Cena bytů bere dech, ale prodají se.
13. 10. 2021

Cena bytů bere dech, ale prodají se.

Brněnské byty nyní zdražují rychleji než pražské
Hendrik Meyer, Bezrealitky.cz

Nutno ovšem dodat, že v dispozicích 2+kk se v posledních třech letech čím dál více objevují i menší jednotky kolem 35, 40 metrů čtverečních. Balkon je pak už nadstandardem zvyšujícím cenu o 300 až 500 tisíc korun. Menší jednotky kupují lidé, které limitují úspory a příjmy rozhodující pro banku.

Rozdíl milionu až milionu a půl korun pak dělá to, zda je jednotka před, nebo po rekonstrukci, či se jedná o zánovní byt.

Pět milionů korun v Praze nestačí

V Praze je pět milionů korun na nákup 2+1, 50 m2 málo. Realitní portál Sreality.cz v minulých dnech nabízel za celé hlavní město nanejvýš čtyři nabídky a na dalších místech to bylo obdobné, přičemž nabídky jsou většinou totožné.

Hlavní město už nemá levné čtvrtě
Cenové rozdíly mezi čtvrtěmi v Praze se prakticky smazaly. A tak 3+kk, 82 m2 ve Slévačské ulici v Hloubětíně stojí 9,4 milionu korun, sedmdesátimetrový byt ve Vysočanech 7,6 milionu a 3+kk v Libni 9,2 milionu. Už dávno tak neplatí lidové pořekadlo: Karlínu a Libni, zdaleka se vyhni.
Také na Smíchově v Radlické ulici stojí nový byt 3+kk, 75 m2, 8,3 milionu korun. Ve starším domě v Košířích je to rovných devět milionů, ovšem s balkonem. Podobné hladiny má třeba i Praha 4.
V Londýnské ulici na Vinohradech je 3+kk s balkonem za 14 milionů. Je to ovšem jedna z nejlepších pražských lokalit.

U stanice metra Strašnická v rušné Černokostelecké ulici je za pět milionů inzerován byt ve starším domě, 50 metrů, před rekonstrukcí. Jenže to je jen cenovka.

„V případě více zájemců bude prodán nejvyšší nabídce,“ upřesňuje realitka, která s „aukcemi“, tedy šponováním ceny, má bohaté zkušenosti a málokdy prodává za pevnou cenu.

Reálná kupní cena může v tomto případě být vyšší klidně o tři čtvrtě milionu a k tomu je třeba připočíst dalších 600 až 800 tisíc korun na rekonstrukci a vybavení.
Jinak je v hlavním městě 50 až 60metrových bytů v nabídkách několik set, avšak ceny jsou minimálně o milion, ale spíš o dva miliony vyšší.

Levně koupit byt už dnes nelze prakticky vůbec nikdeFinance
 
Levně koupit byt už dnes nelze prakticky vůbec nikde

Podobné a v některých lokalitách pomalu i vyšší ceny než v hlavním městě zavládly v Brně. „Brněnské byty nyní zdražují rychleji než pražské, a to meziročně 18procentním tempem,“ potvrdil šéf Bezrealitky.cz Hendrik Meyer.

Nadstandardní 2+kk 55 m2 v Bylinkové ulici v Brně-Líšni přijde na 7,3 milionu korun, má ale i velkou terasu.

V lokalitě Černá pole, vedle parku Lužánky v ulici Drobného je pak 2+kk 54 m2 za 6,2 milionu korun. A zánovní byt 55 m2 v Brně-střed vyjde na 6,6 milionu korun, přičemž v ceně je garážové stání a kuchyňská linka.

Za tři roky o sto procent

V Hradci Králové se nabízí 62 m2 před rekonstrukcí za 3 750 000 korun. Pro porovnání: tolik zhruba stála před dvěma lety padesátimetrová 2+1 ve starší zástavbě v Praze-Hloubětíně. Na třídě SNP v Hradci Králové je dnes k mání 56 m2 za 4 440 000 korun, byť po částečné rekonstrukci a s balkonem a sklepem.

Byty od roku 1998 zdražily víc než čtyřikrátEkonomika
 
Byty od roku 1998 zdražily víc než čtyřikrát

Podobné ceny jsou v Olomouci. Byt v Rooseveltově ulici se nabízí 2+1 55 m2 za 3,5 milionu. Je ve třetím patře bez výtahu a před rekonstrukcí. Na kraji města v Nemilanech se pak nabízí byt teprve ve výstavbě, 2+kk 63 m2, za 4,5 milionu korun.

V Karlových Varech ceny spíše klesly po odchodu velké části ruské komunity, ani tak ale nejsou zrovna nízké. Ve 2+1 se zde aktuálně nabízí na osm desítek jednotek. Za 2,5 milionu korun tak lze například na nábřeží Jana Palacha pořídit osmdesátimetrové 2+1 před rekonstrukcí. Nová jednotka 2+kk, 63 m2 v rezidenci Šumavská stojí 4,2 milionu.

Byty zdražují i v dlouhodobě nejlevnějším krajském městě Ústí nad Labem. Proti roku 2018 zde jednotky od 60 do 90 m2, v dobrém stavu nebo po kompletní rekonstrukci, zdražily o více než sto procent. Vyplývá to z analýzy společnosti Valuo.

Mít balkon se vyplatí, zvedne cenu nemovitosti o stovky tisíc korunFinance
 
Mít balkon se vyplatí, zvedne cenu nemovitosti o stovky tisíc korun

Po Ústí nad Labem zaznamenala druhý nejvyšší procentuální nárůst Ostrava. Ceny zde za tři roky vzrostly o více než 98 procent. Na třetím místě stojí Zlín se 77procentním nárůstem.

Plzeň za tři roky zdražila o 53 procent, Hradec Králové a Jihlava o 60, Liberec o 65, Pardubice a v České Budějovice 66 a Brno o 68 procent.

Zdroj - Novinky.cz

Vlastimil Dřímal
Autor: Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Můj profesní web u Reality 11 má tuto adresu.: https://www.reality11.cz/drimal

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2020_okres

Stáhněte si zdarma

7 chyb při prodeji nemovitosti

zpracováním osobních údajů