Na co si dávat pozor při prodeji nemovitosti
11. 05. 2023

Na co si dávat pozor při prodeji nemovitosti

Jsem realitní makléř a rád bych vám poradil, na co si dávat pozor při prodeji nemovitosti. Prvním krokem při prodeji nemovitosti je určení ceny. Je důležité, aby cena byla realistická a odpovídala tržní hodnotě nemovitosti. Pokud cena bude příliš vysoká, může se stát, že nemovitost bude dlouho na trhu a nakonec ji budete muset prodat za nižší cenu. Na druhou stranu, pokud cena bude příliš nízká, ztratíte potenciální zisk. Proto je dobré nechat si poradit od odborníka, jakou cenu stanovit.

Dále je důležité mít přehled o trhu s nemovitostmi. Sledujte ceny podobných nemovitostí v okolí a porovnejte je s vaší. Pokud jsou ceny vysoké, můžete zvýšit cenu své nemovitosti. Pokud jsou ceny nízké, můžete se rozhodnout pro nižší cenu, aby vaše nemovitost byla atraktivnější pro potenciální kupce.

Příprava nemovitosti na prodej

Před prodejem je důležité připravit nemovitost na prohlídky potenciálních kupců. Nemovitost by měla být čistá a uklizená, aby zanechala co nejlepší dojem. Pokud jsou v nemovitosti nějaké nedostatky, jako například prasklé dlaždice nebo nefunkční spotřebiče, je dobré je před prodejem opravit.

Dále je vhodné odstranit zbytečné věci, které by mohly působit rušivě. Pokud máte v nemovitosti příliš mnoho nábytku, můžete ho přesunout do skladu. Pokud jsou v nemovitosti osobní věci, jako například fotografie, je dobré je odstranit, aby si potenciální kupci dokázali představit, jak by v nemovitosti žili.

Komunikace s kupci

Při prodeji nemovitosti je důležitá komunikace s potenciálními kupci. Pokud se vám ozve zájemce, je dobré mu co nejdříve odpovědět a domluvit si prohlídku nemovitosti. Během prohlídky je dobré být přátelský a ochotný odpovědět na veškeré dotazy. Pokud se zájemce rozhodne pro koupi, je dobré mu poskytnout veškeré potřebné informace a pomoci mu s vyřízením financování.

V případě, že se vám ozve více zájemců, je dobré být férový a informovat je o tom, že máte více zájemců. Tímto způsobem můžete vyvolat soutěž mezi zájemci a získat co nejvyšší cenu za nemovitost.

Závěr

Prodej nemovitosti může být náročný proces, ale s dobrým plánováním a přípravou můžete dosáhnout co nejlepších prodejních podmínek. Nezapomeňte na stanovení realistické ceny, přípravu nemovitosti na prodej a férovou komunikaci s potenciálními kupci. Pokud se se mnou budete chtít o něčem poradit, spojte se se mnou prostřednictvím kontaktů na mém webu.

Pokud se se mnou budete chtít o něčem poradit, spojte se se mnou prostřednictvím kontaktů na mém webu.

Vlastimil Dřímal
Autor: Vlastimil Dřímal

V realitách jsem od roku 2012. I mé předchozí pracovní aktivity byly spojené s úctou a profesionálním přístupem ke klientům.

Jako realitní makléř s využitím umělé inteligence je pro mě prioritou také bezpečnost a spolehlivost prodeje nemovitostí. S pomocí moderních technologií a pečlivého ověřování potenciálních kupujících, se zaručuji, že každý prodej probíhá bezpečně a s minimálním rizikem.

Díky umělé inteligenci a online nástrojům dokážu provádět důkladné kontroly kupujících, včetně ověřování jejich identity a finanční situace. Tím zajišťuji, že se naše transakce odehrávají s důvěryhodnými a seriózními zájemci. 

Práce realitního makléře mě skutečně baví a snažím se ji odvádět na špičkové úrovni.

Svým klientům vytvářím internetové stránky jejich nemovitostí s vlastní adresou.

Ukázky mé práce.: https://vlastimildrimal.cz/#stranky-nemovitosti

Točím video prohlídky, ukázku najdete zde: YouTube.

Nemovitosti lítám dronem. Drony nabízejí možnost ukázat vám svět z ptačí perspektivy a zachytit nádherné záběry z nevídaných úhlů.: Litame.eu

Využívám profesionálního fotografa, vytvářím video prohlídky nemovitostí, 3D půdorysy, pracuji na sociálních sítích... vše s jasným cílem. Prodat nemovitost za co nejvyšší cenu k plné spokojenosti.

Pro své klienty jsem přínosem. Nemovitosti dokáži prodávat aukčním způsobem.

Aukční server.:

Prodejzavíc.eu

Příklad mého prvního úspěšného aukčního prodeje z roku 2018 najdete zde.:

Prodej RD Ruda pod Pradědem

Výběd dalších úspěšných aukčních prodejů.:

Prodej apartmánu Malá Morávka

Prodej Lázeňského apartmánu

Proč vznikly tyto stránky?

Abych zde prezentoval, že když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Je všeobecně známo, že rozdíl mezi makléři je řekněme nemalý.

Prosím, přečtěte si mé tipy a články.: https://vlastimildrimal.cz/#clanky Věřím, že vám tyto informace pomohou v rozhodování a že si pro prodej nemovitosti zvolíte tu správnou cestu.

Za každým prodejem nemovitosti se totiž skrývá lidský příběh. A to je důvod, proč by nikdo neměl tak důležitý životní krok podceňovat. Ani prodávající, ani makléř.

Záleží mi na odvedení špičkové práce a na spokojenosti klienta. A dbám na svém dobrém jménu a pověsti. Za mě pak hovoří reference spokojených klientů.

Baví mě reality, je to o výzvách. :)

Pokud budete mít zájem využít mé služby při prodeji vaši nemovitosti.

Stačí vyplnit kontaktní formulář, nebo mi zavolejte, moje telefonní číslo je 777 613 774

Pokud Vás má práce zaujala, zvu Vás na kávu.

vlastimil_drimal-removebg-preview

Vlastimil Dřímal
Průvodce Nemovitostí 

Mobil: +420 777 613 774
www: VlastimilDrimal.cz

FB: VlastimilDřímal
Email: vlastadrimal@gmail.com

rr_2022_okres

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


trzni_oceneni_022023

Chcete znát skutečnou hodnotu své nemovitosti v dnešní době?

Zdarma a nezávazně vám vypracuji tržní ocenění vašeho nemovitého majetku.

Kontaktujte mne.