Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej domu Klášterec nad Orlicí

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji rodinný dům o užitné ploše 280 stojící na rovinatém pozemku o rozloze 1 183

Náklady na provoz domu jsou 3.000.- Kč elektřina měsíčně a otop 30 b uhlí a 10 b dřeva za rok, voda z vlastní studny, Odpady do septiku, Dům je není podsklepen.

Dispozičně 1 NP 2+kk 2 NP 2+kk. Z půdy se dají vytvořit další bytové jednotky, topení je zde přivedeno.

Vytápění kotlem na tuhá paliva s rozvodem v mědi do radiátorů, v 2 NP krbová kamna, teplá voda s elektrického průtokového ohřívače.

V roce 2013 výměna dveří a oken za 7 dmi komorový systém s izolačními trojskly. 1 NP odvětrávací systém iglů. V chodbách a koupelně keramická dlažba, v pokojích plovoucí podlaha.

Dům si pro sebe a svou rodinu postavit akademický architekt Jan Lyer, který projektoval i sluneční hodiny na Kostele. Dále historicky v Klášterci nad Orlicí působili velmi významné osobnosti. Například: František Chaloupka - Římsko-katolický kněz (navštěvoval jej Alois Jirásek), Antonín Kafka, T.G. Masaryk zde v obci trávil dovolenou.

V obci se nachází obchod, pošta, restaurace, zastávka autobusu sportoviště, základní i mateřská škola.

V okolí cyklostezky, turistika, lyžařské areály Dolní Morava, Čenkovice, Červená Voda,, aquapark Žamberk, koupaliště Jablonné nad Orlicí a Letohrad. V bezprostřední blízkosti obce, směrem po proudu řeky Divoké Orlice, se nalézá vodní nádrž Pastviny.

Cena za nemovitosti včetně právního servisu 2.700.000,- Kč. K jednání.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

PRODÁN.

 

Videoprohlídka

3D scan

Wikipedie

Klášterec nad Orlicí (německy Klösterle an der Adler) je obec v okrese Ústí nad Orlicí, v Orlických horách při řece Divoké Orlici, asi 8 km severovýchodně od města Žamberk. Žije zde 902[1] obyvatel. V bezprostřední blízkosti obce, směrem po proudu řeky Divoké Orlice, se nalézá vodní nádrž Pastviny, známá jako vyhledávaná rekreační oblast.

První písemná zmínka o obci původním jménem Orlitz (Orlík) a Orlička, pochází z roku 1279 a je zaznamenána ve veřejné listině, bule papeže Bonifáce VIII. ze dne 15. prosince 1295. Jiná zmínka je z „Formuláře“ Tobiáše z Bechyně, ve které chválí úmysl postaviti zde v této krajině klášter. Datování těchto listin je mezi roky 1279 až 1290. Z toho je patrno, že Orlitz vznikla asi před rokem 1280.

Zdroj - Wikipedia.org

Místopisy

Základní informace
Kraj: Pardubický
Okres: Ústí nad Orlicí
Správní obvod: Žamberk
GPS souřadnice: 50.111605N, 16.554489E
Nadmořská výška: 580 m n. m.
První pís. zmínka: rok 1279 (743 let)
Katastrální výměra: 1 750 ha
Počet obyvatel: 891
PSČ: 561 82
Adresa URL: www.klasterecnadorlici.cz

Zdroj - Místopisy

regiony rozhlas

První zmínka o Klášterci nad Orlicí, tehdy osadě Orlitz, Orlík, je zaznamenána ve veřejné listině papeže Bonifáce VIII. z roku 1295, která zmiňuje klášter a kostel. Klášter založil ve 13. století mnišský řád cyriaků, který do Čech uvedl Přemysl Otakar II. Poskytoval útulek pocestným, kteří tehdy procházeli kupeckou stezkou z východních Čech do Polska. Základy kláštera objevili archeologové před šedesáti lety v areálu kostela Nejsvětější Trojice.

Jednolodní gotický kostel si v podstatě zachoval svoji podobu z roku 1452. Tehdy byl po husitských válkách znovu obnovený. V letech 1955 až 1961, kdy se kostel opravoval, restaurátoři odhalili zajímavé malby na jižní fasádě. Šlo o dvě přibližně půl metru vysoké červeně namalované postavy. Interpretace jsou různé.

Pokračování - regiony.rozhlas.cz

Na výlet

Kam na výlet v Klášterci nad Orlicí a okolí

https://www.navylet.cz/cs/atrakce/klasterec-nad-orlici

Živé obce

Historie obce Klášterec nad Orlicí

Je tomu dávno. Již někdy před rokem 1280 stávala po obou stranách řeky roztroušená nízká roubená stavení různých velikostí. Krajina pokryta hustými lesy, a to od Chocně a Kostelce až ku Kladským horám. Držitelé tohoto zboží se střídali. Od Jana Kojala z Hněvína, který před svou smrtí v roce 1227 rozdal testamentem všechny své statky příbuzným a klášterům s tím, aby jich začali mýtiti a okopáváním vzdělávati.

Do té doby neozývá se z těchto krajin jediný las života. Celý tento nejvýchodnější cíp Čech tvořil župu neznámého jména. Držiteli byli Slavníkovci. Dějepisec Kosmas určuje její velikost na dvě pětiny Čech. Po vyhubení Slavníkovců to byli Vršovci, které stihl stejný osud. Po nich Hrabišovci, potom, potom páni ze Švábenic a prodejem dostala se tato župa Otakaru II. Přemysl Otakar II. dal v těchto místech mýtiti lesy a na příhodných místech zakládati osady a hrady stavěti. Pak v roce 1361 nastupuje rod Žampachů se znakem lovecké trubky. V roce 1575 prodáno toto zboží včetně Klášterce s připojenými osadami Mikuláši z Bubna, držiteli panství Litického (Žambereckého), v kterémžto rodě zůstalo až do roku 1809, to je 234 let.

V témže roce toto panství odkupuje Veriant, hrabě Windischgrätz a prodal je v roce 1815 Johanu Parischovi, rodem Irčanu, který postavil v roce 1820 v Klášterci – Čiháku lovčí zámeček, v italském slohu. Byl to vlastník zámku Žamberk. 

První zmínka o Klášterci, původním jménem Orlitz (Orlík) a Orlička, je zaznamenán ve veřejné listině, bulli papeže Boifáce VIII. ze dne 15. prosince 1295. Jiná zmínka je z "Formuláře" Tobiáše z Bechyně, ve které chválí úmysl postaviti zde v této krajině klášter. Datování těchto listin je mezi roky 1279 až 1290. Z toho je patrno, že Orlitz vznikla asi před rokem 1280.

Pokračování - Živé obce.

 

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF