční továrny Muna (Salisov) se nachází asi kilometr jižně od obce Mikulovice. V areálu muničního skladu byl dislokovaný VÚ 8189 - Mikulovice, který zanikl v roce 2005.

Pokračování - Vojensko.cz

Správným směrem

Muniční továrna, skladiště a později rovněž zajatecký tábor Muna byl vybudován po roce 1938 v důsledku obsazení československého pohraničí Třetí říší.

Areál se nachází v lese mezi obcí Mikulovice a místní částí Salisov města Zlaté Hory. V průběhu let se velikost, účel i činnosti v areálu výrazně měnily - první fázi výstavby Heeres-Munitionsanstalt Niklasdorf zajistili místní (nuceně nasazení) obyvatelé, zaměstnanci muniční továrny se stali ponejprv britští váleční zajatci.

Po útoku Německa na Sovětský svaz byli však vystříáni zajatci sovětskými, kteří zde za neskonale horších podmínek působili až do konce války.

Pokračování - Správným směrem.

Turistika

Od roku 2010 je volně přístupná dříve utajená oblast MUNA. Je to oblast téměř stejně tajemná jako ta oblast 51 u Rosswellu v Novém Mexiku.

Vždyť v rámci utajení ji neobjevíme např. na vojenské mapě z r. 1987, takže ani sami vojáci (přestože tam byl vojenský útvar o ni nevěděli!).

A cože tedy ta tajemná oblast je zač. V lese mezi Mikulovicemi a Salisovem se rozkládal rozsáhlý objekt muničního skladu, od toho odvozený název MUNA.

Původně zdejší lesy patřily vratislavskému biskupství, ovšem po obsazení pohraničí Německem se začala oblast měnit. Wehrmacht si vybral poměrně odlehlý les k výstavbě muničního skladu.

Ze železniční zastávky v Ondřejovicích byla zřízena vlečka práce na stavbě se naplno rozjely v r. 1940. Areál byl pojmenován „Heeres-Munitionsanstalt Niklasdorf", areál budovali nejdřív totálně nasazení Čaši a Poláci a později i zajatci z tábora v Lambinowicích u Opole.

Vznikla tak řada nízkých baráků s uskladněnou municí a dílnou ke kompletaci nábojů.

Pokračování - Turistika.

Armyweb

Obklopen kopci leží v srdci slezských hor objekt s někdejším označením MUNA. Stojíme na státní silnici spojující dřívější okresní město Jeseník se Zlatými Horami na nynější česko-polské hranici. Po pár kilometrech za Jeseníkem leží ves Mikulovice, zde odbočujeme. Severním směrem se od vsi vine neširoká asfaltovaná silnice směrem k horským hřebenům. Hlavně ke kopci, který se ještě před nedávnem jmenoval Buchberg. Pod ním leží les zvaný Bukovec (Buchenwald).

Po pár metrech opouští silnice vesnici a vede mezi polmi, na kterých tu roste řepka, tu oves. Anebo v zimě nic. Netrvá dlouho a jedete-li autem, přes čelní sklo uvidíte dnes již značně omšelý plot s ostnatým drátem. Jdete-li pěšky, uvidíte jej vlastně také. Ale za delší dobu. Po čase dojdete k vojenské vrátnici. Nalevo vidíte klasické přízemní kasárenské objekty, před sebou pozůstatky něčeho, kde ještě asi nedávno byla zavěšena křídla brány. Ano, správně. Jsme na hranici někdejšího vojenského útvaru, který za tu dobu, co tam stojí, mnohokráte změnil majitele.

Pokračpvání - Armyweb.

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2020_okres


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář