Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Prodej penzion Modrý Zvonek

 

 Zlaté Hory

Popis nemovitosti

Penzion U Modrého Zvonku na nám. Svobody č.p. 88. s kuchyní a restaurací, v létě s předzahrádkou s 24 místy k sezení a 6 stoly, dvěma slunečníky.

Nemovitost prošla před 25 lety celkovou rekonstrukcí v ceně cca přes 10.000.000 Kč.

V restaurací 32 míst k sezení, 9 stolů. Kapacita ubytování 19 osob, 1x jednolůžkový pokoj se soc. zařízením, 5x dvoulůžkový pokoj s možností 1 přistýlky, 1x apartmán manželská postel a 2x přistýlka. V každém pokoji sprcha  nebo vana se sprchou a WC. Dále pak v prvním patře úklidová místnost, ve druhém patře další úklidová místnost a kotelna s plynovými kotly na zemní plyn, v celém objektu rozvedeno ústřední topení. Střecha eternit, půda zateplená, dřevěná euro okna a dveře dělané na zakázku, včetně schodiště, vše ze dřeva, barového pultu a hotelového vchodu a vchodu do restaurace.

Prodáváno i s vybavením restaurace, kuchyně, dvě nerez myčky skla a nádobí, vodní fritézy, lednic a mrazáků, presovače, vybavení pokojů.

Rýny, okapy, chrliče, oplechování štítů střechy vyrobeny z mědi, na fasádě na zakázku vykovaný reklamní štít se světelnou reklamou.

Ceny energií / měsíc, el.e. 2 100,- Kč, plyn 2 660,- Kč, voda 500,- Kč, telefon pevná linka plus wifi v celém objektu i na předzahrádce za 800.- Kč.

Za budovou oplocený pozemek se zámkovou dlažbou, příjezdovou bránou a vstupní brankou, 3/4 domu jsou dva prostorné sklepy s přístupem v přízemním schodištěm, za budovou sklepní výtah s vybetonovanou šachtou, celý sklep betonová dlažba. 230 a 400W v mědi, lapač tuků, připojení na městskou kanalizaci a vodovodní řád města.

Penzion inzeruje na Penziony.cz, Hotel.cz, Booking.com. Kontakty na tyto novému majiteli budou předány. Prodávající pomůže novému majiteli s rozjezdem penzionu.

Penzion se prodává včetně vnitřního vybavení tak jak je na fotkách zachyceno, prodávající vše v penzionu zanechá.
Kalkulace provozu, kolik penzion vydělává bude při prohlídce zájemci předáno.

Před a za penzionem spousta vybudovaných parkovacích míst s městským monitoringem, parkování zdarma, vybudované a oplocené dětské hřiště, zrekonstruované kino, pošta, infocentrum, radnice, obchůdky, muzeum atd., vše v blízkém okolí.

Cena za nemovitost včetně právního servisu 7.500.000,- Kč. K jednání.

Třída G - Mimořádně nehospodárná č. 148/2007 Sb. podle vyhlášky.

PRODÁN.

Videoprohlídka

Wikipedie

Zlaté Hory (1869–1948 Cukmantl,[2] německy Zuckmantel,[3] polsky Złote Góryslezsky Cukmantel, Złote Gůry, latinsky Cucmantel) jsou slezské město ležící na severovýchodě okresu Jeseník při hranicích s Polskem na Zlatém potoce. Žije zde přibližně 3 700[1] obyvatel. Z města vede lokální železniční trať, která se v Mikulovicích napojuje na trať do Jeseníka. Zlaté Hory tvoří přirozené centrum mikroregionu Zlatohorsko. Jde o významné poutní místo a turisticky atraktivní lokalitu.

Původní jméno bylo německé Zuckmantel (v nejstarším písemném dokladu ve znění Cucmantel) - "vyrvi plášť". Jeho funkce byla zprvu nejspíš varovná, upozorňovalo na místo častých přepadů v lesích. V 15.-17. století se město nazývalo též Edelstadt podle blízkého hradu Edelstein. Dnešní české jméno dáno po druhé světové válce podle někdejší místní těžby zlata.[4]

Pokračování - Wikipedia.org

Kudy z Nudy

Okolí Zlatých Hor ukrývá kouzlo panenské přírody, tajemství středověkých štol i čarodějnických procesů.

Za dobrodružstvím dávných zlatokopů se vydejte do skanzenu zlatorudných mlýnů.

Projděte se planinami kolem Rejvízu k Velkému mechovému jezírku anebo si vyšlápněte k rozhledně na Biskupské kupě.

Zlaté Hory vznikly jako hornická osada na rýžovištích zlata, táhnoucích se podél potoků od Příčné hory až za polskou hranici. Připomenou vám města z filmů o Divokém západu, protože domy podél Zlatého potoka vytvořily náměstí dlouhé téměř 1 km; na město pak dohlíží barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. S historií okolního kraje, s kilometry zavalených starých dolů, kde se téměř tisíc let těžilo zlato a s průběhem čarodějnických procesů vás seznámí zlatohorské muzeum.

Pokračování - Kudy z Nudy.

Zlaté Hory

Historie města i jeho okolí je od svých mlhavých počátků spjata se zlatem a hornickou činností. Ta přinášela blahobyt i pády v životě jeho obyvatel. Ale nejen hornictvím zde lidé byli živi. Kromě běžných řemesel to v průběhu posledních tří staletí bylo a dosud je "textiláctví". Tradiční bylo zpracování dřeva a významná byla papírna. Koncem 19. století založila rodina Förstrů firmu na zpracování kamene, která se vypracovala mezi největší podniky svého oboru v bývalém Rakousko - Uhersku. Dále můžeme jmenovat likérku a konzervárnu ovoce, výrobu jízdních kol, dvě cihelny, v Ondřejovicích pak železné hutě s válcovnou plechu a strojírnu. K nejvýznamnějšímu podnikání se ke konci 19. stol. zařadilo lázeňství a služby spojené s turistikou. Schweinburgovo sanatorium bylo vyhledávaným léčebným ústavem a zdejší kraj známým turistickým a poutním místem.

Svým životem a dílem byla s městem spjata řada osobností. Jsou to například sochař B. Kutzer a jeho rodina, malíři F. Templer, E. Brendel, F. Pospíšil, literáti V. Heeger, O. Šuléř, historici J.C.Hoffman, J. Pfitzner, R. Zuber a E. Sauer. Zlaté Hory jsou rodištěm Alžběty Vitzové, matky hudebního skladatele F. Schuberta.

Z významných návštěvníků města bychom uvedli v roce 1766 císaře Josefa II. s doprovodem, roku 1887 se v sanatoriu léčil hudební skladatel Leoš Janáček a v roce 1905 a 1906 spisovatel F. Kafka.

Podívejte se také na přehlednou kroniku města.

Zdroj - oficiální web Zlatých Hor.

Zlatorudné mlýny

Postupně se rozšiřující středověký hornický skanzen na řece Olešnici u Zlatých Hor vám v místě zvaném Údolí ztracených štol nabídne k prohlídce repliku dobových zlatorudných mlýnů ze 14. století, časů největší slávy dobývání zlata ve zdejším kraji.
Zařízení a exponáty jsou plně funkční a jejich provoz vám obsluha předvede. Expozice je ideálním cílem pro rodinné výlety, v místě je vybavení pro odpočinek.

Zdejší exponáty představují historickou úpravu zlaté rudy drcením a mletím. V horním stavení je instalována stoupa na drcení rudy, ve spodním pak mlýn. Úprava drcením a mletím umožňovala, aby se volné zlato, obsažené v rostlé skále, dalo získávat rýžováním podobně, jako zlato z náplavů.

Ve zlatohorských rudách je však většina zlata vázána, a to především na pyrit (kolem 70%). Proto se převážná část gravitačního koncentrátu, získaného touto úpravou, musela dále zpracovávat v hutích.

Pokračování - Jeseniky.net

Zlatohorsko kraj pokladů

Zlaté Hory jsou slezské město ležící na severovýchodě okresu Jeseník při hranicích s Polskem na Zlatém potoce.

Žije zde přibližně 3 800 obyvatel. Z města vede lokální železniční trať, která se v Mikulovicích napojuje na trať do Jeseníka.

Zlaté Hory tvoří přirozené centrum mikroregionu Zlatohorsko.

Počátky osídlování zlatohorska a založení trvalé osady na místě Zlatých Hor (dříve Zuckmantel, Cukmantl) jsou nejasné. Celá tato oblast zahrnuje toky řek Bělé, Olešnice, Zlatého potoka, Opavice a Opavy, které byly zlatonosné.
Dá se proto předpokládat, že toto území mohlo být známo již dříve, než máme první písemné zmínky z počátku 13. století. Někteří historici jsou toho názoru, že zdejší naleziště zlata znali již Keltové (300 let p. n. l.), i když to archeologické nálezy zatím nepotvrzují.

Pokračování - Kraj pokladů.

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres_1


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF