Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej dvou domů v obci Mladkov

první dům 110 m², I NP 90 m², II NP 80

druhý zahradní dům 120 m² 

oba samostatně stojící na pozemku 484 m²

Popis nemovitosti

Hledáte dům podle svých představ a ihned k bydlení který není zatížen žádnými závazky? Dva domy které se prodávají v obci Mladkov okres Ústí nad Orlicí.

První samostatně stojící dům je o velikosti dům 110 m², dispozičně I NP 3+1 užitné ploše 90 m². V II NP se nachází prostorné 2+0 o užitné ploše 80 m².

Vytápění domu je řešeno novým kotlem na pevná paliva Dakon 4 třída rok instalace 2019 s rozvodem v mědi do radiátorů, nacházející se ve sklepních prostorech domu, nebo lze využít k vytápění elektro kotel nacházející se v I NP domu. V Obývacím pokoji je možno si zatopit v krbových kamnech.

Voda z obecního vodovodního řádu. Odpady svedeny do obecní kanalizace. Ohřev teplé vody buď přes kotel na tuhá paliva nebo přes elektro kotel, případně pokud se netopí tak se ohřívá v závěsném průtokovém ohřívači.

Nové komíny v listopadu 2019.

Elektřina v mědi 230 V i 400V.

V roce 2019 udělaná tepelná izolace krovů, nové vylití podlah betonem v I NP a položení keramických podlah. V roce 2019 roce nová koupelna, nová elektřina, nové odpady a napojení na obecní kanalizaci. Okna za nové plastové vyměněny v roce 2019. Nové komíny, nová kuchyňská linka v roce 2020.

Nová fasáda domu lepidlo a perlinka v roce 2020.

Plyn zde není.

II NP dispozičně 2+0 o užitné ploše 80po celkové rekonstrukci v listopadu 2019, položeny nové dřevěné podlahy, obklady stěn OSB deskami, nové samostatné wc.

Druhý samostatně stojící zahradní dům o užitné ploše 120 m² v současnosti slouží jako sklad paliva a k odkládání věcí z domácnosti, zahradní dům je celý podsklepen, vchod do sklepa tohoto domu je na pozemku u domu.

Po úpravě zahradního domu lze v tomto začít bydlet případně pronajímat a mít tak hezký finanční výnos z této samostatně stojící nemovitosti.

Oba domy stojí na pozemku o velikosti 484 m².

Do Králik 10 km, Jablonné nad Orlicí 9 km, Klášterec nad Orlicí 8 km, vodní nádrž Pastviny 6 km.

V Mladkově najdete zastávku autobusu, zastávku ČD, poštu, školu, zdravotnické zařízení, obchody, lékárna, sportoviště.

Mladkov se nachází nedaleko Polských hranic. Je to turisty vyhledávaná oblast jak v létě tak v zimě. V blízkosti naleznete Ski areál Dolní Morava se svými atrakcemi a sjezdovkami, Ski areál Buková hora, Přírodní park Suchý vrch, Skipark Mladkov a Buková hora, přehrada Pastviny. Kdo má rád letní i zimní sporty a turistiku, tuto oblast budete mít rádi.

Náklady na provoz nemovitosti měsíčně při dvou lidech, elektřina 1.000,- Kč, voda 100,- Kč.

Nabízená cena za tuto nemovitost, včetně právního servisu, je 3.400.000,- Kč.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

PRODÁN.

 

 

 

 

Videoprohlídka

3D scan

Mladkov - Wikipedia.org

Mladkov (německy Wichstadtl) je městys nacházející se v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji, nedaleko polských hranic, 14 km východně od Žamberka. Žije zde 535[1] obyvatel. Prochází jím silnice II/312 spojující města Žamberk a Králíky. Součástí obce jsou i vesnice DolanyPetrovičky a Vlčkovice. Prochází tudy železniční trať Letohrad – Lichkov, v Mladkově je umístěna zastávka.

První němečtí zemědělci do oblasti pravděpodobně přišli již za Přemysla Otakara II., který v župě, kterou koupil od pánů ze Švabenic, nechal mýtit rozsáhlé pomezní hvozdy bez komunikací a na příhodných místech nechal založit osady a stavět hrady. Obec Mladkov je připomínána poprvé v roce 1350 v souvislosti s dosazením faráře do farního kostela. Z této doby pochází také listina Karla IV., která dokládá existenci celnice, které ve středověku vznikaly tam, kde komunikace opouštěly osídlený kraj a vstupovaly do pomezních hvozdů.

Památkou na celnici je i jméno místní části obce Celné. Starší názvy obce Mladkov zní: lat. Wichstadium, něm. Wichstadtl, pův. WyskenstadtWitkenstadt, také MlatkowDurchwusch-StadtlWuchstadtl.

Zdroj - Wikipeia.org

 

Mladkov.cz

Mladkovská vrchovina, ve které městys Mladkov leží, je nejníže položenou a nejmenší částí Orlických hor s nejvyššími vrcholy pouze okolo 700 m.n.m. (Adam - 765 m.n.m., Studený - 721 m.n.m., Vysoký kámen - 843 m.n.m.) Návštěvníky přitahují zejména významné geomorfologické jevy - průlom toku Divoké Orlice (u Klášterce nad Orlicí ) a Tiché Orlice (u Mladkova) hřbetem Orlických hor a vytvořená údolí kaňonovitého charakteru - Zemská brána a Studenecké skály - rulové skály vzniklé mrazovým zvětráváním.

Územím prochází nejvýznačnější turistická magistrála Orlických hor - Jiráskova horská cesta ve směru od Zemské brány přes chatu na Adamu, Mladkov, Vysoký kámen a pokračuje na Suchý vrch. V roce 1978 zřídila ochrana přírody naučnou stezku Zemská brána, z Mladkova na Suchý vrch přes dělostřeleckou tvrz Bouda vede naučná stezka Betonová hranice.

Zdroj - Mladkov.

 

Mladkov - Goat.cz

Mladkovské skály jsou ideálním jednodenním počinem. Jsou složené z ruly a dosahují výšky asi 15 m. Najdete tu cesty obtížností převážně 4-5, ale najdou se i 6 a 8.

Skály jsou vzorně zajištěné a popsané. Kromě nových borháků je nad téměř každou cestou k nalezení dvojitý řetěz s mailonkami (napevno zašroubovanými karabinami). Lano se z nich dá ideálně hodit dolů a posléze lézt s horním jištěním 'na rybu'. Každá cesta je dole popsaná názvem, šipečkou a obtížností, takže žádného papírového průvodce nepotřebujete. Autorům tohle všechno k jejich věčné slávě připsáno budiž. Pokud by všechny skály byly v takovémto stavu, není důvod od života očekávat víc.

Pod skalami je pramen, nějaké ohniště by se tu dalo vystopovat taktéž.

Pokračování - Goat.cz

 

ČESKÝ HOROLEZECKÝ SVAZ

Lezecká oblast Mladkov zahrnuje celkem 3 skalní útvary:

1 - Mariánskou skálu, a dva menší boulderové terény (2 - Prasečí očka, 3 - Elementálové), které jsou východně od Mariánské skály. Jedná se o rulová skaliska v údolním svahu Tiché Orlice na okraji obce Mladkov. Mariánská skála je cca 12m vysoká, s více než 20 cestami o střední až velmi těžké obtížnosti. 

Zdroj - ČHS

 

Základní škola a Mateřská škola Mladkov

Ve staré kronice je zmínka o škole v r. 1835, kdy má 145 žáků, je povolena 2. třída a školní pomocník. V r. 1873 chodí do mladkovské školy 220 žáků, učí se ve třech třídách.

V r. 1892 zde učí 2 podučitelé, farář a učitelka ručních prací. Řídícím učitelem je Julius Pausewang, který tu působí až do odchodu na odpočinek v r. 1920.
V roce 1889 – 90 je postavena nová školní budova se třemi učebnami, kabinetem a bytem pro ředitele. Po1. světové válce v r. 1919 je v jedné učebně německé školy zřízena česká škola s 20 žáky. Mnozí z žáků neumí ani česky. Prvním učitelem byl Antonín Košťál. Proti zřízení české školy německé obyvatelstvo protestuje, proto výuka začíná až v listopadu. Později jsou však vztahy ve škole vcelku dobré.

V německé škole jsou ve 20. až 30. letech dvě třídy s celkovým počtem 70 – 80 žáků. Českou školu od r. 1927 učí K. Morávek. Navštěvuje ji 13 žáků. Ve 30. letech se uvažuje o postavení nové české školy, k tomu byl u hřbitova zakoupen pozemek, ale ke stavbě pro válečné události nedošlo. Protože se ve válce české rodiny většinou odstěhovaly, česká škola zanikla.

Od 1. 11. 1940 byla zřízena Zemská škola domácího hospodaření pro děvčata i z okolních obcí. V r. 1942 se ve škole zavádí místo kurentu normální písmo.

Do konce války se učí pouze v jednotřídce. Ve školním roce 1945 – 46 je škola smíšená, dvoutřídní. Řídícím učitelem je Josef Hrabáček, učitel Antonín Kolda, později Karel Špetla.

Je zřízena lidová škola zemědělská a mateřská školka. Od školního roku 1957 – 58 přibylo dětí, je tu trojtřídka.

1965 – 66 probíhá přístavba školy – je vybudována ložnice pro MŠ  a sborovna školy.

1967 – 68 je zde pouze dvojtřídka.

1974 je přistavěna kolna a zavedeno ústřední vytápění. Novým ředitelem je Zdeněk Straka z Vlčkovic, kde byla škola zrušena a děti dojíždějí do Mladkova.

Od r. 1975 – 76 jsou zde pouze 4 ročníky, 5. ročník dojíždí do ZŠ Králíky.

V r. 1977 – 78 byla v budově čp. 133 zřízena školní družina.

V r. 1978 – 79 došlo ke sloučení škol Mladkov a Lichkov. V Mladkově se učí žáci 1. a 2. postupného ročníku, v Lichkově žáci 3., 4., a 5. ročníku.

Na konci roku 1989 odchází do důchodu Zdeněk Straka a nastupuje nová ředitelka Olga Karásková ze Žamberka.

Ve škole se provádějí nákladné adaptace – opravuje se rozvod vody, elektřiny, střecha. Družina se přestěhovala do školy. V dalším roce pokračují opravy ve škole: kotelna, jídelna, dlažby na chodbách, obklady na sociálních zařízeních, nátěry. V dalších letech se dělá nová fasáda. Opravují se okna, staví nový komín. Ve třídách se opravují podlahy, je vybudováno zázemí pro kuchyň, upravena nová šatna pro žáky.

V roce 2000 odchází do důchodu ředitelka Olga Karásková, na její místo přichází Soňa Michaličková z Králík.

Od 1. 1. 2003 škola vstupuje do právní subjektivity, jejími součástmi se stávají základní škola, školní družina, mateřská škola a školní jídelna.

Od šk. r. 2006 – 07 Obec Lichkov vypovídá jednostranně smlouvu Obci Mladkov a otevírá 1. a 2. ročník v Lichkově.

Zdroj - Zš a MŠ Mladkov.

 

 

České Hory

Mladkov leží v nejzápadnější části turistické oblasti Králický Sněžník. Obec je velmi oblíbená jako příjemné a osvěžující letovisko. Díky své chráněné poloze, příznivému podnebí a radioaktivnímu pramenu bývá nazýván "Českým Meranem".

Z hlediska dochovaných hodnot stojí za zmínění domy na západní straně náměstí, četné domovní kamenné portály, kamenná kašna a mariánský sloup na náměstí, klasicistní dům uprostřed východní strany náměstí se zazděným podloubím. Dále pak tradiční roubené a poloroubené domy dochované v Petrovičkách a v jižní části Mladkova.

Krásu Mladkova a okolní přírody můžete poznávat v létě při toulkách po značených trasách pro pěší i cyklisty. Územím prochází nejvýznačnější pěší turistická magistrála Orlických hor – Jiráskova horská cesta, ve směru od Zemské brány přes chatu na Adamu, Mladkov, Vysoký kámen a pokračuje na Suchý vrch. Součástí této stezky je také naučná stezka Betonová hranice, která seznamuje systémem vojenského pohraničního opevnění z let 1936–38 a vede až k dělostřelecké tvrzi Bouda. Návštěvníky také přitahují významné geomorfologické jevy - jako je průlom toku Divoké Orlice (u Klášterce nad Orlicí ) a Tiché Orlice (u Mladkova) hřbetem Orlických hor nebo vytvořená údolí kaňonovitého charakteru - Studenecké skály.

V zimě nabízí lyžařům a snowboardistům výborné podmínky lyžařské areál Mladkov-Petrovičky. Pro běžkaře jsou připraveny běžecké trasy, které vedou na Suchý vrch nebo do místního skiareálu.

Pokračování - České Hory.

 

Tipy na výlet

Zde naleznete tipy na výlety pro okolí obce Mladkov. Tipy na výlet jsou generovány náhodně z bodů zájmů, které obsahují seznam památek, ale také poklidné výlety s dětmi, rodinné výlety či sportovní a turistické zajímavosti pro náročnější.

Podrobné třízení jednotlivých tipů na výlet můžete provést níže (pod fotogalerií) v sekci "V OKOLÍ OBCE MLADKOV SE TAKÉ NACHÁZÍ". Jednotlivé tipy na výlet pro obec Mladkov a její okolí si můžete také zobrazit na podrobné mapě (přiblížením tlačítkem "plus") a výběru zobrazení jednotlivých bodů zájmu - tzn. tipů na výlet.

Zobrazit obec Mladkov na mapě. Kliknutím na logo (štít) bodu zájmu se zobrazí popisek.

Zdroj - Místopisy.cz

 

Kudy z nudy

Zážitky do hodiny – Mladkov a okolí
Podívejte se, jaké tipy na výlety se nachází do hodiny od místa Mladkov. Vzdálenosti jsou počítány vzdušnou čarou, můžete si vybrat variantu pěšky nebo autem. Stačí jen hodina volného času a objevíte spousty zajímavých míst!

Zdroj - https://www.kudyznudy.cz/zazitky-do-hodiny?mesto=580651

 

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres_1


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF