Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej domu na dobré adrese.

 Horní Město u Rýmařova.

 

INP 4+1, IINP 2+kk pozemek 357 m².

Popis nemovitosti

Hledáte hezké bydlení?

Měl bych pro vás hezký dům.

Nacházející se v Horním Městě u Rýmařova.

Dům je ze započatou rekonstrukcí, což je pro vás ohromná výhoda si tento dům udělat podle svých představ.

Dům je dispozičně INP 4+1, IINP 2+kk s prostornou půdou de si můžete vytvořit prostorný podkrovní pokoj nebo ateliér či pracovnu. Dům stojí na rovinatém pozemku 357 .

V IINP jsou kompletně nové rozvody elektřiny, topení, vody a odpady. V INP elektřina z části původní hliník a nově měď cca., 50/50.

V roce 2022 na domě zhotovená nová střecha. Topení v kotli na tuhá paliva s rozvodem do radiátorů, kotel se nachází ve slepení. Voda z obecního vodovodního řádu. Přípojka plynu u domu. Elektřina je odpojená.

V docházkové vzdálenosti základní a mateřská škola, pošta, potraviny, obecní úřad, lékař, restaurace, zastávka autobusu.

Obec Horní Město se nachází ve Stříbrných Horách v okrese Bruntál, jihozápadně od Rýmařova.

Do krajského města Olomouc je to 44 km.

Cena za nemovitost včetně právního servisu 1.100.000,- Kč. K jednání.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

PRODÁN

 

Videoprohlídka

3D scan

Horní Město

O obci

Obec Horní Město se rozkládá na 3 162ha a je nejvýše položenou obcí Rýmařovska v nadmořské výšce 675m.

K 30.11.2019 měla 839 obyvatel z toho v Horním Městě 601 obyvatel, v Dobřečově 48 obyvatel, v Rešově 31 obyvatel, ve Skalách 109 obyvatel a ve Stříbrných Horách 50 obyvatel.

K obci Horní Město patří 4 místní části - Skály, Stříbrné Hory, Rešov a Dobřečov.

Zdroj - Horní Město

 

Stříbrné Hory

Stříbrné Hory (do roku 1949 Najfunk,[3] dříve také Neufunk; německy Neufang) je malá vesnice u Rýmařova, část obce Horní Město v okrese Bruntál. Nachází se asi 2,5 km na severovýchod od Horního Města.

Stříbrné Hory je také název katastrálního území o rozloze 5,72 km2.[4]

Zdroj - Wikepedie.org

 

Horní Město

Město vzniklo ke konci 16. století pod jménem Bergstadt, jehož překladem vzniklo české Horní město. První část názvu znamenala "důl" a odkazovala na zdejší hornickou činnost. Název se v němčině uváděl jako Bergstadt Hangenstein podle osady, u níž město vzniklo. Do češtiny bylo německé jméno přejato nejprve jako Bergštát.[4]

Zdroj - Wikipedie.org

 

 

Místopisy

Základní informace
Kraj: Moravskoslezský
Okres: Bruntál
Správní obvod: Rýmařov
GPS souřadnice: 49.908449N, 17.211115E
Nadmořská výška: 675 m n. m.
První pís. zmínka: rok 1398 (625 let)
Katastrální výměra: 3 162 ha
Počet obyvatel: 822
PSČ: 793 44
Adresa URL: www.hornimesto.cz

Zdroj - Místopisy

 

Tipy na výlet v obci Horní Město a okolí

Horní Město je obec ležící v okrese Bruntál, jihozápadně od Rýmařova. K obci patří 4 místní části – Dobřečov, Rešov, Skály u Rýmařova a Stříbrné Hory. Trvalé bydliště má v obci 822 obyvatel. 

Více informací o obci na MÍSTOPISY.cz.
Zde najdete přehledně: výlety Horní Město nebo výlety Jeseníky.
Vyberte si, co Vás v okolí obce Horní Město v Jeseníkách zajímá.

Zdroj - tipy na výlet.

 

Tipy co podniknout Horní Město a okolí

Plánujte výpravu a cestou navštívíte obec Horní Město a okolí? Hledáte informace co navštívit a co zde dělat?

V okolí lokality Horní Město se vyskytuje mnoho působivých míst kam se vydat na výlet. Horní Město leží v turistické destinaci Střední Morava a Jeseníky. Zpracovali jsme pro turisty přehled aktivit, výletních cílů v obci Horní Město. Zajímá Vás co v obci Horní Město a blízkém okolí uvidíte, kam se vydat na výlet a na prohlídku?

Z našich tipů kam na výlet namátkou představujeme: Prohlídka dolů Horní Město. A víte, že obec spadá územně pod Moravskoslezský kraj?

Zdroj - Region Tourist.

 

Hornoměstské podzemí

Horní Město je nejvýše položená obec Rýmařovska a zároveň centrum někdejšího dolování vzácných kovů v celé oblasti. Dodnes zde najdeme mnoho pozoruhodných památek a za vidění bezesporu stojí i krásná krajina v okolí.

Na území obce se dříve nacházely doly na stříbro. Již v r. 1398 se zde rozkládala osada Hankštejn. Město bylo založeno jako svobodné královské horní město v r. 1580 za císaře Rudolfa II. Svědčí o tom nápis vyrytý na hřbitovním kříži v Horním Městě.

Nejstarší doklady o dolování jsou zde od r. 1402. Právě v době Ederů dolování rozkvétalo, proto císař udělil zdejším pánům určité výhody a nový důlní řád. Nová ložiska byla objevena na sever od Skal – Hankštejn – to jsou nynější Stříbrné Hory, tehdy Najfung. Kolem r. 1542 se usadilo nad Skalami 6 hornických rodin, postavilo si zde své domy a právě těmto horníkům byl udělen nový hornický řád a těchto 6 domů bylo později v r. 1580, za Rudolfa II. povýšeno na svobodné císařské horní město s názvem Bergstadt – Hangstein. Časem zůstal jen název Bergstadt – to je Horní Město. Tím byl dán začátek vzniku Horního Města, které se začalo rozrůstat díky císařským výsadám.

Původní vesnice Hankštejn začala upadat, lidé se začali věnovat zemědělství. Horní Město převzalo hornickou tradici. Dolování bylo provázeno střídavým štěstím až do poloviny minulého století. Zlaté žíly byly už vybrány a zůstaly jen barevné kovy. V r. 1955 se znovu projevil zájem o obnovu dolování a prováděl se zde průzkum až do r. 1965, poté přešlo ložisko k těžbě. Brzy se však ukázalo, že těžba je ekonomicky nevýhodná, a tak byl poslední vozík vytěžen k 30.9. 1970.

Zdroj - hornimestopodzemi.cz

 

Soupis památek

Horní Město (Bergstadt)

Připojené obce: Dobřečov, Rešov, Skály, Stříbrné Hory

Kostel sv.Máří Magdaleny 2)

Pozdně renesanční, pův.protestantský, 1611-12, 1659 upravený, 1741 doplněna kaple sv.Anny. je renesanční stavbou severského typu z let 1611-1612, rozšířený v letech 1659-1660 a později upravován. V roce 1741 byla přistavěna kaple sv. Anny, vyzdobená obrazy J. K. Handkeho a J. Zinka z roku 1766. V interiéru kostela jsou fresky z roku 1746 (I. Oderlitský). Na klenbě kaple sv. Anny přiléhající k farnímu kostelu sv. Máří Magdalény v Horním Městě u Rýmařova byla v letech 2000-2001 restaurována dlouhodobým zatékáním poškozená nástěnná malba Ignáce Oderlického. Původní zářivou barevnost fresky zastíraly laické přemalby z 19. a počátku 20. století završené souvislou pitoreskní výmalbou J. Wagnera z roku 1928.

Restaurátorské práce provedla Romana Balcarová a Yvona Ďuranová pod odborným dohledem Státního památkového ústavu v Ostravě.

Zdroj - Soupis památek.

 

Zážitky do hodiny – Horní Město a okolí

Podívejte se, jaké tipy na výlety se nachází do hodiny od místa Horní Město.

Vzdálenosti jsou počítány vzdušnou čarou, můžete si vybrat variantu pěšky nebo autem.

Stačí jen hodina volného času a objevíte spousty zajímavých míst!


Zdroj - Kudy z Nudy.cz

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF