Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Na prodej stavební pozemek Zlaté Hory

Popis nemovitosti

Chcete relaxovat, odpočívat, bydlet v srdci Jeseníků?

Chcete si postavit dům podle svých představ?

Hledáte rovinatý pozemek z dostatkem slunečního svitu?

Jeden hezký pozemek bych pro vás měl.

Nabízíme k prodeji pozemek o velikosti 1 258 m² určený územním plánem města Zlaté Hory k zastavění. Pozemek je přístupný z asfaltové obecní komunikace.

Veškeré inženýrské sítě jsou u pozemku,

Pozemek není zatížen žádnou plombou či zápisem na katastru, lze stavět, územní plán k pozemku je k dispozici.

Cena za pozemek včetně právního servisu je 1.761.200,- Kč.

Videoprohlídka

Wikipedie

Město Zlaté Hory sousedí na severu s Polskem (gmina Głuchołazy), na západě s obcí Mikulovice a městem Jeseník, na jihu s obcí Heřmanovice a na východě s obcí Petrovice. Od okresního města Jeseník je vzdáleno 25,5 km a od krajského města Olomouc 100 km.

Geomorfologicky patří Zlaté Hory k provincii Česká vysočina, subprovincii krkonošsko-jesenické (sudetské), oblasti jesenické (východosudetské), geomorfologickému celku Zlatohorská vrchovina, podcelkům Bělská pahorkatina, Rejvízská hornatina a Hynčická hornatina). Nejvyšší horou je Orlík (1204 m n. m.) na katastru Horního Údolí, dalšími významnými vrcholy jsou např. Biskupská kupa (890 m n. m.) s rozhlednou, Zámecký vrch (702 m n. m.) s hradem Edelštejnem, Příčný vrch (975 m n. m.), Zámecký pahorek (868 m n. m.), Zámecký vrch (934 m n. m.) s hradem Koberštejnem, Jelení hora (878 m n. m.), Stará hora (1043 m n. m.), Kazatelny (926 m n. m.), Přední Jestřábí (868 m n. m.), Bílý kámen (613 m n. m.), Strážisko (610 m n. m.).

Území Zlatých Hor patří do povodí Odry, resp. Kladské Nisy a Opavy. Samotným městem protéká severním směrem Zlatý potok (polsky Złoty Potok), do kterého zleva ústí např. Modrý potok, Černý potok a již na polském území Skřivánkovský potok a zprava Jelení potok. Na Černém potoce je Černé jezero, na Skřivánkovském potoce Selský rybník a na Zlatém potoce poblíž státní hranice Zlaté jezero. V Horním Údolí pramení potok Olešnice (polsky Bialka), který dále teče severním směrem skrze Dolní Údolí a Ondřejovice a před Salisovem do něj zprava ústí potok Javorná, protékající stejnojmennou osadou. Většinu rejvízských mokřin, zejména Velké mechové jezero, odvodňuje Vrchovištní potok směřující na západ. Na katastru Horního Údolí pod horou Orlík pramení Černá Opava, která obtéká Zámecký vrch s hradem Koberštejnem, odvodňuje mj. rejvízské Malé mechové jezero a pokračuje jižně na Vrbno pod Pradědem.

Území města pokrývá z 21 % zemědělská půda (5 % orná půda, 14 % louky a pastviny) a z 71,5 % les.

Zdroj - Wikipedia.org

 

Kudy z Nudy

Zlaté Hory vznikly jako hornická osada na rýžovištích zlata, táhnoucích se podél potoků od Příčné hory až za polskou hranici. Připomenou vám města z filmů o Divokém západu, protože domy podél Zlatého potoka vytvořily náměstí dlouhé téměř 1 km; na město pak dohlíží barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie. S historií okolního kraje, s kilometry zavalených starých dolů, kde se téměř tisíc let těžilo zlato a s průběhem čarodějnických procesů vás seznámí zlatohorské muzeum.
 
Skanzen, kde prožijete zlatou horečku
Jako z pohádky zní i název skanzenu, který leží asi 2 km od Zlatých Hor směrem na obec Ondřejovice – Údolí ztracených štol. Najdete tu funkční repliky středověkého zlatorudného mlýnu a stoupy, včetně exteriéru a vnitřního zařízení kompletně postavené podle obrázků v knize G. Agricoly Dvanáctero knih o hornictví a hutnictví. Venkovní expozice s naučnou stezkou jsou volně přístupné po celý rok, prohlídka interiéru s ukázkou provozu trvá asi půl hodiny, dokonce si tu můžete zkusit vyrýžovat zlato.

Zdroj - Kudy z Nudy.

Roubenky

Zlaté Hory (dříve Cukmantl, německy Zuckmantel, polsky Złote Góry, slezsky Cukmantel, Złote Gůry, latinsky Cucmantel) jsou slezské město ležící na severovýchodě okresu Jeseník při hranicích s Polskem na Zlatém potoce. Z města vede lokální železniční trať, která se v Mikulovicích napojuje na trať do Jeseníku. Zlaté Hory tvoří přirozené centrum mikroregionu Zlatohorsko.

K hlavním památkám Zlatých Hor patří Městské muzeum a Radnice. V okolí Zlatých Hor se nacházejí zříceniny středověkých hradů, které od 2. poloviny 13. století chránily hranici opavského vévodství. Jsou to: Edelštejn, Leuchtenštejn a Koberštejn. Ve Zlatých Horách je významná dětská léčebna Edel respiračních onemocnění s krásným areálem a přilehlým parkem s dětským hřištěm a "tělocvičnou pod širým nebem", kde se každoročně konají umělecká sympózia. Je zde také nejčistší vzduch v celé ČR.

Město je rovněž známé těžbou zlata. S tím souvisí skanzen Zlatorudné mlýny, pořádání mistrovství světa v rýžování zlata a každoroční pořádání mistrovství o pohár starosty města. Zlaté Hory jsou také významné poutní místo s kostelem Panny Marie Pomocné a křížovou cestou. Na vrcholu Biskupské Kupy (890 m n.m.) na hranicích s Polskem se nalézá stejnojmenná rozhledna s výhledem na Zlatohorskou vrchovinu a masiv Jeseníků. Směrem k vrcholu Příčné Hory se nalézá sjezdovka s 1350 m dlouhou čtyřsedačkovou lanovkou - v zimě významné zimní centrum Ski Areál Příčná (dříve Bohemaland).

Součástí města Zlaté Hory jsou i osady Dolní Údolí a Horní Údolí a nejvýše posazená osada v Jeseníkách Rejvízse svou specifickou architekturou, Mechovým jezírkem a objevenou Lurdskou jeskyní.

Zdroj - Roubenky

Tipy, Region Tourist

Objevte úžasná a nejkrásnější místa a vypravte se za odpočinkem.

Máme pro vás přehledný seznam aktivit a tipů kam na výlet v obci Zlaté Hory v malebném turistickém regionu Střední Morava a Jeseníky. Zajímá Vás co navštívit v okolí turistického místa Zlaté Hory?

Vytvořili jsme turistického průvodce s tipy na výlety, co dělat a navštívit v okolí obce Zlaté Hory. Ze seznamu výletů, aktivit a památek jsme pro vás vybrali několik málo tipů.

Poznejte zajímavá místa v lokalitě Zlaté Hory a prohlédněte si tyto možnosti: Tkalcovské muzeum na RejvízuZřícenina hradu EdelštejnRozhledna na Biskupské kupě. Nebo navštivte Olomoucký kraj s mnoha zajímavými místy.

Zdroj - Region Tourist

České hory

Historie města i jeho okolí je od svých mlhavých počátků spjata se zlatem a hornickou činností. Ta přinášela blahobyt i pády v životě jeho obyvatel. Kromě běžných řemesel to v průběhu posledních tří staletí bylo a dosud je textilnictví. Tradiční bylo zpracování dřeva, významná byla papírna, zpracování kamene.
K nejvýznamnějšímu podnikání se ke konci 19. stol. zařadilo lázeňství a služby spojené s turistikou. Schweinburgovo sanatorium bylo vyhledávaným léčebným ústavem. Léčil se zde i Franz Kafka a Leoš Janáček.

V následujících desetiletích je vystřídali malí pacienti s nemocemi dýchacích cest a alergiemi dýchacího ústrojí.
Historické centrum města je chráněnou městskou památkovou zónou s řadou kvalitních renesančních a barokních domů a církevních staveb. Významnými památkami jsou budova staré pošty, dnes v ní sídlí městské muzeum, farní kostel Nanebevzetí P. Marie, špitální kostel sv. Kříže. Mezi další zajímavé památky mimo centrum města patří - kaple sv. Rocha, zříceniny hradů Edelštejna, Leuchtenštejna a Kobrštejna.
Historii života na zlatohorsku dokumentují sbírky Městského muzea. Návštěvníkům se nabízí poznání dalších zajímavých míst: rozhledny na Biskupské kupě, poutního místa P. Marie Pomocné, Zlatého jezera, národní přírodní rezervace Velké mechové jezírko v obci Rejvíz, Zlatorudných mlýnů na Olešnici a Hornické naučné stezky.
Zdejší kraj je známým turistickým a poutním místem.

Zdroj - České hory

 

Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres


Vlastimil Dřímal

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF